Jabłkowa delicja

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
JABŁKOWA DELICJA

1 paczka biszkoptów (tych okrągłych)
1 kg jabłek (najlepiej kwaskowych) + odrobina wody (na spód garnka) + 3 łyżki cukru
3 galaretki (raczej jasne)
śmietana 30% + 1 śnieżka (albo fix śmietanowy)
1 mleczna czekolada + odrobina mleka (do rozrzedzenia)

Małą blaszkę wyłozyć paczką biszkoptów.
Jabłka zetrzeć na grubej tarce. Na dno garnka wlać odrobinę wody, wrzucic starte jabłka + 3 łyżki cukru. Postawic na ogień, często mieszając - podgotować całość (tak by nie zostało zbyt dużo soku). Wystudzić całość.
Rozrobic 3 galaretki. Przestudzić.
Jabłka i galaretki połączyć razem. Troszkę odczekać, aż całość lekko stężeje. Zalać biszkopty w blaszce. Poczekać do całkowitego stężenia (można w lodówce).
Ubić śmietanę 30% z 1 śnieżką (lub fixem).
Wylać na stężałą masę jabłkową.
1 mleczną czekoladę rozpuścić na parze (dodając odrobinę mleka, by masa nie była bardzo gęsta). Polewać w esy - floresy na warstwie śmietanowej.
Całość do lodówki na kilka godzin.

Ps. Wpisuję na prośbę AgusiH.
icon_smile.gif

Ps.2 Donosze, że osobiście ciasta nie wypróbowałam; jadłam jednak u rodziny i od tejże przepis posiadam.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Powiedźcie jak smakuje, bo ja tylko raz jadłam, więc sama jestem ciekawa czy przepis warty własnoręcznego robienia...
U szwagierki smakowało mi, choś trochę zastanawiło mnie, że u niej ta bita śmietana była trochę taka lejąca, a nie sztywna... :roll:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Przyznaje, ze moja zrobilam mimo wszystko, na 'oko' wspierajac sie Twoim przepisem.
Biszkopt, to wiadomo, kazdy ma jakis sprawdzony. Co do jablek, to mialam wczensiej w sloiczkach przygotowane - ale nie mus, wiec tylko polaczylam z galaretka. Powiem Ci, ze w ogole smaku galaretki nie czuc, co mi wlasnie odpowiada. Smietane ubilam ze smietanfixem i to recznie, bo robot sie buntowal, z cukrem pudrem tak, ze nie jest za slodka, a bardzo delikatna. Jak widac nie zlewa sie pomimo, ze ciasto wcale nie bylo w lodowce (poza czasem tezenia warstwy jablkowo-galaretkowek). polewa- wiadomo - Owieczkowa ;)

Calosc mi odpowiada wlsnie dlatego, ze nie ma wyraznie smaku jablek, co nie kojarzy sie z jablecznikiem, przy czym tez nie jest to tez typowy biszkopt z galaretka i owocami z racji, o ktorych powyzej.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze ale smakowity przepis
icon_razz.gif
ciekawi mnie tylko czy galaretki nie byłoby lepiej zastąpić kisielem
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Z galaretką jabłka bardzo dobrze się zachowują, robię tak w wielu ciastach. I podobnie do tego przepisu robię szarlotkę królewską, też na biszkopcie, tylko zamiast śmietany bitej daję masę budyniową.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hmm

zrobilam :mrgreen: - ja jutro wstawie zdjecie - 8)

powiem tak pyszne lekkie ciasto - ale nie jakis taki szok super - poprostu dobre ciasto
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
BeataSz- a mnie zaciekawila ta twoja szarlotka krolewska.......porbowalam ja znalezc , ale chyba jej tu nie ma.......moglabys sie podzielic przepisem : : ....pleeeaaaassseeeee..... :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Bardzo pyszne ciasto - ale na cieple pory roku. Bardzo zimne i odswiezajace.

Ja nie mialam cierpliwosci czekac, az zastygnie masa galaretkowo-jablkowa i zalalam biszkopty jeszcze plynna - nic to ciastu nie zaszkodzilo - biszkopty sie nawet fajnie nasaczyly ( ja je wczesniej jeszcze skropilam calvadosem). Robilam z galaretka jablkowa w zielonym kolorze.

jablkowadelicjasend0au.jpg