Sernik z budyniem czekoladowym

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
5663.jpg




ciasto:
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
12,5 dag margaryny
0,5 szklanki cukru
2 jajka i 1 żółtko

masa budyniowa:
3 budynie czekoladowe(na 0,5l mleka każdy)
1l mleka

masa serowa:
12,5 dag miękkiej margaryny
0,5 szklanki cukru
4 serki waniliowe lub ok. 60 dag serka do wypieków i cukier waniliowy
3 jajka i 1 białko
1 opakowanie budyniu śmietankowego

polewa czekoladowa


1. Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia na stolnicę, dodajemy margarynę i siekamy dokładnie nożem. Dodajemy cukier, jajka i żółtko, zagniatamy szybko ciasto, wałkujemy je i układamy w wyłożonej pergaminem blaszce.
2. Budynie gotujemy w 1l mleka. Powstały gęsty krem, jeszcze gorący rozprowadzamy na surowym cieście. Odstawiamy do wystudzenia.
3. W tym czasie przygotowujemy masę serową. Margarynę ucieramy z cukrem do białości. Cały czas ucierając dodajemy na przemian serek i żółtka. Wsypujemy budyń śmietankowy, mieszamy. Z białek ubijamy sztywną pianę, delikatnie łączymy ją z masą, a następnie rozkładamy równomiernie warstwę serową na zimnym budyniu czekoladowym.
4. Ciasto wkładamy do pieca nagrzanego do 180 stopni C i pieczemy ok. 50 minut. Po upieczeniu i wystudzeniu nakładamy polewę czekoladową.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Mam nadzieję Gusia, że nie myślisz iż zerżnęłam stamtąd ten przepis :dump:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Anusiaczku, ja właśnie myślę na odwrót bo pamiętam twój przepis jeszcze z dyskusji z mniama, natomiast co do osoby która zamieściła przepis na WŻ pamietam inną dyskusje związaną z przepisami bajaderki.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
To trochę mi ulżyło

Tamten przepis jest identycznie napisany, jak podawałam go dawno, dawno temu na mniamowym forum (to był w ogóle jeden z pierwszych przepisów, jakie podawałam ) i w takiej samej wersji był rozsyłany przez Agulik wraz z innymi przepisami na ciasta. Dostałam to dokładnie 29 listopada 2002.
Smutno mi, że ktoś podaje jako swój wcale nie swój przepis, ale chyba nic na to nie możemy poradzić
icon_sad.gif
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
NIestety nic, ale mnie to po prostu denerwuje, bo przecież można zapytać cie o zdanie i wstawić jako źródło twoją osobę- na przykład w ten sposób. Nie rozumiem tego i dlatego wstawiłam tego posta, przykre :cry:
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
witam
Anusiaczku dzisiaj robie Twoj serniczek...
konsumpcja niestety nastapi w niedziele
icon_sad.gif

na razie sie zastanawiam na jaka blaszke jest przepis
icon_sad.gif

ale zaczne dokladniej o tym myslec jak juz ciasto bedzie zrobione... a tym czasem moze ktos mi napisze...
i bedzie po klopocie :d
pozdrawiam
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Katarzyno, dopiero teraz tu zajrzałam :cry:
Jak się udał sernik??
To jest przepis na taką tradycyjną blaszkę prostokątną, nie wiem jakie ma wymiary :roll: Cukru dałabym pewno tyle samo co Ty.

Margolcia serki daję Danio waniliowe, ale campina czy zwykły twaróg zmielony spokojnie też może być.
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
witam wyteskniony Anusiaczku
hehe opowiem cos... wylozylam laszke folia aluminiowa.. potem ciasto... a na to budyn i zaczelam mase robic... okazalo sie ze niestety nie zmiesciloby sie ciacho w tej blaszce.. wiec musialam je z budyniem przetransportowac do innej niestety juz o innych wymiarach... wiec potem byla zabawa gdzie podeprzec itp
icon_smile.gif
potem blaszka (mamy) sie nie chciala zmiescic w piekarniku :shock: a mama przez telefon twierdzila ze wchodzi.. no i przez polowe pieczenia wisiala w powietrzu :lol: :!: mozliwe
icon_smile.gif
potem sie upieklo islicznie pachnialo.. stoi kolo mnie... no i niestety zaluje ale moge skosztowac dopiero w niedziele... taki u nas zwyczaj ze sie kosztuje na urodzinach
icon_smile.gif
ALE wyglada pieknie... jak mezus zalatwi na niedziele cyfrowke to wkleje zdjecie
icon_smile.gif
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
zrobiłam sernik - jest bardzo lekki i smaczny.
chatownik.gif
Najczęściej czytaną częścią przepisu był fragment dotyczący masy serowej i ilości tego sera dlatego, że w przepisie są 4 serki waniliowe - a ile to w sumie dkg? czy tak jak w przepisie jest alternatywa do serków wanilowych - 60 dkg serka do wypieków? Anusiaczku podaj b.precyzyjnie - będzie łatwiej pozbierać wszystkie składniki razem. Tak czy inaczej mimo moich wątpliwości - serniczek będzie u mnie w przepisach pod hasłem: sernik Anusiaczka!
icon33.gif
kwitnie.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
troche tu nasmiece ale potem posprzątam :mrgreen:


Słuchajcie tak nie może byc że ktos podaje nie swój przepis jako swój. Rozumiem że wiele z nas jest też na innych forach i jak tam ktos ma ochote na np serniczek to podajemy przepis ale chyba wypada podac autora szczególnie jak przepis jest podany słowo w słowo. Moze napisac w opiniach do przepisu uwage że autor powinien wprowadzic korekte i przynajmniej przeprosic? Ewentualnie zeby było dyskretniej i bez afer to na priva napisac do autora...co wy na to> Anusiaczku zdecyduj bo tak to zostac nie może.
 

ktosia

Member
Lis 13, 2004
203
0
0
przepraszam ze sie wcinam....
zgadzam się z Tobą w zupełności Iguanko
icon_smile.gif

tylko często gesto z przepisami jest tak, ze ktos dostaje od kogoś ten ktoś daje następnej osobie i trudno dociec autora...potem to jeszcze leży za 2 miesiace zamin wkońcu sie człowiek zbierze i upiecze a potem traktuje ten przepis jako własny
icon_smile.gif
zreszta ja np wszystkie przepisy chetnie "adoptuje" i je troche zmieniam wg mojego gustu(np uwielbiam rodzynki, i nawet jak sernik jest bez nich to ja je dodaje ) tyle tylko ze ich nie ropowszechniam
icon_smile.gif
pokojowe i dyskretne załatwienie sprawy chyba bedzie najlepsze
icon_smile.gif
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
ANUSIACZKU drogi na wstepie przepraszam ze nie pisalam wczensiej ale niestety nie mam dostepu do neta.. tylko jak u rodzicow jestem to moge pisac... serniczek paluszki lizac... by; na prawde pyszniutki.. ale najlepszy po 2 - 3 dniach :)chcialabym zdjecia wstawic ale na razie nie umiem..
icon_sad.gif
ide szukac watku i sie uczyc
icon_smile.gif
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
tak wygladalo na poczatku z gory:

p10100010bq.jpg


w przekroju tak:

p10100025wg.jpg


a po dekoracji tak:

p10100033jt.jpg


w tej pozycji tez ciekawie:

p10100203ep.jpg


a na talerzu tak:

p10100387da.jpg


hihi zobaczymy czy dobrze wszystko zrobilam
icon_smile.gif