Tort lodowo-bezowy z okruchami migdałów i czekolady

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
To mój ukochany tort na lato, w dodatku bez pieczenia.
Połączenie bezów z kremówką, czekoladą i migdałami jest niebiańskie. liczba porcji: 1 tort o średnicy 26 cm

750ml smietany kremówki
2 opakowania cukru waniliowego
1 op. śmietanfixu (opcjonalnie)
200g gorzkiej czekolady grubo startej lub posiekanej
150g posiekanych migdałów (nie zmielonych) zrumienionych na suchej patelni
100g małych bezów grubo pokruszonych
kilka małych bezów do dekoracji
1 łyżka kakao

Kremówkę ubić na sztywno z cukrem waniliowym i ewentualnie śmietanfixem. Wymieszać z migdałami (całkowicie ostudzonymi, zostawić 1 łyżkę migdałów do dekoracji tortu), czekoladą (znowu 1 łyżka zostaje do dekoracji) i pokruszonymi bezami. Brzegi i dno tortownicy o średnicy 26cm wyłożyć folią aluminiową,.
Wlać masę do tortownicy, wytłaczając na powierzchni tortu łyżką wgłębienia, udające fale. Udekorować odłożoną czekoladą, migdałami i bezikami. Wstawić na minimum 5 godz do zamrażalnika. Przed podaniem wyjąć z tortownicy, rozwinąć z folii. Przez sitko oprószyć łyżką kakao.

W sam raz do popołudniowej kawy w upalny dzień.

Ja czasami robię ten tort bez migdałów, które zastępuję większą ilością czekolady i bezów (zwłaszcza jak tort ma być dla dzieci, które jakoś z natury nie są wielbicielami orzechów i migdałów).
 

jo_anna

Member
Paź 28, 2004
578
0
0
Paula, myślę że śmiało tort może się prezentować, jako urodzinowy.
Ozdobić go można w finezyjny sposób bezami, pokruszoną czekoladą i migdałami
icon_smile.gif


A ja bezy i inne ingredienty zakupiłam już dwa tygodnie temu i czekam z niecierpliwością na odpowiednią aurę
icon_smile.gif
Przecież TAKI deser musi mieć podpowiednio ciepłą "oprawę"
icon_smile.gif

a dziś rano temperatura spadła do 0° :dump:
icon_sad.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Paula, myślę że śmiało tort może się prezentować, jako urodzinowy.
Ozdobić go można w finezyjny sposób bezami, pokruszoną czekoladą i migdałami
icon_smile.gif


A ja bezy i inne ingredienty zakupiłam już dwa tygodnie temu i czekam z niecierpliwością na odpowiednią aurę
icon_smile.gif
Przecież TAKI deser musi mieć podpowiednio ciepłą "oprawę"
icon_smile.gif

a dziś rano temperatura spadła do 0° :dump: :(
o kurde , no to widze ze ja mam lepsza oprawe- wczoraj okolo 20C czyli nie jest tak zle

Teraz ja musze zakupic beziki ,hmm, mam nadzieje ze dostane w sklepie bo jak nie to bede musiala sama je piec :dump: :dump: :dump: :mrgreen:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Agusiu, jak długo ten tort może czekać w lodówce na konsumpcję? Impreza w piątek, czy mogę go zrobić np. w środę?
 

jo_anna

Member
Paź 28, 2004
578
0
0
Zrobiłam! Doczekałam się wreszcie!
icon_smile.gif

Nastała okazja: Dzień mamy i przepiękna podoga. Do tego kompletu tort pasował jak marzenie!
Smakował wszystkim bez wyjątków.
Rozpływał się w ustach
icon_smile.gif

Jest: zimny, chrupki, nie za słodki, najpierw śmietankowy, a za chwilę czekoladowo-migdałowy... to można sobie jeszcze wyobrazić, ale połączenie tych wszystkich doznań wspaniale zaskakuje.
Jest przepyszny!!!





Pięknie dziękujemy Agusiu!
icon_smile.gif


PS
a Dziunia ma buzi za pomysł na listki
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Oj ja zapomniałam opinii dodać :dump: Agusiu on jest wspaniały, robiłam 10 min i w tyle samo niemal zniknął 8) nikt o lodach na następny dzień nie chciał słyszeć tylko krzyczeli :tort rób: :lol:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
cudny tort - a jak sie robi te listki ?

pzdr
yenn
 

jo_anna

Member
Paź 28, 2004
578
0
0
Mnie też się podoba
icon_smile.gif
tyle że moja zasługa w tym żadna.
On taki urodziwy już po umieszniu był i nie miałam odwagi go nawet kakao sypnąć
icon_smile.gif

A że pracy przy nim niewiele, to pobiegałam po ogrodzie, zebrałam listki min. aronii i wzorem dziuni zrobiłam listki http://cincin.cc/index.php?showtopic=6385&start=0
Teraz dopiero się zorientowałam, że pędzlowałam listki nie z tej strony co trzeba
icon_smile.gif
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Ale cudo, ja nie moge - tu opadnieta szczeka...

Zrobie na mamy imieniny chyba ale sie zdziwi kobieta :mrgreen:

tylko najpierw musze jej opedzlowac roze z lisci :mrgreen:

pzdr
yenn