sernik na zimno z serków homo

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
sernik na zimno od mojej bratowej:
2 serki homog. ( duże-po 150g każdy)
3 jajka
1 szkl. mleka
3/4 kostki masła
1 c. waniliowy
1 1/2 szkl. cuktu pudru
2 czubate łyżki żelatyny
1 galaretka
bakalie

Ucierać masło z curem, dodać żółtka, potem serki wciąż ucierając. Zalać żelatynę 2 łyżkami zimnego mleka i zostawić na 10 minut.
Dodać resztę gorącego mleka i mieszać aż do wystudzenia. Zimną żelatynę dodać do utartej masy wciąż ucierając. Dodać bakalie i pianę z białek. Wymieszać. Wylać do tortownicy wyłożonej biszkoptami, ale nie koniecznie. Na wierzchu ułożyć owoce, zalać galaretką. wstawić do lodówki do całkowitego stężenia.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Beatko zrobiłam serniczek i bardzo nam smakował, po północy zjedliśmy połowę, a na śniadanie resztę.
Dałam tylko 1/2 szklanki cukru, bo akurat mi się skończył i to była bardzo dobra ilość, a na wierzch wylałam warstwę zmiksowanych (bez cukru) truskawek z żelatyną i na to galaretkę :lol:
Pyyycha było.

Beatka na MM podała, że każdy serek ma mieć 150ml
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
a moje sie chyba zwazylo :|
a dlaczego : : :dump:
i to musze wywalic
robilam wszystko wedlug przepisu
:roll: :oops:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No to przykro mi belle, że wywalić musiałaś
icon_sad.gif
Ale tak to czasem bywa, że coś nie wychodzi
icon_sad.gif
Dobrze, że kasha zrobiła i jej wyszło, bo bym myślała, że coś źle w przepisie podałam.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja mysle ze to byla wina serkow homo bo one to z pl sa sprowadzane i moze gdzies sie w cieple popsuly :dump:
bede znowu probowac kiedys nie daje za wygrana tak latwo
wszystkie twoje przepisy do tej pory wychodzily mi bez problemow wiec to tez musi wyjsc!!!!! :mrgreen: :cheers:
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
tez robilam... bardzo dobre....
mniam mniam - nie bylo jeszcze truskawek wiec polaczylam brzoskiwnie ananasa i mandarynki kandyzowane.. a galaretka cytrynowa...
mama cos marudzila o surowych jajkach ze ona by sie bala...
ale pyszne
my z mezusiem na pewno jeszcze zrobimy
pozdrawiam
 

Baldrick

Member
Maj 5, 2005
1,571
0
0
pyszne polecam
icon_smile.gif

ciekawie mi wyszło z biszkoptami. zalałem je jeszcze rzadką masą i biszkopty wypłynęły na wierzch. po zalaniu galaretką wyglądały interesująco ........
zdjęcia brak
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja muszę to dokładnie sprawdzić na opakowaniu, bo zawsze po prostu biorę z półki i nie patrzę ile tam wagowo tego serka jest. Są takie w kwadratowych pudełeczkach i prostokątnych, jakby dwa razy większych, to ja te większe biorę. Ale jak gdzieś napisałam 150 ml, to pewnie tak jest, jeszcze to sprawdzę dokładnie i uzupełnię.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
BeatkoSz, a ja mam pytanie dotyczące jajek
czy można je ubić na parze? ja jeszcze nigdy w życiu nie ubijałam jajek na parze :mrgreen: :mrgreen: więc nie wiem co to sie w tych jajkach robi innego oprócz tego że przestają być surowe :mrgreen: a ja surowych jajek troche sie boje więc czy np mogłabym zrobić ten serniczek z tych składników a sposób wykonania np z Twojego Cappuccino? Wole sama nie eksperymentować bez pytania bo czuje podskórnie że to by sie źle skończyło dla mojego sernika :mrgreen:

i jakie serki homo dajesz? jakieś może piaseckie? albo z Krasnegostawu?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Myślę, że możesz ubić jajka na parze, ja takie serniki to baaardzo rzadko robię więc nie mam doświadczenia