Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: norweski deser jablkowy-TILSLØRTE BONDEPIKER
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Vidarka
Produkty dla 4 osob:
4 szklanki startych(zmielonych) herbatnikow podpiec na pateni na jasnobrazowo-odstawic.
1 kg jablek(do gotowania)-obrac,utrzec i rozgotowac z 1 szkl.cukru i 1 lyzeczka cynamonu-odstawic.
1-2 szklanki smietany kremowki ubic na sztywno z 2 lyzkami cukru.
Do salaterek albo pucharkow nakladac:
jablka
herbatniki
smietana
jablka
herbatniki
.........
.........
az do wyczerpania skladnikow.I do lodowki na godzinke.PYSZNE.
Mozna zamiast gotowac jablka - dac gotowy mus ze sloika.
Vidarka
Dodaje zdjecie z ksiazki kucharskiej:
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Akulka
Fajny sposób na szybka szarlotke bez pieczenia icon_wink.gif
Vidarka
Sezon jablkowy rozpoczety

kinga00
na WŻ był kiedyś ten deser tyle że zamiast herbatników zmielonych była "uprażona" na maśle chyba nawet bułka tarta...
Koffee
bo w oryginale "wiejskiej dziewczyny w welonie" jest własnie chyba bułka tarta w karmelu...

bardzo mi ten deser nie smakuje icon_neutral.gif
Sinistra
CYTAT(Koffee @ 19 Sep 2007, 08:04 ) *
bo w oryginale "wiejskiej dziewczyny w welonie" jest własnie chyba bułka tarta w karmelu...

W wersji ortodoksyjnej jest bułka tarta
Simona
Dzieciom powiedzialam ze zrobie im deser ktory norweskie babcie robia dla grzecznych wnukow i strasznie im sie to podobalo. Deser tez.
Vidarka
roflmao_2.gif Nononooo,babcia jeszcze nie jestem(a moze?) gruebel_2.gif A deser robie na jesieni conajmniej 3x w tygodniu,bo pracuje przy jablkach.
Paulinka
Z bułką tartą to nie dziwie sie że nie smakowało.
Z herbatnikami musi być pyszne icon_smile.gif do przetestowania icon_smile.gif
mam kolege-szarlotkowego maniaka, zrobie mu jak mnie odwiedzi w Wawie icon_smile.gif
A.S.
Zrobilam wczoraj dla dzieci, tak na szybko, pokruszylam tylko herbatniki, mus mialam gotowy - wystarczylo tylko ubic smietane. Bardzo smakowalo synkowi.
Vidarka
Ciesze sie!A reszcie nie smakowalo?
A.S.
CYTAT(vidar @ 20 Feb 2008, 13:03 ) *
Ciesze sie!A reszcie nie smakowalo?

Zrobilam 2 duze pucharki - tak na szybko, mala sprobowala, zjadla ze 2 lyzeczki i stwierdzila, ze jej nie smakuje, pewnie przez te smietane. Trudna ja wyczuc, nalesniki z serem sa be, a pierogi ruskie juz cacy. Ja sie zaopiekowalam jej deserem - bardzo dobry. daumen.gif
Chlorofilka
Nie miałam śmietany kremówki a zwykłą 18% i zmiksowałam ją z cukrem i deser też był pycha (tylko mus jabłkowy zatapiał się w śmietanie trochę)... myślę że z kremówką będzie jeszcze lepsze lecker.gif
adria21
Bardzo smaczny i lekki deser. Pokruszylam piszkopty i uzylam brazowego cukru. Zrobilam pol porcji - wyszly dwa spore pucharki icon_biggrin.gif
Dziekuje za przepis i polecam icon_biggrin.gif

orelia
Adria21 mniam.gif lecker.gif Przepięknie wygląda!!!
Vidarka
oj,nie zauwazylam wczesniej icon_redface.gif
Piekny deser!
A.S.
Vidar, w temacie jabłkowych deserów, czy mogłabys przyblizyć co to jest appelkaka? Natknęłam sie na to w książce.
roggie
CYTAT(Ines @ 2 Sep 2008, 11:36 ) *
Vidar, w temacie jabłkowych deserów, czy mogłabys przyblizyć co to jest appelkaka? Natknęłam sie na to w książce.

Nie wiem czy jest na to jakiś jeden tradycyjny przepis, ale appelkaka to po szwedzku ciasto z jabłkami.
Po norwesku eplekake.
kasha
Deser był przepyszny i bardzo nam smakował, też robiłam z połowy porcji.
Całość smakowała jak sernik z bitą śmietaną.
Vidarka
CYTAT(kasha @ 18 Oct 2008, 21:56 ) *
Całość smakowała jak sernik z bitą śmietaną.

no chyba jak szarlotka???
ale i tak sie ciesze,ze smakowalo!!!
kasha
CYTAT(vidar @ 18 Oct 2008, 22:43 ) *
no chyba jak szarlotka???
ale i tak sie ciesze,ze smakowalo!!!

tak, oczywiście, że szarlotka, pomieszało mi się chyba w głowie gdy to pisałam dump.gif icon_mrgreen.gif
Dziś kupiłam szarą renetę i kremówkę, jutro powtórka lecker.gif
kasha
Pysia pysia, mniam mniam mniam lecker.gif

Ilona
mniam.gif mniam.gif mniam.gif

Kashka pokale masz z ikeowskie?? Mam takie same icon_mrgreen.gif

Acha ja robie podobny (okrojony) deser - zamiast smietany daje jogurt nat. i bez herbatników.
kasha
CYTAT(Ilona @ 21 Oct 2008, 10:09 ) *
mniam.gif mniam.gif mniam.gif

Kashka pokale masz z ikeowskie?? Mam takie same icon_mrgreen.gif

Acha ja robie podobny (okrojony) deser - zamiast smietany daje jogurt nat. i bez herbatników.

Tak, z Ikei, to są te duże szklanki największe icon_mrgreen.gif
Ilonka nie chudzaj się tak okropnie icon_mrgreen.gif spróbuj ze śmietanką i herbatnikami, niezapomniany smak lecker.gif
Vidarka
lecker.gif lecker.gif lecker.gif
Ilona
CYTAT(kasha @ 21 Oct 2008, 15:51 ) *
Ilonka nie chudzaj się tak okropnie icon_mrgreen.gif spróbuj ze śmietanką i herbatnikami, niezapomniany smak lecker.gif

Nie odchudzam się. Już nie mam zamiaru. Ale jakoś rzeczy typu śmietana, masło, olej ciżęko mi przez gardło przechodzą - nie lubie takich tłustych potraw i z tego ten jogurt.
icon_mrgreen.gif
Kicu
Wstawiłam do lodówki. Wygląda przepysznie! Nie mogę się doczekać degustacji:))
Kicu
Aha, Vidar, mogę liczyć na więcej norweskich przepisów??icon_smile.gif
Vidarka
Jest juz kilka (a moze kilkanascie?) wink.gif
Kicu
CYTAT(vidar @ 26 Oct 2008, 12:38 ) *
Jest juz kilka (a moze kilkanascie?) wink.gif

Jak mogę je znaleźć?

Deser był pyszny, zostały już po nim tylko apetyczne zdjęcia:P
Vidarka
Pieknie wyglada!!!(mam nadzieje,ze smakowal?)
a inne przepisy norweskie sa tu(niektore oczywiscie) wink.gif .Mam nadzieje,ze cos ci jeszcze zasmakuje!

