truskawkówka*

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Truskawkówka

trusk.jpg


1 kg dojrzałych truskawek
25 dkg cukru
0,5 l spirytusu
1 limetka

Umyte i suche truskawki zasypać cukrem. Gdy puszczą sok zalać je spirytusem wymieszanym ze szklanką wody. Zamknąć szczelnie. nalewkę odstawić na 6 tygodni. Po tym czasie zlać alkohol do butelki. dodać sok z limetki lub cytryny. Można dodać odrobinę startej skórki. Odstawić na 2 tygodnie, przefiltrować. Zapomniec na 3 miesiące.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Im dłużej stoi tym lepsza. Niedługo minie rok jak ją zrobiłam i te resztki, które mi zostały są rewelacyjne, zdecydowanie jeszcze lepsze niż po 3 miesiącach :lol:
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Zrobiłam w zeszłym roku - mąż kręcił nosem, że procenty marnuję. Jak już była gowa, ta sam prawie ją wchłonął , nawet ten ostatek co miałam schowany :cry: :evil: W tym roku czekam na truskawki i robię co najmnniej z poczwórnej porcji.
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Moja truskawkowke bede w tym tygodniu filtrowac i odstawie na te nastepne 3 mies. :roll:. Juz teraz swietnie smakuje. Ciekawe, co bedzie pozniej :shock:. Postaram sie, azebysmy zapomnieli o niej tak gdzies do Bozego Narodzenia
icon_smile.gif
.
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Dziś zlałam nalewkę, ale mam pytanie - jak wykorzystać truskawki ? Zjadłam jedną i prawie się upiłam, no nie, to w formir żartu, ale co z nich robicie, bo przecież szkoda wywalić.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mysle, ze do deserow doskonala moze byc. Np. w formie musu. Do lodow.
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Na razie włożyłam je do słoika przesypując poszczególne warstwy cukrem i widzę ze wytworzyło się już sporo płynu a cukier prawie się rozpuścił. Zobaczę co będzie dalej.
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Ja po prostu zjadlam je z tesciowa i mialysmy tego wieczoru fajne humorki :mrgreen: :cheers:. Ale mysle, ze takie truskaweczki smialo mozna by dodac do jakiegos cwibaka/keksa.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ciacho jakieś z bitą śmietaną i na to truskawy.
Kiedyś robiłam murzynka przekładanego z wiśniami z nalewki więc pewnie efekt z truskawkami będzie podobny :cheers:
Dobre było :mrgreen: :cheers:
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
No właśnie. Nie wiem, jak może być jeszcze smaczniejsza, ale skoro tak ma się stać, to poczekam.
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Pewnie można ale straci wtedy na "wartości procentowej" ;)
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Rewelacja. Właśnie ją zlałam do butelek. Poczęstowani goście baaardzo ją zachwalają. Dobrze, że zrobiłam z 7kg truskawek, bo szybko zniknie
cheers.gif
W następnym roku znów zrobię :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: