Rolki*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,658
2,956
113
Robię te rolki, jak zostaje mi dobre ciasto pierogowe. Czasami zamrozone czeka dość długo na swoja kolej. <!--emoid:D--><!--endemo-->
Z ciasta robię wałek o średnicy 4 cm i kroję na 2 cm części, każdą rozwałkowuję na cienki placuszek o średnicy ok. 10 cm. Nakładam farsz i zawijam jak gołąbki. Brzegi dobrze jest zwilzyć wodą, wtedy lepiej sie skleją i nie rozwiną w trakcie smażenia. Nie powinno być tez za dużo &quot;zwojów&quot;, bo mogą się nie usmazyć w środku. Rozgrzewam olej na patelni i smażę rolki na rumiano. Najlepsze są gorące i chrupiące.
Farsze:
1. Kapustę pekińską obgotowuję /40 dkg/, siekam i wyciskam z wody. Dodaję pęczek posiekanego szczypioru , szczyptę imbiru w proszku, 20 dkg mielonego mięsą wieprzowego, usmażonego szybko na patelni na odrobinie oleju lub masła, łyżeczkę soli, 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżkę wytrawnego wina lub wódki, 1 łyżka oleju sezamowego. Mieszam wszystko.
2. Paczkę mrożonych warzyw chińskich smażę na 3 łyżkach oleju i ostrym ogniu mieszając. W miseczce rozprowadzam płaską łyżeczkę mąki ziemniaczanej z 2 łyżkami sosu sojowego, szczyptą imbiru i pieprzu kajeńskiego oraz solą. Jak warzywa już są miękkie i odparowane wlewam sos, mieszam ew. dosalam.
3. Takie warzywa + pokrojona w małe kawałeczki i usmażona pierś kurczaka może być kolejnym nadzieniem.
Smacznego <!--emoid:D--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A mięso to przedtem ugotowane , tak?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,658
2,956
113
Przepraszam Cie, Alice! Człowiek cisnie przepisem i już sie nim nie interesuje. Dopiero teraz zobaczyłam Twoje pytanie, jak szukałam farszu do nóżek kurczakowych. Pytać też można na priva, jak ktos dłużej nie odpowiada na forum.
Mięsko może być wcześniej ugotowane, ale ja daję mielone surowe, które podsmażam krótko na patelni na odrobinie np. masła czy łyżecce oleju, mieszając cały czas.
Zaraz poprawie w przepisie.
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A ja dopiero teraz przeczytałam odpowiedź .
Dziękuję .