Jajka z sosem chrzanowym*

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
pół kostki rosołowej, pół słoika chrzanu Polonaise (koniecznie), 2 łyżki mąki, jajka, jogurt naturalny lub śmietana

Jajka ugotować na twardo. Przekroić na połówki. W 3/4 szkl. wody zagotować kostkę rosołową. W pół szkl. zimnej wody rozpuścić mąkę i przecedzić przez siteczko do bulionu. Dodać chrzan. Wymieszać i raz zagotować. Dodać szczyptę cukru i ewentualnie trochę soku z cytryny. Przed podaniem dodać dwie łyżki jogurtu. Podawać z ziemniakami pirre i z zieloną sałatą.

 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
też robię jajka na twardo z sosem chrzanowym (tylko bez jogurtu) i ziemniaczkami, mniam, mam sentyment do tego dania, bo pamiętam je ze szkolnej stłówki i bardzo je lubię. Posypuję całośc koperkiem.
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Simona @ 29 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=611814Zapomnialam napisac ze nam tez smakowalo.
O to fajnie! Ciesze się i polecam
icon_wink.gif
banana.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
W sezonie narciarskim bede robic obiad z dwoch dan (na codzien bronie sie jak moge
icon_wink.gif
) wiec bedzie jak znalazl.

Rosol po powrocie, a przed wyjsciem cos nie za duzego, ale na cieplo. Kocham i jajka i sos chrzanowy. Zielona salata mi nie pasi. Fasolka szparagowa? Szparagi? a pewnie i brokul moze byc. Juz mi sie podoba
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
kermidt @ 6 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=616626W sezonie narciarskim bede robic obiad z dwoch dan (na codzien bronie sie jak moge
icon_wink.gif
) wiec bedzie jak znalazl.

Rosol po powrocie, a przed wyjsciem cos nie za duzego, ale na cieplo. Kocham i jajka i sos chrzanowy. Zielona salata mi nie pasi. Fasolka szparagowa? Szparagi? a pewnie i brokul moze byc. Juz mi sie podoba
icon_lol.gif
Brokuł jak najbardziej pasuje, przerabiałam
icon_wink.gif