Śledzie ze śliwkami*

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
śledzie w oleju /lub matiasy uprzednio wymoczone/
cebula czerwona
śliwki w occie
śmietana
majonez

Cebulę pokroić w półtalarki, zalać octem ze śliwek i zostawić na kilka godzin w lodówce.
Śledzie pokroić w kawałki, dodać odsączoną z octu cebulę, pokrojone na cząstki śliwki, śmietanę i majonez - wymieszać.
Proporcje poszczególnych składników wg uznania.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ire_ko

Member
Lis 17, 2004
36
0
6
Dziękuję za przepis, ale mam pytanie. Którym octem zalewamy śledzie? Tym zlanym znad śliwek wcześniej i odłożonym, czy tą zalewą ze słoika?
Irena.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja robię podobnie śledzie, ale nie zalewam ich żadną zalewą, tylko mieszam ze śmietaną i majonezem, no i oczywiście z cebulką i śliwkami. Dodaję też ogórki kiszone lub konserwowe oraz czasem jabłko. Lubię takie śledzie z gorącymi ziemniakami. Można polać po prostu kawałki śledzia tym sosem śmietanowo majonezowym z cebulą i śliwkami, ale ja wolę jak to przemieszane jest razem jeszcze i trochę postoi, przegryzie się i już. No ale niech się wypowie alik, bo może nie mam racji
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Dziękuję za przepis, ale mam pytanie. Którym octem zalewamy śledzie? Tym zlanym znad śliwek wcześniej i odłożonym, czy tą zalewą ze słoika?
Irena.
Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale nie zauważyłam pytania. Nie zalewamy octem śledzi lecz cebulę, oczywiście octem pochodzącym ze śliwek, a przed wymieszaniem ten ocet z cebuli odsączamy.