nalewka cynamonowa*

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Wzmacnia żołądek, poprawia proces trawienny oraz apetyt. Pomaga w likwidowaniu nieżytu żołądkowego jak również niestrawnościach i lekkich zatruciach.

składniki:
kawałek kory cynamonu
8g mielonego cynamonu
150g brązowego cukru
1l winiaku (brandy)


Składniki wkładamy do słoja, zalewamy winiakiem, zakręcamy szczelnie. Odstawiamy w ciepłe miejcse na miesiąc. Każdego dnia należy wstrząsać słojem, by się dobrze składniki połączyły. Po miesiącu nalewkę zlewamy i filtrujemy. Przelewamy do butelek, korkujemy, odstawiamy do piwnicy na pół roku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
właśnie się filtruje 8) ciężko się filtruje, ale dla mnie w tym także tkwi urok przygotowywania nalewek...
mniam
icon_biggrin.gif
już jest pyszna (mocna i nie za słodka - taka w sam raz), a co to będzie za pół roku? odstawiam ją do następnego sezonu zimowego... uwielbiam cynamon
icon_biggrin.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Anusiaczku, bardzo dziekuję. Ja robie taka nalewkę na tzw. oko, bo zakochałam sie w tym trunku po tym jak mnie poczęstowano wspaniałą oryginalną niemiecką. :cheers: Ma piekny aromat, kolor i smak, a ja uwielbiam cynamon. Teraz bedzie wszystko jak trzeba.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Robiłam tę nalewkę z wódką zamiast brandy. Użyłam jednak zbyt dużo kory cynamonu i nalewka wyszła mi zbyt esencjonalna. Teraz używam jej jako dodatku smakowego do ciasta.