Tarta kokosowa - Bajaderki

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Tarta kokosowa

składniki
Ciasto:
20 dag kruchych ciasteczek
1 1/4 szklanki wiorkow kokosowych
4 lyzki roztopionego masla

Nadzienie:
3/4 szklanki cukru
2 duze jajka
1 duze zoltko
3 lyzki maki
1 1/2 szklanki mleka
1 1/2 szklanki wiorkow kokosowych
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
1/8 lyzeczki ekstraktu kokosowego

Na wierzch:
2/3 szklanki wiorkow kokosowych
1 1/4 szklanki smietanki kremowki
3 lyzki cukru
1/8 lyzeczki ekstraktu kokosowego

sposób przygotowania
Rozgrzac piekarnik do 180ºC. Ciasteczka bardzo drobno zmielic (najlepiej w malakserze), powinno byc 2 szklanki okruszkow. Do rozdrobnionych ciasteczek w malakserze dodac wiorki kokosowe i maslo i dobrze posiekac razem. Wsypac do formy na tarte o srednicy 22cm i mocno wciskajac wylozyc okruszkami dno i boki formy. Wsunac do piekarnika i piec okolo 15 minut az lekko sie ozloci, wyjac i calkowice ostudzic na drucianej siateczce.

Nadzienie:
W misce wymieszac cukier, jajka, zoltko i make. W rondlu zagotowac mleko z kokosem na srednim ogniu mieszajc aby sie nie przypalilo. Stopniowo wlewac gorace mleko do mieszanki jajecznej w misce ciagle mieszajac. Przelac powstala mase z powrotem do rondla i gotowac az masa zagotuje sie i zgestnieje. Zdjac z palnika, dodac wanilie i ekstrakt kokosowy. Przelozyc do malej miski i przykryc folia plastikowa ulozona bezposrednio na kremie aby zapobiec tworzeniu sie kozucha. Dobrze schlodzic w lodowce, conajmniej przez 2 godziny.
Wypelnic kremem upieczony spod, przykryc i ponownie schlodzic. Wiorki kokosowe lekko zrumienic na patelni. Kremowke ubic z cukrem i ekstraktem kokosowym na sztywno i rownomiernie rozlozyc na kremie kokosowym. Posypac zrumienionym kokosem.

n5326.jpg
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Przepis brzmi bardzo interesująco , ale ... ja nie wiem co to jest ekstrakt kokosowy :oops: Nie spotkałam się nigdy z czymś takim.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a moze mozna zamaist ekstraktu troche aromatu kokosowego dac? chyba jest taki?

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Kamila, a ktora tarta Twoim zdaniem jest najlepsza? bo mam zamiar zrobic na przyszly weekend (goscie beda) tylko mi brak dezycji przy wyborze :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
no wlasnie ta waniliowa mnie kusi, bo jeszcze nie robilam... na mam jeszcze troche czasu, cos zdecyduje :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Rewelacyjne ciacho!
Zrobiłam całość z przepisu bajaderki i było przepyszne. No i bombowo kaloryczne.
icon_smile.gif

Trochę okruszki mi się sypały po upieczeniu mimo, że dałam 6 łyżek masła. Nic to. Efekt był boski.
Jako, że nie mam formy z odpinaną obręczą, zrobiłam w szklanej i też całkiem ładnie wychodziło.