Tortilla Twister - Kido*

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
składniki
4 szklanki mąki
1 i 1/2 szklanki gorącej wody
5 łyżek smalcu lub margaryny
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 i 1/2 łyżeczki soli



sposób przygotowania
Wszystkie składniki wrzucić do melaksera i wyrobić masę tak aby ciasto było średnio sztywne ( nie za twarde i nie za miękkie ). Ciasto można rozwałkować i za pomocą talerzyka wykroić tortille lub podzielić na kulki wielkości jajka i wtedy rozwałkować je grubość placków 3-4 mm. Gotowe tortille delikatnie oprószyć mąką i smażyć na teflonowej patelni bez tłuszczu ok. 2 minuty z każdej strony lub opiec w piekarniku. Układać piętrowo, zawinąć w czystą ściereczkę aby nie wystygł lub włożyć to woreczka i schować do lodówki.

(Właśnie z powodu pustki w lodówce oraz w szafkach zrobiłam z tego przepisu wspaniałe tortille (z połowy porcji wyszło mi 5 placków) wypełniłam je smażonym kurczakiem z przyprawą gyros, pomidorem, sałatą, szczypiorkiem, grzaneczkami i wszystko połączyłam z majonezem Kieleckim oraz odrobiną ketchapu.
Zrobiłam takie oszukiwane ale pysznościowe twistery <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Wyszło doprawdy przepysznie.
Przepis mi się bardzo podoba, bo nie mam mąki kukurydzianej, a nie chcę specjalnie kupować by dodać troszkę akurat do tego przepisu.
Ciasto wychodzi genialne, jest cudowne <!--emoid:lol:--><!--endemo--> wyrabiałam je w maszynie i mogłabym je miętolić i miętolić - jest bardzo mięciutkie i sprężyste <!--emoid:lol:--><!--endemo-->

Dziękuję za pyszny przepis na fajny podwieczorek
icon_biggrin.gif
podałam do tego zupę krem z zielonego groszku, którą posypałam serem <!--emoid:lol:--><!--endemo--> - tą opinię dałam ja, Kasha)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
robiłam kiedyś tortille z przepisu Iwci i rzeczywiście ciasto się rewelacyjnie zagniata, jest bardzo mięciutkie i elastyczne! trzeba tylko nie przegapić i przykryć placki zaraz po usmażeniu :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Pyszności! nadaja sie zarówno do burrito, fajitas, quesadilli, taco, mniam po prostu.

mozna tez potem usmazyc na naczos
icon_smile.gif
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Pycha! Wczoraj zaserwowalam mojemu mezowi z mieskiem, salata, pomidorkiem, ketchupem i majonezem. Byl zachwycony.
Serdecznie polecam to danie. Bardzo szybkie jest i smaczne! :mniam:
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Znów musiałam robić te tortille. No mąż mi kazał i koniec. No i znowu pyszne wyszły.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
No tak mi się wydawało, chociaż 1 i 1/2 łyżeczki soli to trochę dużo
gruebel_2.gif
Z kolei 1/2 szklanki wody to trochę mało... z drugiej strony tam są 4 szklanki mąki, to może tak być, że soli tyle.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Poprawiłam miało być 1/2, nie wiem dlaczego tak się porąbało w tym przepisie
icon_rolleyes.gif

Przepraszam
anbetung.gif


Ale z tą wodą to nie wiem, poczekam na Kawkę, wody chyba 1 i 1/2, poprawki po Kawki doświadczeniach wniosę
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,336
1,407
113
Żeby nie było wątpliwości:

.... 4 szklanki mąki
1 1/2 szklanki gorącej wody
5 łyżek smalcu lub margaryny
1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 1/2 łyżeczki soli...


to jest cytat z książki KidO z mniama.
Kasha popraw, to co zmieniłaś. Było dobrze.
icon_wink.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dzięki dzięki - i mam jeszcze pytanie - czy dobrze rozumiem że to ma być mąka kukurydziana? Bo w przepisie nie zaznaczono - a w tekście poniżej mowa o kukurydzianej...?
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
kasha @ 16 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=433948Ale z tą wodą to nie wiem, poczekam na Kawkę, wody chyba 1 i 1/2, poprawki po Kawki doświadczeniach wniosę
icon_smile.gif
Kiedy ja w końcu targana niepewnością zrobiłam z przepisu Małgosimi
icon_redface.gif
I tam na 3 szklanki mąki dodana była szklanka wody. Zrobiła mi się rzadka paciaja i musiałam sporo mąki dosypać. Więc nie wiem w końcu, jak z tą wodą.

Jak będę robiła Twoje, dodam na początku pół szklanki wody, potem najwyżej będę stopniowo dodawała w miarę potrzeby.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: