Leczo Kasieńki*

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
1 laska kiełbasy , 2 cebule, 2-3 papryki czerwone lub zielone, 2-3 pomidory, 1-2 jajka, sól, pieprz do smaku, tłuszcz do smażenia, 1 niezbyt duża cukinia, czosnek ilość według uznania

Cebulę obrać i pokroić w plastry. Paprykę umyć i pokroić w dłuższe paseczki. Kiełbasę pokroić w ćwiartki. Pomidory sparzyć i obrać ze skórki. Następnie pokroić je na plasterki. Następnie pokroić w pół plasterki cukinię. Jeśli jest to młoda cukinia nie trzeba jej obierać, jeśli zaś starsza trzeba ją uprzednio obrać z łupy. Na patelni rozgrzać tłuszcz i smażyć kolejno cebulę, następnie pomidory i paprykę, dodać oraz cukinię dolewając w miedzy czasie wody. Dusić ok. 15 -20 min. Na osobnej patelni podsmażyć kiełbasę lub mięso, następnie dodać do duszonych jarzynek. Całość dusić jeszcze przez 10 - 15 min. Jaja rozbić do kubeczka i rozbełtać je energicznie widelcem. Gdy warzywka będą miękkie dodać rozbełtane jaja. Cały czas mieszać potrawę, do czasu ścięcia jaj. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Podawać ze świeżym chlebkiem.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Rewelacja :lol: Pyszne to leczo :lol:
Zrobilam dzisiaj na obiad i bardzo nam smakowalo :lol:
Jakos nie doczytalam tylko, ze pisze "1 niezbyt duża cukinia "- dalam 4 male :mrgreen:
Ale nic nie szkodzi... ;) Cukinie bardzo lubimy, a leczu (?) bardzo dobrze to zrobilo ;) Wyszlo na prawde superanckie.. - jak to nazwal Maz
icon_smile.gif

Layla, bardzo dziekuje za przepis :bussi: :blume:
Leczo wchodzi na stale do mojego menu
icon_smile.gif

I oczywiscie- polecam ten przepis z czystym sumieniem :lol:
Tak wygladalo
icon_smile.gif


 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dzisiaj mialam powtorke :lol:
Pycha to leczo
icon_smile.gif
Jeszcze raz dziekuje za przepis
icon_smile.gif
:bussi:
Dodam tylko, ze dzisiaj dodalam z 5 zabkow czosnku...
icon_smile.gif

Wydaje mi sie, ze z czosnkiem wyszlo jeszcze lepsze ;)
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Dodaję zatem czosnek do przepisu, bardzo mnie cieszy że Ci to leczo smakuje. W ten sposób robimy je w domu od lat. Polecam gorąco
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Robię prawie takie samo leczo od wieków, ale nigdy nie robiłam go z jajkiem. Trza spróbować
icon_smile.gif


P.S.1 Czasem lubię paprykę najpierw podpiec na grillu i obrać ze skórki. Smakuje wtedy jeszcze lepiej
icon_smile.gif


P.S.2 Ja też zawsze dodaję czosnek
 

ina77

Member
Sie 3, 2006
64
0
0
moja rodzinka bardzo lubi leczo, nawet córcia niejadka je je tyle ze do lecza dodaje jeszcze kawałek cukini i jest pyszne i szybkie do wykonania choć zawsze lepiej smakuje na drugi dzień
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Wiecie, jak przeczytałam tytuł wątku??? "Lesio Kaczyński"
icon_rolleyes.gif


Idę do garów
dump.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Podnosze
icon_lol.gif
bo mialam dzisiaj leczo na obiad i moze ktos, w najblizszym czasie sie na nie skusi
icon_wink.gif

Jest pycha
icon_biggrin.gif

Tak patrze na date i oczom nie wierze
icon_mrgreen.gif
2-go sierpnia 2006 (pomijajac jeden dzien, to rok temu) tez mialam to leczo na obiad
icon_mrgreen.gif

No dobra, to z okazji okraglej rocznicy odkrycia przepisu
icon_mrgreen.gif
- zamieszcze zdjecie
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif

Danie wyglada w sumie tak samo, jak na poprzednim zdjeciu
icon_wink.gif

Layla-
bussi.gif
dziekuje
cvety.gif


PICT0026.JPG
 

Załączniki

  • PICT0026.JPG
    PICT0026.JPG
    95.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Layla * @ 9 Jun 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=135616Na patelni rozgrzać tłuszcz i smażyć kolejno cebulę, następnie pomidory i paprykę, dodać oraz cukinię dolewając w miedzy czasie wody. Dusić ok. 15 -20 min.
ja smażę najpierw kiełbasę a na nią wrzucam kolejno pozostałe składniki i duszę wszystko razem. nie dodaję wody bo i po co? Przecież warzywa wydzielają tyle pysznego sosu
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ja cię Caritko chyba zacznę ignorować w wątkach przepisowych
gruebel_2.gif
... Przecież ty sie znęcasz nad człowiekiem
mniam.gif
lecker.gif
I to z premedytacją
bussi.gif
icon_lol.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
witek @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555082ja smażę najpierw kiełbasę a na nią wrzucam kolejno pozostałe składniki i duszę wszystko razem. nie dodaję wody bo i po co? Przecież warzywa wydzielają tyle pysznego sosu
Mysle, ze jednak troche wody "trzeba" dolac, bo jak sie smazy te 20 min, to troche plynow ubywa i warzywa przywieraja mi do patelni
icon_lol.gif

Przynajmniej, ja tak mam
icon_wink.gif


Akulka @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555122Ja cię Caritko chyba zacznę ignorować w wątkach przepisowych
gruebel_2.gif
... Przecież ty sie znęcasz nad człowiekiem
mniam.gif
lecker.gif
I to z premedytacją
bussi.gif
icon_lol.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Caritka @ 3 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555485Mysle, ze jednak troche wody "trzeba" dolac, bo jak sie smazy te 20 min, to troche plynow ubywa i warzywa przywieraja mi do patelni
icon_lol.gif

Przynajmniej, ja tak mam
icon_wink.gif

icon_redface.gif
gruebel_2.gif


icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif


bussi.gif
hmmm ....... to może ja źle leczo robię
gruebel_2.gif

tylko kiełbaskę smażę a później razem z warzywami wszysto duszę pod przyprywką i nigdy jeszcze nie musiałem dolewać nawet kropli wody.