Stefanka

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Wersja z mojego kajetu pochodzi od jakiejś sąsiadki mojej mamy i oczywiście jest jedną z wielu wersji tego ciasta.

Skład:
Ciasto:
0.5 kg maki pszennej
3/4 szklanki cukru
20 dag margaryny
2 łyzki miodu
2 jaja
1 łyżeczka sody

masa:
1 l mleka
3/4 szkl cukru
20 dag margaryny
1 cukier waniliowy
9 łyżek kaszki manny

Składniki ciasta zagnieśc jak zwykłe kruche.
Jak ktoś woli to mozna sposobem amerykańskim :mrgreen: czyli utrzec jaja z cukrem potem dodac miękką margaryne i mąke z sodą. Wychodiz wtedy troszke bardziej lepiące ale też OK.
Podzielić ciasto na trzy cześci i wylepić nimi foremkę (taka standardowa prostokątna blacha). Upiec na złoto ok 15 min w tem ok 160 stopni. każdy osobno oczywiście.

Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym (naturalna laska wnilii oczywiście tez byc moze) oraz margaryną. Odstawić i wsypac szybko mieszając kaszke. Znowu na palnik i cały czas mieszając chwilke gotować aż się zacznie robić takie troche budyniowe. Odstawić i poczekac az nie bedzie bardzo gorące.

Najwygodniej przekładać w tej blaszce w której sie piekły placki bo masa nie wypływa w niebyt :mrgreen:
Na spód wkładamy pergamin na którym sie placki piekły co odizoluje cąłośc od blachy i pozwoli bez większych kłopotów wydobyć gotowe ciacho. Na spód rzecz jasna placek miodowy na to połowa ciepłej masy i drugi placek i reszta masy i na koniec ostatni placek - no wielkiej filozofii w tym nie ma jak widac :mrgreen:

Żeby efekt był pełen to polewamy sobie ciacho czekoladą - polecam Owieczkową i odstawiamy zeby wystygło i przegryzło się - najlepiej na cała noc jak sie ma wystarczająco silną wole :oops: Ja nie miałam (mąż kusił :dump: ) i ukroiłam kawałek zaraz jak tylko nie było gorące :lol:
Wyglądało wtedy tak:



życzę smacznego
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Mmmm.... jak to ciacho apetycznie kusi :lol: Kurcze chyba jeszcze dzis go zrobie ;) Bo mam ochote na cos slodkiego No ale do jutra to na pewno sie nie przegryzie ;) :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
przeciez obok tej fotki nie da sie przejsc spokojnie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No i mam co robic jutro w kuchni ;)
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
bardzo się zatem ciesze ze mnie pogoniono do wpisania przepisu
Napiszcie jak wam się udało i pokazcie foto koniecznie .

Przy was to sie chce przepisy klepać do kompa :blume:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mmm.... zdjęcie jak z katalogu, mrraaaał, pysznościowo wygląda, już zaglądałam do lodówki by je nocą upiec, ale brakuje mi margarynki
icon_sad.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
kasha, to lec do sklepu bo jak Ci sie znowu w nocy ciasta zachce to chociaz margaryna bedzie :mrgreen:

pzdr
yenn
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Sulion, ja się kładę ostatnio spać o 6 rano a wstaję po 13 :dump:
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
No w koncu sie dzis za niego wzielam :lol: Kurcze i od razu kawalek zjadlam :mrgreen: Wiedzialam, ze do jutra nie da rady zeby sie przegryzlo w calosci ;) No i nawet mezus skonsumowal i chwalil jakie pyszne Pozostaje mi tylko podziekowac za przepisik NO i oczywiscie namawiam innych do zrobienia tego ciacha, bo naprawde warto
Pozdrawiam serdecznie
icon_smile.gif