spagetti z czosnkiem

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
spaghetti
oliwa z oliwek
czosnek (dowolna ilośc ale raczej dużo)
parmezan (może byc bez)
sól
pieprz

Gotujemy spaghetti al dente w osolonej wodzie. Na patelnię (najlepiej teflonową) wlewamy oliwę z oliwek i czosnek. Podsmażamy (uwaga aby nie spalic). Dodajemy makaron, pieprzymy, można posypac parmezanem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
jeśli do tego dania dorzucimy jeszcze ostrą papryczkę to otrzymamy klasyczną wersję Aglio olio e peperoncino.
Niebo w gębie
icon_smile.gif
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
jeśli do tego dania dorzucimy jeszcze ostrą papryczkę to otrzymamy klasyczną wersję Aglio olio e peperoncino.
Niebo w gębie
icon_smile.gif
popisowe danie mojego meza....tylko wino do tego konieczne- na polepszenie trawienia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...ja jeszcze posypuje swieza pietruszka..
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Ja też uwielbian to danie! i robiłam też z papryczką . Niestety mój mąż zamiast tego woli klasycznego pieczonego kurczaka z frytkami. Nie docenia on spagetti a mojego ulubionego z pomidorami, czosnkiem i bazylią nie znosi
icon_sad.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
ja przedwczoraj robilam cos takiego, i oczywiscie z ostra papryczka , nawet mialam przepis wpisac a tu ela mnie uprzedzila, uwielbiam tego typu szybkie dania. Na koncu skopcie kilkma kroplami wloskiego octu balsamicznego , tylki nie jakas podroba:)

Do tego wino i salata-mniam
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Marghe,
właśnie zadałam to pytanie mężowi
icon_smile.gif
, mówi,że nie lubi pomidorów ze spagetti, no ale jak robię z boczkiem to lubi
icon_smile.gif
. Niestety robię coraz rzadziej, bo nie chce mi się gotowac dwóch dań a ja nie jem mięsa.
 

blue_megi

Member
Lut 8, 2009
14
0
0
ela-c @ 2 Oct 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=179358spagetti
oliwa z oliwek
czosnek (dowolna ilośc ale raczej dużo)
parmezan (może byc bez)
sól
pieprz

Gotujemy spagetti al dente w osolonej wodzie. Na patelnię (najlepiej teflonową) wlewamy oliwę z oliwek i czosnek. Podsmażamy (uwaga aby nie spalic). Dodajemy makaron, pieprzymy, można posypac parmezanem.
jeśli "raczej dużo" czosnku, to jest to coś zdecydowanie dla mnie ;)