Fasolka zerżnięta z "Nigella bites"*

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Tak, jak w tytule. Taki drobiazg, ale wyglądał fajowo i smakował też nieźle (właśnie wczoraj wieczorem wypróbowywaliśmy):

- zielona fasolka ugotowana, ale nie do całkowitej miękkości
- po pięć-sześć fasolek zanurzyć w sosie winegret i zawinąć w pasek szynki parmeńskiej. Ułożyć z tych pęczków stosik na talerzu. I już.

Proste i bardzo smaczne.

Zastanawiałam się, czym zastąpić szynkę parmeńską, bo ona u nas koszmarnie droga (105 zł za kilogram :twisted: ), ale nic nie znalazłam. Przez chwilkę myślałam o chudym boczku, ale tylko przez chwilkę. I w końcu się na tą szynkę szarpnęłam i nie żałuję.

Smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Angela, czy Nigella? :roll:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
parmeńskiej nic nie zastapi
ale Polska ma całkiem smaczne wędliny wędzone .. w tej chwili dopadła mnie skleroza.. nie pamiętam nazwy wędzonki, ktra nam b. smakuje i ktora mogłaby pasować do fasolki. Krotoszyńska??

Poza tym dobre są szynki szwardzwaldzkie
icon_smile.gif

jamon serrano (ok, tez droga..)
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
No to wam powiem, ze namietnie kupuje cos co sie nazywa szynka westfalska. kroja mi to w sklepie na przezroczyste plasterki, a za kilogram zadaja ok 27 zl. To jest szynka dojrzewajaca, prasowana. No, nie jest parmenska ( jak we Wloszech ja wachalam to mi nie pasowala, jak smakowalm to tez nie za bardzo), ale i cena bardziej polska.
Zdecydowanie nadaje sie na salitmbocca.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Sama szynka parmenska za cudowna według mnie też nie jest, ale smakuje świetnie w tym zestawieniu.
A westfalską to sobie kupię, czemu nie. Tylko najpierw muszę ją znaleźć, bo szczerze mówiąc nie widziałam takowej jeszcze. Inna sprawa, że ja taka mało mięsna jestem.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A ja użyłam do tego zwykłej szynki, a zamiast winegretu - majonez ze startymi rzodkiewkami.
:arrow: Szynka - na to kilka fasolek, kleks majonezu z rzodkiewką i zawinąć. :mniam:

Te rzodkiewki to niekoniecznie. I na grubszej tarce niż na drobniejszej, bo wodą podchodzi. Z samym majonezem też pyszne było
icon_smile.gif


A kiedyś zrobiłam takie roladki - ruloniki z szynki, a środku masa majonezowo-serowo-rzodkiewkowa (na grubej tarce). :mniam:
A do tego winko. :cheers: :mrgreen: