Sernik cytrynowy na zimno z brzoskwiniami

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Sernik na zimno z brzoskwiniami
Spód:
20 dag herbatników,
3-4 łyżki masła,
2 łyżki cukru pudru.

Masa serowa:
50 dag sera (zmielonego),
sok i skórka z 1 cytryny,
6 łyżek cukru,
łyżka żelatyny,

duża puszka brzoskwiń,
szklanka śmietany kremówki,
łyżeczka żelatyny


sposób przygotowania
Średniej wielkości tortownice włożyć folią aluminiową i posmarować masłem. Rozkruszyć herbatniki, w rondelku rozpuścić masło i wsypać cukier oraz ciastka, wymieszać i przełożyć do tortownicy, dobrze ubić i wstawić do lodówki. Osączyć brzoskwinie, sok przelać do garnka, podgrzać ale nie gotować, rozpuścić żelatynę (łyżka) w odrobinie soku, wymieszać ser z cukrem, sokiem i skórką z cytryny, ubijać aż masa stanie się puszysta, śmietankę ubić i wraz z żelatyną dodać do sera, wymieszać, przełożyć masę do tortownicy i wstawić do lodówki, gdy stężeje na wierzchu ułożyć brzoskwinie, w reszcie ciepłego soku rozpuścić łyżeczkę żelatyny, wystudzić, tężejącym zalać brzoskwinie. Jeżeli nie chce nam się bawić w robienie galaretki z soku, można użyć zwykłej galaretki brzoskwiniowej w proszku zrobionej w trochę mniejszej ilości wody.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
bardzo , bardzo dobry serniczek, na drugim razem bede musiala dodac wiecej zelatyny jednak do sera bo calkowicie mi sie nie stezal.

JA oczywiscie z moim czekoladowym maniactwem raz jem go tak normalnie a innym razem z musem czekoladowym :lol: :lol:

Jeszcze nie raz ten serniczek powtorze


Silver, wielkie dzieki!!

A tu zdjecie dla reszty na zachete.