PUDDING KARMELOWY
Jablka nadziewane marcepanem
Coca-cola muffins
Moj sernik swiateczny
Norweski orzechowiec
Torcik budyniowo-jablkowo-smietankowy
COCA-COLA
KOLAKAKOR
KRUMKAKER
Migdalowe ciasteczka przezroczyste
Kicu
Smakował, pycha:)
Dzięki za linki, sama nie mogłam się doszukać.
Moniak
I ja wczoraj tu weszłam i natchnęłam się i zrobiłam, zwłaszcza że miałam do zutylizowania jabłka niedobre do jedzenia na żywo. I dobre było, tylko dałam za dużo jabłek na porcję, zamiast śmietany jogurt bałkański (fajny, bo kwaskowy) i biszkopty pokruszone. Pewnie jeszcze powtórzę icon_smile.gif
Vidarka
Znowu zrobilam lecker.gif

atina
Też się skusiłam na ten pyszny deser lecker.gif

asieja
bardzo lubię takie musy z jabłek
z dodatkiem pokruszonych ciasteczek
i śmietanki był pyszny

i jeszcze wiśnia do dekoracji icon_mrgreen.gif
Siedmiokropka
Zrobiłam. Pyszne, choć nie dałam cukru wyszło słodkie. Trochę za słodkie jak na upalne popołudnie, ale naprawdę dobre. Następnym razem wypróbuję z kwaśnymi wiśniami.

Linn
Ciekawy przepis.
Poziomka
Aż ślinka cieknie
Vidarka
Smakowicie wygladaja wasze "panienki" lecker.gif
Nie moge sie doczekac jesieni...
Mała_Mi
Szybki i pyszny, czyli to, co tygryski lubią najbardziej icon_biggrin.gif

Vidarko, czy Ty może mówiłaś już, co oznacza jego nazwa w oryginale?

kasha
Mi, to są właśnie Zawoalowane młode chłopki icon_lol.gif
Mała_Mi
aaaa, właśnie, dziękuję, Kasha icon_biggrin.gif
Joanna
Do jabłek dałam mniej cukru (kilka łyżek). Cynamonem tylko leciutko poprószyłam z wierzchu - nie dawałam go do jabłek. Bitą śmietanę wymieszałam z mascarpone, bo musiałam zutylizować pudełko. Jako herbatniki posłużyły podprażone Digestive. Bardzo smaczny deser.
Evalill
Robiłam ten deser już 4 razy i byłam pewna, że się tu wpisałam, ale chyba nie.

Deser jest pyszny. mój chłop - maniak szarlotkowy - go uwielbia. Ja zresztą też.
Robię trochę inaczej - daję jabłka ze słoika, nie słodzę ich już, tylko przesmażam z rodzynkami, cynamonem i imbirem. Śmietana najlepsza kwaśna moim zdaniem. Słodzę ją bardzo niewielką ilością cukru. 2 razy zrobiłam dla siebie (bo chłop takich wynalazków nie je) z płatkami owsianymi zamiast herbatników. Podprażone płatki podgrzałam z masłem, miodem i imbirem. Aha - do tej pory robiłam tylko zimą i wiosną, nie dawałam więc deseru do lodówki. Raz nawet zrobiłam na ciepło, tzn jabłka były ciepłe.
Obie wersje baaaardzo lubię. lecker.gif Wczoraj znów jedliśmy. lecker.gif
agula7
SKŁADNIKI:
ciasteczka bebe ja kupiłam BETI z Biedronki
śmietana kremówka
jabłka

Jabłka kroimy w kostkę i próżymy z dodatkiem cukru waniliowego i jak ktos lubi to skórka starta z pomarańczy ja robię bez.

Ciasteczka kruszymy ja robię to blenderem i wrzucamy na suchą patelnię i rumienimy cały czas mieszając.

Smietane ubijamy.

I jak mamy przygotowane wszystkie składniki to przekładamy warstwami do pucharków.

Gwarantuje że deser jest rewelacyjny i szybki w wykonaniu.

agula7
Dziękuję za przeniesienie nie zauważyłam że przepis już jest ale potwierdzam cudo.
MarthaB
Fajny przepis, do wypróbowania w weekend icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.