Zebra z coca-cola

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Zebra z coca-cola
5 jaj
1 1/2 szklanki cukru
1 szklanka coca – coli
1 szklanka oleju
2 1/2 szklanki mąki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
2 łyżki mąki


sposób przygotowania
Jaja ubić z cukrem, dodać colę, olej i resztę składników, podzielić na dwie części, do jednej dodać 2 łyżki mąki, do drugiej kakao. Na środek nasmarowanej olejem tortownicy lać na przemian 2 łyżki jasnego i ciemnego ciasta. Piec około 1 godziny w 170 stopni.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Czy coca-cola musi być z bąbelkami, czy może być odgazowana?
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
koniecznie z bąbelkami, gaz powoduje puszystośc ciasta
icon_smile.gif

można zastąpić woda mineralną gazowaną lub innym napojem z gazem
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
No to po co w takim razie aż 3 :shock: łyżeczki proszku do pieczenia??
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
To jest dosyc ciezkie ciasto (kakao) z mniejszą iloscia proszku wychodzi zakalec.

Samego ciasta tez jest dużo. Z tej porcji wychodzi tortownca 28 cm srednicy ze sporym czubkiem.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Bajecznie proste, pyszne i dekoracyjne ciasto. POLECAM!! Wszyscy sie zajadali
icon_biggrin.gif
Wcale nie czuc proszku do pieczenia.
1zebra8us.jpg
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
syso - ja Ciebie prosze tak? bardzo prosze ty sie do mnie wprowadz i piecz i piez a ja bede jadla Ty tak pieknie wykorzystujesz te przepisy tutaj - a ja jak czajnik czaje sie i czaje nie wiem ktory wybrac :dump:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Asiko kochana, dzieki za komplementy :oops: Bardzo sie ciesze. Ale ja tez jestem czajnik i do tego nie moge sie nigdy zdecydowac, co wybrac, bo tyle tu pysznosci. Mam wydrukowane przepisy i ciagle dokladam cos nowego. Niedlugo to sie w fotelu przy komputerze nie zmieszcze :mrgreen:
Ta zebra to jest pewniak, szybko i latwo sie robi i jest naprawde pyszna, u mnie smakowala wszystkim nawet dzieciam, a to jest dla niej najwiekszy komplement, bo moje dzieci sa kulinarnie rozpuszczone i wybrzydzaja na ciasta, jak juz cos im smakuje, to jest sukces :mrgreen:
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Ach ta zebra... moja babcia to ciasto robila kiedys bardzo namietnie i nosilo nazwe "zebra z oranzada". Dzis ja zrobilam z cola. Wyszlo przepyszne i tak jak syso pisala, to naprawde bardzo latwe i szybkie ciasto w wykonaniu.
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
znam to ciacho i kiedyś je często robiłam, ale od jakiegoś czasu wychodzi mi pyszny.. zakalec, nie mam pojecia co może być przyczyną. Rośnie sobie w piekarniku ładnie, a potem cóś się zaczyna dziać i w pewnym momencie obniża się środek i klapa na całego.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
A można dodać roztopione masło zamiast oleju?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
chyba sie skusze raz jeszcze.

Sylwio? czy Ty masz piekarnik elektryczny?
dawno nie robilam. Wyszedl mi sucharek i wiecej nie probowalam :|
chociaz chlopaki wszystko zjedli bez narzekania :lol:

I mysle, ze to ciasto moge ukrecic jedyna posiadana koncowka do KA :lol: :lol: :lol: wiec nie mam wyjscia ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja zawsze robię z żółtym napojem gazowanym (np. Fanta ;) )

Mniami jest i już :mrgreen:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Pewnie wystrzałowo ;)

:mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
bylabym zapomniala o obowiazkach :mrgreen:
nie dla mnie

ciasto wielkie ogromne! musialam zmieniac miski, bo w tej, w ktorej normalnie krece sie nie zmiescilo. Tknelo mnie jak spojrzalam na te 5 jajek, ale nikt nie ostrzegal ;)
Robi sie szybko. Wyrasta ladnie, wyglada ladnie, dlugo jest swieze, ale jak dla mnie
za suche, za lekkie (ale ja nie lubie biszkoptow) i stanowczo za slodkie.
Przejmowac sie nie nalezy, bo ja bardzo wymagajaca jesli chodzi o slodzycze. Jak mam zjesc ciasto ze sklepu to wole na deser NIC :mrgreen:
Jak ktos lubi biszkopty, murzynki i ciasta o podobnej strukturze bedzie zadowolony.

Ja wole plesniak, manke szarpana, szarlotki i inne z owocami, z babek piaskowe i ciezkie, wilgotne drozdzowe.