Racuszki z dyni

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Składniki:
1 kg dyni, 4-5 szt. jaj, 1 szklanka mąki, 1 łyżeczka cukru, ok. 5 dag oleju, 250 ml śmietany, 5 dag margaryny, szczypta soli

Dynię utrzeć na tarce do jarzyn. Żółtka utrzeć z margaryną i 1 łyżeczką cukru. Wymieszać z dynią i mąką, posolić, z białek ubic pianę i dodać ją do masy delikatnie wymieszać. Na rozgrzany tłuszcz nakładać łyżką małe placuszki, smażyć na złoty kolor. Podawać bezpośrednio po usmażeniu z jogurtem lub keczupem jak kto woli.

Przepis nie jest mój pochodzi z przepisów-Wege książka kucharska
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Al_inka @ 12 Oct 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=8789Składniki:
1 kg dyni, 4-5 szt. jaj, 1 szklanka mąki, 1 łyżeczka cukru, ok. 5 dag oleju, 250 ml śmietany, 5 dag margaryny, szczypta soli

Dynię utrzeć na tarce do jarzyn. Żółtka utrzeć z margaryną i 1 łyżeczką cukru. Wymieszać z dynią i mąką, posolić, z białek ubic pianę i dodać ją do masy delikatnie wymieszać. Na rozgrzany tłuszcz nakładać łyżką małe placuszki, smażyć na złoty kolor. Podawać bezpośrednio po usmażeniu z jogurtem lub keczupem jak kto woli.

Przepis nie jest mój pochodzi z przepisów-Wege książka kucharska
Al_inko a gdzie używasz śmietany, która jest wymieniona w składnikach?
Przed chwilką starłam całą dynie, na części zrobiłam ciasto które siedzi w piekarnika i zastanawiam się jak wykorzystac resztę
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0