ciastka drożdżowe - uszka

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Przpis ten siedzi w moim zeszycie już bardzo długo i powiem szczerze nie wiem skąd go mam, ale jedno jest pewne - te ciasteczka są warte zachodu.

40 dkg mąki
20 dkg smalcu
1 szkl. smietany
2 łyżki cukru
szczypta soli,
1 jajko
2 dkg drożdży (wsypać do śmietany)
marmolada


rozczyn: do śmietany włożyć drożdże, 1 łyżkę cukru, odrobinę soli i trochę mąki. Poczekać jak ruszą drożdże. Mąkę przesiać, posiekać smalec i połączyć z mąką, powoli dodawać rozczyn i jajko. Zagnieść ciasto. Trochę się będzie lepiło, ale włożyć do lodówki na ok. 1 godz. Rozwałkować, kroić w kwadraciki (wycinam takim radełkiem do faworków), po środku kłaść marmoladę i składać na pół sklejając 2 rogi.

Smacznego:))
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
To tak na surowo je się spożywa, czy trzeba je upiec : => żywe drożdże
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
o rany zapomniałam :oops: dopisać! gotowe ciasteczka położyc na blaszcze kuchenkowej i siup do piecyka! piękę je na 180 st. do momentu aż zmienią kolorek na złoty.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
ooo chyba sa dosyć kruche co? Taka ilośc tłuszczyku by wskazywała na kruchość. Musze poszukac bezwonnego smalcu i spróbowac
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
do tej pory smalcu używałam tylko do robienia faworków :mrgreen: ale powiem szczerze, że podpasowały mi te ciasteczka, bo są smaczne i kruchutkie. Warte są spróbowania na pewno:)