Polędwiczki wieprzowe

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Składniki:
4 polędwiczki wieprzowe,
2 łyżki płynnego miodu,
1 ząbek czosnku,
3 łyżki oleju,
5 dag sera żółtego (lub rokpolu),
sól, pieprz.

W polędwiczkach drążymy dziury wzdłuż całości – łatwizna bo są mięciutkie. Ser kroimy w wąskie słupki i wkładamy do środka polędwiczek. Teraz sztuka niełatwa – trzeba te polędwiczki obwiązać niteczką tak by ser z nich nie miał szansy uciec. Przygotowujemy marynatę - mieszamy miód, zmiażdżony czosnek, olej, sól i pieprz. Każdą polędwiczkę dokładnie obtaczamy w naszej smakowitej marynacie i odkładamy do jakiegoś naczyńka nie za dużego. Jeśli marynaty nam zostanie to polewamy po wierzchu. Odstawiamy na co najmniej 2 godz. ale najlepiej na całą noc. Pieczemy w piekarniku ok. 30 min w 180 stopniach. Co jakiś czas podlewamy wytworzonym sosem.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
Alka, mnie niemiesnianej glowie wytlumacz ta latwizne drazenia dziury w poledwiczkach :roll: i co z tym miesem ktore sie wydrazy???

merci boku
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Polędwica wieprzowa to mięso bardzo delikatne i mięciutkie, i do zrobienia w nim nacięcia czy "dziury" nie potrzeba noża. Z tym drążeniam to są 2 szkoły:
1. metoda - którą ja stosuję - to zrobić nacięcie wzdłuż całej polędwiczki tak by ją rozłożyć na płasko i na niej układać ser. Przy tej metodzie należy polędwiczkę zawinąć i zasznurować, żeby się nie rozpadła podczas pieczenia.
2. metoda to wbicie w sam środek polędwiczki jakiegoś narzędzie i zrobienie w niej tlunelu wzdłuż do włożenia tego sera (polędwica po takim zabiegu ma przypominać rurę).
 

ana_zet

Member
Lis 6, 2004
58
0
0
Robiam poędwiczki wczoraj - gorąco polecam: wyszło niezwykle kruche i aromatyczne mięso. Jedną zrobiłam z serem żółtym, drugą z gorgonzolą. Jedna i druga pyszna! Pozdrawiam, Ania
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Wczoraj testowałam przepisik - w domku miałam tylko Lazur więc nim napchałam polędwiczki Wszystko podałam z pieczonymi ziemniaczkami i sałatą lodową podaną na dwa sposoby z sosem vinegret i śmietaną wymieszaną z majonezem i powiem, że był to BARDZO SMAKOWITY OBIADEK

Alko :anbetung:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Przepis na podobne polędwiczki podawał kiedyś Maciej Kuroń.
Polędwiczki drążyło się trzonkiem drewnianej łyżki na przykład.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Polędwiczki wieprzowe z rokpolem

składniki
4 polędwiczki wieprzowe
100-150 g rokpola
4 ząbki czosnku
4 łyżeczki płynnego miodu
sól, pieprz, oliwa
ulubione zioła (np. tymianek, majeranek)


sposób przygotowania
Mięso myjemy i osuszamy.
W każdej polędwiczce wydrążamy dziurę (palcem lub trzonkiem drewnianej łyżki), uważając żeby jej nie podziurawić.
Do dziury wkładamy pokrojony w słupki ser i grubszy koniec związujemy nicią, żeby ser nie wypłynął w czasie pieczenia.
W misce rozcieramy składniki marynaty (miód, oliwa, przeciśnięty przez praskę czosnek, sól, pieprz, zioła) i smarujemy dokładnie każdą polędwiczkę.
Odkładamy w chłodne miejsce na kilka godzin (najlepiej na noc).
Mięso przekładamy do natłuszczonej blachy i pieczemy ok 20-30 minut w 180 stopniach. Co jakiś czas polewamy wytworzonym sosem.

Polędwiczki doskonałe są również z grilla.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Zrobilam. Dobre bylo choc nie przepadam za wieprzowina, jednak musialam ja jakos przyrzadzic
icon_biggrin.gif