krem truskawkowy beatkoeszkowy:)

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Cytuję słowa owieczki na tema tego kremu: "...rewelacyjne, absolutnie orzezwiajace, wiosennie dreszczem przeszywajace, aromatyczne, rogrzewajaco chlodzące nadzienie..."
Może być jako deser podany w pucharkach i udekorowany bitą śmietaną:

mustruskawkowy7dv.jpg


albo może służyć jako dodatek do ciast, do przekładania biszkoptu, nadziewania babeczek:

0,5 kg truskawek ( mogą być mrożone)
1 szkl. śmietanki kremówki
1 galaretka truskawkowa
3 łyżki cukru ( lub do smaku)
Galaretkę rozpuścić w połowie wody podanej na opakowaniu, wystudzić. Truskawki zmiksować, śmietankę ubić na sztywno. Wymieszać delikatnie truskawki ze śmietanką, wlać galaretkę.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Beatko, ja potrzebuję tą masą przełożyć tort - biszkopt średnicy 26 cm, podzielony na 3 warstwy (miejmy nadzieję że odpowiednio urośnie). To wystarczy tej masy czy zwiększyć proporcje i o ile????

Aaaa... i Beatko jakbyś mogła to wrzuć ten przepisik też do mas i kremów
icon_smile.gif
tam tez jest pożądany :mrgreen:
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,644
2,945
113
Bea, czy po wymieszaniu chłodzić jeszcze, aż galaretka skrzepnie?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No tak, ja wkładadm do lodówki i czasem jak się nie mogę doczekać na to krzepnięcie i biorę wcześniej, to mi wypływa z ciasta :roll: Trzeba cierpliwie poczekać, wszystko dokładnie opisane jest w wątku o roladzie truskawkowej z tym kremem, w ciastach to jest
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,644
2,945
113
Dzieki
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Beatko, odpowiedź dostałam dzięki serdeczne
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
już napisałam opinię w "kremach" ale kopiuję tez tu:

Zrobiłam tort z twoją masą był pyszny! leciutki, lekko kwaskowy. W sam raz na upalne dni

Zachwycił wszystkich. Jedynie miałam kłopoty żeby masa stężała (może przez ten weekendowy upał) - jakoś długo to trwało a że robiłam późno wieczorem to w końcu zostawiłam ja do rana w lodówce. Rano pomyslałam że będzie zbyt "twarda" żeby przełożyć biszkopt więc ją troszeńkę "dociepliłam" no i wtedy była znowu za rzadka i trochę spływała. Więc musiałam nakładać po trochu i do zamrażalnika.

Ale wyszło wspaniale! Przyłączam się do pochwał! I dziękuję za super przepis
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Beatko ile z tej porcji wychodzi pucharków?
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
ooo dobrze że tu zajrzałam :mrgreen: szykuje sie do robienia tortu piętrowego i szukam jakichs pysznych i prostych sprawdzonych mas do tortów :lol: coś mi sie wydaje że to bedzie jedna warstwa 8) bo jak tu sie oprzeć TAKIEJ fotce :shock:
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Dzięki Beatko

zrobiłam :mrgreen: wyszło mi 6 pysznych porcji

bardzo nam smakowało
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
robie z podwojnej porcji
icon_smile.gif
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam, zjadłam, chwalę. Nawet mąż, który nie lubi słodkości, wsunął swoją porcję i zezował, czy u mnie nic nie zostanie
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Pychota!! ostatnio u nas święci triumfy - Szymek wciąga jak odkurzacz.
Robiłam i jako deser i jako masa tortowa