Kasza manna na sposób hinduski*

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Na żeliwnej patelni rozgrzać kaszę manną z przyprawami indyjskopodobnymi, dobra jest też czarna gorczyca. Nie dopuścić do zrumienienia. Do gorącej kaszy dodać sklarowane masło, wymieszać i zalać odrobiną wody i energicznie mieszać, by płyn się wchłonął, a kasza była miękka, ale nie rozgotowana.
Podawać z jogurtem do popicia.

Pomysł podpatrzony u pewnej Hinduski próbującej pod koniec lat 80. nakarmić swoją głodną rodzinę, przebywającą w Polsce turystycznie. ;)

Nie raz mnie ratował, gdy w lodówce był przeciąg, a w portfelu goła podszewka...
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Najczęściej robiłam z przyprawą curry, nadającą kaszy ładny kolorek no i egzotyczny zapach i smak. ;)
Kaszy tyle, by pokrywała dno patelni, tłuszczu tyle, by się ładnie wchłonął, wodę stopniowo dolewać mieszając energicznie, by nie zrobiła się klucha ani paćka...

Kurcze - to już tyle lat, muszę to kiedyś znowu zrobić, by sobie odświeżyć pamięć. :roll:

Przypomniałam sobie, że chyba jedli to np. jako dodatek do curry warzywnego - podsmażone na sklarowanym maśle/oleju z przyprawami (wozili ze sobą oryginalne ;) ) różne warzywa typu cebula, kalafior, ziemniaki, groszek, etc. i następnie podduszone w małej ilości wody.