Muesli własnego wyrobu

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Robię je bardzo często i szybko znika.

Składniki
2 szklanki płatków owsianych
2 duże jabłak obrane ze skórki, pokrojone w kosteczkę
1/4 szklanki wiórków kokosowych
1/2 szklanki orzechów
1/4 szklanki rodzynek
1/2 łyżeczki soli
2 łyżki miodu
1/2 szklanki oleju

Wszystkie składniki wymieszać ze sobą. Piec w piekarniku na blasze, kilkakrotnie mieszając. Przez 20 min. w temp. 180stopni, a następnie w temp. 130 stopni przez 45 minut. Składniki czasem zmieniam, można użyć płatków jęczmiennych lub pszennych, daktyli, sezamu, nasion lnu, słonecznika i czego tylko chcecie. Są z pewnością lepsze bo bez polepszaczy i sztucznych aromatów owocowych.
Z jogurtem naturalnym pychotka :mrgreen: , kto lubi może z mlekiem.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
brzmi skamowicie bardzo - czy to na tej blasze na pergamin wylozyc?

to mozna jakos dluzej przechowywac?

pzdr
yenn
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Zapomniałam dodać,że papier do pieczenia używam przy tym, bo łatwiej odchodzi. Przchować oczywiście można. Trzymam w dużym słoju po maśle orzechowym, ale u mnie długo nie stoi, bo na sucho mi to wyżerają.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zrobie sobie :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,657
2,955
113
A dlaczego to się musi piec? I jak to potem z tym olejem do mleka...brrr
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Olej i miód pozwala połaczyć składniki w kawałki.Tego oleju wcale nie czuć, miodu można dać więcej, ja wolę mniej słodkie. Do pieczenia ciasta też tłuszcz jakiś się dodaje, z wodą toby twarde było, a tak to kawalki muesli kruche się robią.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,657
2,955
113
A może wiecie, jak o tej mieszance wyrażałby sie Montignac?
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Niestety nie wiem. Kiedyś trochę czytałam o tej diecie. Ale jeżeli stosujesz tę dietę to wiesz sama jakie składniki możesz jeść.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a ja wlAsnie ostatnio mialam szanse porownac te musli z takim kupionym i stwierdzam ze Alinkowe jest 100 razy lepsze :mrgreen: Ja tylkko nie trzymam sie scisle przepisy i wrzucam co mam pod reka- najczesciej suszona zurawine, orzechy laskowe, migdaly ( platki i czastki) , wlolskie , slonecznik i praktycznie wszystko co tylko mozna sobie wyobrazic. Jest o tyle dobre ze za kazdym razem musli wychodzi inne i zawsze pyszne
icon_smile.gif
!!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Właśnie moja granola/muesli się piecze. Zobaczymy czy efekt będzie ok za jakąś godzinę, a tymczasem wpiszę składniki żeby nie zapomnieć
fiesgrins.gif


- paczka 400 g płatków owsianych Sante
- paczka 400 g płatków pszennych Sante
- ok. 100 g ryżu dmuchanego
- 75 g płatków migdałowych
- 100 g migdałów w skórce - posiekać wg gustu
- 100 g orzechów laskowych - posiekać wg gustu

na zalewę rozpuścić lekko podgrzewając na kuchence lub 1 minutę na najwyższej mocy w mikrofali:

- ok. 5-7 łyżek miodu - zaleznie od tego jak ma być słodkie
- 5 łyżek gorącej wody
- 2 pełne łyżki cukru muscovado
- 2 łyżki syropu karmelowego
- 1 łyżka oleju

Suche wymieszać w dużej misce, polać zalewą i dokładnie wszystko wymieszać. Wyłozyć na 2 blachy z papierem do pieczenia, wstawić do piekarnika nagrzanego do 140-160*C i piec ok. 1-1,5 godziny mieszając co 15-20 minut.