Lodowiec ciasto-torcik na zimno!! Znika natychmiast pychota!

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Lodowiec

Składniki

1 szklanka mleka
3/4-1 szklanki cukru pudru(w zależności od upodobań ja biorę tak ok.3/4 szkl. )
4-5 żółtek (w zależności od wielkości jajek)
1 kostka masła roślinnego w kubeczku o temp.pokojowej
30 dkg biszkoptów
3 łyżki budyniu śmietankowego
2-3 łyżki kakao
3 galaretki w zależności od upodobań np czerwona,zielona i żółta (na 0,5 l wody)
ewentualnie owoce - ananasy, brzoskwinie, truskawki, banany, jagody...

Przygotować dwie galaretki (czerwoną i zieloną).
Żółtka utrzeć z cukrem pudrem i budyniem, żeby nie było grudek. Mleko zagotować. Do gotującego mleka wlać wcześniej przygotowaną masę z żółtek, cukru pudru i budyniu. Zmniejszyć ogień. Trzeba mieszać dosyć energicznie, żeby nie przypalić (bardzo łatwo o to w krótkim czasie, robią się grudki). Zagotować do zgęstnienia(aż powstanie taki gęsty budyń). Wystudzić.
Małą tortownicę wyłozyć biszkoptami i zalać jedną galaretką(np czerwoną) średnio płynną jeszcze, żeby część jej wsiąkła w biszkopty .Druga możliwość to maczanie biszkoptów w galaretce i wkładanie do tortownicy. Wstawić do lodówki do stężenia.
Do utartego masła dodawać porcjami ostudzoną masę ciągle ucierając. Podzielić na dwie części. Do jednej dodać kakao.
Na biszkopty w galaretce wyłożyć jedną część masy - białą. Następnie wyłożyc drugą warstwę biszkoptów maczanych w galaretce zielonej. Odstawić do lodówki do stężenia. Następnie drugą warstwę masy ciemną wyłożyć na biszkopty.
Na wierzch ułożyć owoce wg uznania (ewentualnie pory roku). Mogą to być obecnie brzoskwinie. Zalać galaretką brzoswiniową.
Przepis ten od lat wykorzystuję-generalnie nie znam osoby,której by nie smakowało to ciasto. Może być torcikiem na urodziny,deserem. Robiłam różne "wariacje" tego deseru. Np. piekłam biszkopt kakaowy ( zamiast tych biszkoptów).Ta masa jest naprawdę super. Moja koleżanka robi to ciasto na większej tortownicy. Układa biszkoty nasączone galaretką, na to białą masę i owoce z galaretkę.
Niesamowicie to ciasto wygląda w przekroju. Biszkopty w czerwonej galaretce na dole, masa biała, biszkopty w zielonej galaretce, masa o kolorze czekolady, owoce np. brzoskwinie i galaretka brzoskwiniowa.
Polecam, bo jest naprawdę super wszyscy goście zachwycają się tą masą.
W miarę upływu czasu jest coraz lepsze, ale niestety nigdy długo nie leży:(.

Smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,889
210
63
Gosia! Ty z okolic Kielc jesteś?? a skąd konkretnie? Bo ja też z Kielc
icon_smile.gif
 

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Zrobiłam go tylko w wersji bez kakao...jest pychota. Robiłam go pierwszy raz i może nie wygląda zbyt apetycznie ale naprawdę jest pyszne. Ja po wizycie gości mogę Wam pokazać kawałek który został

14bc8abbda07ba8f006075785ca085fc-1213972.jpg


9f527aa391feca11ce13faa073fc3154-1213973.jpg


Poprawiłam może tym razem zdjęcia nie zginą
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
tez mam podobny przepis na lodowca .
A jeśli o Kielce chodzi, to właśnie niedawno stamtąd wrociłam, byłam na trzydniowej imprezie połączonej ze zwiedzaniem okolic
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
infolinia rzeczywiście, wyglada smakowicie
icon_razz.gif
dobrze, że odkopałaś taki deserek fajny
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
:banana: :banana: :banana: :dance: jak się cieszę infolinia,że smakował
icon_smile.gif
:cheers: .
Zdjęć niestety nie mogę obejrzeć-krzyżyki tylko widzę :cry:
Beatko,mam nadzieję,że Ci się podobały okolice
icon_smile.gif
.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja już fotek nei widze i nie pamietam jak wygląda 8)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

andy8

Member
Mar 15, 2007
79
0
0
Mój lodowiec-pyszniutki
 

Załączniki

  • Obraz__fh_003.jpg
    Obraz__fh_003.jpg
    83 KB · Wyświetleń: 2
  • Obraz__fh_004.jpg
    Obraz__fh_004.jpg
    86.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AniaBe

Member
Lis 23, 2008
2
0
0
Witam:)mam pytanie to maslo roslinne to jaka waga?bo nie mam dostepu do masla roslinnego, zeby sprawdzic o jakej wadze mowa...mam maslo 200 gram
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Podejrzewam, że 250g. Mam taki sam przepis, tylko ze zwykłym masłem śmietankowym i jest go w nim właśnie 250g.