Pasztet Kwaśniewskiego

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
3 dag suszonych grzybów
1 kg wątróbki
1 kg wieprzowiny-karkówka, łopatka, boczek (ja dałam boczku takiego chudszego)
2 cebule
sól, pieprz, liść laurowy
1 bułka
5 jajek
słonina


Ja robiłam z połowy porcji ale grzybów dałam i tak więcej, a bułkę też dałam całą.
Grzyby namoczyć.
Wątróbkę pogotować kilka minut w ok. 1 litrze wody. Do tej samej wody włożyć mięso, dodać grzyby wraz z woda w której się moczyły, obrane cebule i przyprawy. Mięso ugotować do miękkości i wyjąć.
W wywarze namoczyć bułkę.
Wszystkie składniki zemleć w maszynce. Dodać jajka, doprawić i wszystko dokładnie wyrobić.
Słoninę pokroić na cieniutkie plasterki, wyłożyc dno i boki blaszki lub brytfanny. Wyłożyć mięso, lekko przycisnąć i wyrównać. Na wierzchu można ułożyć paseczki słoniny.
Piekłam pasztet w keksówce w 180-200 C około godziny, aż tak ładnie się przyrumieni.

Zanim namoczyłam bułkę w wywarze to większą część odlałam i na nim ugotowałam zupkę ;)
Pasztet naprawde jest pyszny, taki zwarty że można go pokroic ale też można go łatwo rozsmarować.
Polecam i życzę smacznego :mrgreen:

Dodam jeszcze że przepis pochodzi z książki dra Kwaśniewskiego o diecie optymalnej.
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
jaga @ 20 Oct 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1869051 kg wieprzowiny-karkówka, łopatka, boczek (ja dałam boczku takiego chudszego)
Jaga - czy dodać tylko jedno z wymienionych mies czy wszytskie ? Raczej stawiam na jedno, ale chce sie upewnic
icon_smile.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
jobi @ 29 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=403348Ara, źle stawiasz, każdy pasztet (dla mnie) zyskuje na mieszaniu mięs.
Może być z jednego, ale lepiej z różnych
Czyli w przepisie Jagi to byla mieszanina mięs - łącznie 1 kg.
Co do do mieszania mięs - doświadczenia nie mam, swój pierwszy w życiu pasztet upiekłam przedwczoraj - z przepisu Sini, w ramach przedświątecznych prób
fiesgrins.gif
.

Dzięki Jobi za podpowiedź
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
zrobilam pasztet z polowy porcji na swieta, jest bardzo pyszny, tylko na drugi raz bym to mieso zmielila dwa razy
icon_wink.gif

nic to pasztet jest wyborny