racuchy z jabłkami

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
:arrow: 1,5 szklanki mąki
:arrow: 1/2 litra mleka lub kefiru
:arrow: 2 jaja
:arrow: 3 jabłka
:arrow: olej
:arrow: cukier puder

Do mąki dodac szczyptę soli, mleko, wbijac jajka i wymieszac.
Jabłka umyć, pokroic na niewielkie kawalki, dodac do ciasta i wymieszac.
Na rozgrzany tluszcz nakładac niewielkie placki, zrumienic z obu stron. Usmażone racuchy obficie posypac cukrem pudrem. Smacznego.
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Moja mama czesto je robiła za czasów poprzedniego ustroju. To taki smak mojego wczesnego dzieciństwa...............
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
dziś moje dzieci na śniadanko zażyczyły sobie racuchy właśnie
zrobiłam według tego przepisu i wyszły PYSZNE PYSZNE MNIAM - już śladu po nich nie ma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dzięki serdeczne za przepis :knuddel: :bussi: :blume:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
o to sie cieszę, ze Wam smakowaly
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
placki.jpg

Uwielbiam te placki.. można sie przy nich rozkleić
icon_biggrin.gif

Dodałam szczyptę sody i tyle samo mielonego anyżu i cynamonu.
Pozdrawiam
 

Załączniki

  • placki.jpg
    placki.jpg
    195.8 KB · Wyświetleń: 1

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,614
2,891
113
A one sa bez drożdży?
icon_smile.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Ja robię podobne/wczoraj własnie / -bez drożdży ale na 2 szkl maki i 3 jaja daję płaską łyżeczkę proszku.Polecam.
 
J

Justinka_

Guest
Ja od zawsze uwielbiam racuchy z jabłkami.Sa takie świeżutkie,posypane cukrem pudrem....Zawsze,gdy mama je smazy,nie moge sie powstrzymac i zjadam ich bardzo duzo ;).Ale cóż,sa naprawde pycha!
 

Scio

Member
Lip 10, 2007
25
0
0
Bedzie dzis dla ukochanego na kolacje. DZieki za przepis. Mam nadzieje, ze się udadzą
 

gustowna

Member
Maj 18, 2008
10
0
0
prosze sprobujcie ubic piane i lekko wymieszac z ciastem.Takie ciasto musi troche "odpoczac "przed wkładaniem na patelnię i dopiero smażyć.Smacznego.
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Racuszki wyszły wyśmienite, ALE delikatnie zmodyfikowałam przepis i Wam również to polecam
icon_smile.gif

Smażenie na oleju jest niezdrowe, ze względu na szkodliwe tłuszcze trans. Powinno się smażyć tylko na smalcu! Na smak to nie wpływa, a jeśli nawet to tylko na plus, a do tego jest zdrowiej
icon_smile.gif

Ponadto nie polecam posypywać cukrem, a tym bardziej "obficie". Same jabłka dają wystarczającą słodycz
icon_smile.gif
Cukier to biała śmierć i do tego uzależnia! Jak dla mnie - osoby, która od paru miesięcy nie używa w ogóle cukru i nie je słodyczy, to i nawet bez cukru racuchy są za słodkie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ciesze sie, ze racuszki smakuja... co do slodkosci to nie zgodze sie z tym, ze same jablka daja slodycz... daja napewno, ale nie wszystkie, zalezy na jakie sie trafi
icon_biggrin.gif


jesli znow chodzi o szkodliwosc, to wiekszosc produktow jakie kupujemy do naszych gospodarstw domowych jest niezdrowe i fuj... kazdy niech robi jak uwaza
icon_biggrin.gif
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
tillandsja @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756948ciesze sie, ze racuszki smakuja... co do slodkosci to nie zgodze sie z tym, ze same jablka daja slodycz... daja napewno, ale nie wszystkie, zalezy na jakie sie trafi
icon_biggrin.gif
Kochana, jakbyś nie jadła cukru przez prawie pół roku tak jak ja, to nawet cebula by była dla Ciebie słodka
icon_smile.gif
Poza tym jedni słodzą herbatę pięcioma łyżeczkami, a innych mdli po herbacie z 1/2 łyżeczki cukru. Im się mniej je tego białego świństwa, tym smak jest bardziej wyczulony ;)
A co do szkodliwości produktów, to temat rzeka na inny topic ;) Wszystko jest naszprycowane chemią, ale jedne rzeczy mniej, inne bardziej, dlatego z gotowych produktów w sklepach prawie nic nie kupuję
icon_neutral.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
nie chodzilo mi o gotowce, tylko o przetworzona zywnosc, ale widze, ze Ty masz swoje zdanie, ktorego nie bede obalac, bo to nie ma sensu... racuszki i tak wole smazone na oleju i posypane obficie cukrem... ale o gustach sie nie dyskutuje, niech kazdy je to co lubi i jak lubi. Smacznego.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTAT... racuszki i tak wole smazone na oleju i posypane obficie cukrem...
Są po prostu potrawy, które bez pewnych elementów tracą swój sens. Nawet, jeśli potepimy parówkę, hot-dog bez niej straci sens. Nie ma sensu zastępowanie jej niewątpliwie zdrowszą gotowaną marchewką, bo to juz nie to samo.

Cukru w rozsądnych ilościach nie uważam za białą śmierć. (Zauważcie, że takie hasła "chodzą" falami - raz jest to "Cukier krzepi" , a potem "Biała śmierć", więc nie dajmy się zwarowoać. Jeśli chodzi o scisłość aspartan jest o wiele bardziej szkodliwy).

Co do tłuszczu - szkodliwy jst tłuszcz spalony, a nie po prostu każdy (olej).

Ja mam dokładnie tak samo - racuchy czy placki z jabłkami po prostu muszą być osypane cukrem pudrem, i to sporo, tak, jak pączek musi mieć lukier, by byc pączkiem. O.
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: