Jogurtowy sernik na zimno z truskawkami

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zainspirowana moją dietą i rozpoczynającym się sezonem truskawkowym wymyśliłam taki oto przepisik
icon_smile.gif
Robi się 10 min a jest pyszny!!


1 kg serka do wypieków (czyli zmielony twarożek z wiaderka :mrgreen: )
2 duże (2x 400-500 g) op jogurtu truskawkowego
1/2 szkl cukru
3 łyżki żelatyny
1/2 szkl wody
1/2 kg truskawek
biszkopciki

Żelatynę rozpuścić w 1/2 szkl gorącej wody i ostudzić lekko. Blaszkę wyłożyć folią aluminiową i biszkopcikami. Serek utrzeć z jogurtem i cukrem, trochę masy dodać do żelatyny, wymieszać, wlać do reszty serka i zmiksować na gładziutko. Połowę masy wylać na biszkopty, na to wyłożyć truskaweczki i wylać resztę masy. Można ozdobić truskawkami i np. galaretką. Odstawić do lodówki na 2-3 h.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ale w oryginale on też nie jest zbytnio kaloryczny
icon_smile.gif
tłuszczu nie ma dużo, a jak sie zrobi redukcje tak jak ja to już w ogóle, można zjeść całą blachę naraz :lol:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Paulinko, serniczek siedzi w lodowce.

Zapomnialam kupic biszkopty i musialam upiec cienki biszkopt, ktory nastepnie pocielam na biszkopciki i nasaczylam likierem malinowym. Do masy dodalam jeszcze troche roztartych truskawek i zelatyne czerwoniutka. Zrobilam dwie warstwy biszkoptowe. Efekt wizualny jest nastepujacy (na smakowy musze trostke poczekac, ale sama masa smakowala nam bardzo) :

 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ojojoj jak zobaczyłam że ktoś coś napisał w tym temacie a potem że była to Dziad to aż mi serce podskoczyło do gardła :lol: Fajny pomysł z tymi truskawkami do masy, nabiera kolorku przepięknego i zapachu zapewne

A biszkoptu nie musialaś ciąć na biszkopciki. Jako jeden blacik też byłby niezły
icon_smile.gif


Ojeju, bede sie modlić żeby Wam smakowało 8) 8) :lol:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Paulinko, zdejmuj okulary i wychodz zza krzaka. :mrgreen:
Smakuje nam. Bede na pewno czesciej robic.

Popelnilam tylko jeden blad - za malo nasaczylam biszkopciki. Te kupowane sa takie kruchutkie, ze na pewno masa nasacza je wystarczajace, ten moj biszkopt nie zdazyl "zmoknac" nim masa stezala. Nastepnym razem, jesli zapomne kupic biszkpoty, to te wlasnego wypieku sowicie nasacze sokiem owocowym z rumem na przyklad.

W kazdym razie przepis bardzo fajny i mozna sobie tez kombinowac - zrobic bardziej jogurtowy albo twarozkowy, albo nawet dodac ubitej kremowki (wersja kaloryczniejsza ).
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Skusilam sie i zrobilam na urodziny. Zamiast truskawek byly jagody i jeszcze na wierzch galaretka. Przepis genialny w swej prostocie i bardzo, bardzo dobry!
 

snoo84

Member
Lut 6, 2008
18
0
0
Zainspirowana tym przepisem wczoraj zrobiłam sernik, tylko dodałam dwa Danio waniliowe i zmieszałam je nie z jogurtem, tylko z ubitą kremówką...
icon_redface.gif
ale goście raczej z gatunku unikającym diet
icon_wink.gif
na górę galaretka truskawkowa i lidlowe truskawki. Proste, bardzo szybkie i bardzo ładnie wygląda
icon_biggrin.gif
a jak smakuje...
lecker.gif