Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pasta z oliwek i suszonych pomidorów
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Pasty i pasztety
seniorka
Pasta ta ma rodowód włoski i nawet zastanawiałam się, czy nie umieścić jej w kuchni włoskiej, ale tam są co najwyżej pesta do makaronów, a tapenady nie podaje się do makaronów. Zdecydowałam się więc na pasty w tym miejscu. Przepis pochodzi z "Makaronów - Wielkiej Księgi Kucharskiej". Robiłam tę pastę wielokrotnie i dla tych, którzy lubią oliwki i suszone pomidory jest to wymarzony dodatek do pieczywa.
Składniki
1 szklanka czarnych oliwek bez pestek
3 filety anchois
trochę mleka
2 ząbki czosnku
2 łyżki posiekanych kaparów
skórka (tylko żółta ) z 1 cytryny (ja biorę z 1/2 cytryny)
1/2 szklanki posiekanych suszonych pomidorów (z zalewy oliwnej)
2 łyżki soku z cytryny
1 łyżka posiekanej natki pietruszki
2 łyżki dobrej oliwy

Filety anchois moczymy w mleku 10 minut, póżniej płuczemy i osączamy. Ponieważ jest to ilość niewielka, najczęściej opuszczam tę operacje z moczeniem, tylko od razu grubo siekam filety, wkładam do malaksera, dodaję oliwki, czosnek, kapary, skórkę z cytryny (kto chce daje z całej, ja z 1/2) i miksuję przez kilka sekund. Konsystenja pasty powinna być lekko gruzełkowata, nie mazista. Przekładam zmiksowane składniki do miski, dodaję drobno posiekane suszone pomidory, sok z cytryny, pietruszkę i oliwę. Mieszam wszystko razem i podaję z ciabatkami. Doskonałe do podania na spotkaniach towarzyskich, wtedy należy proporcjonalnie zwiększyć ilość składników. Zachęcam do zrobienia. Naprawdę warto.
evro
Ja uwielbiam tapenadę ale bez suszonych pomidorów, teraz spróbuję z nimi!
seniorka
I jak smakowała?
evro
jeszcze nie zrobiłam bo moje pomidory spleśniały no_shakinghead.gif chociaż były przykryte oliwą ale chyba za długo stały otwarte, muszę nowe zakupić.
seniorka
Mam nadzieje, że ktoś skusił się na tę doskonałą pastę. Pracy mało, a przyjemności dużo. Doskonała do przekąsek na spotkaniach towarzyskich.
szpaczek1
Zrobiłam bagietkę z pastą na wieczór panieński i wszystkie koleżanki padły na kolana.

Dziś chciałabym zrobić znowu i oczywiście nie mam pomidorów icon_sad.gif

szpaczek1
Złamałam się (miałam nie wydawać kasy) i pojechałam do sklepu... i jedzonko było pyszne!!

- pasta z tego przepisu,
- kromeczki z bagietki posmarowane oliwką i lekko podpieczone w piekarniku do pasty,
- mozzarella z pomidorkami plus oliwka i bazylia dla smaczku!!

Pycha!!

Idealne lekkie danie na lato!!

seniorka
Powtarzam to, co w przepisie. Doskonała do podania na spotkaniach towarzyskich.
szpaczek1
Sezon ogródkowy powraca i pyszna tapenda Seniorki też.

Chyba zrobię podwójną porcję :D
seniorka
Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że smakuje. Na ogródkowe przyjęcia w sam raz. Pozdrowienia i smacznych spotkań towarzyskich.
szpaczek1
Tym razem zawiódł mnie mikser, bo przyznam się że zawsze końcówką od blendera miksowałam. I faktycznie ręcznie posiekane zdecydowane lepsze - przepis poszedł w świat :D
szpaczek1
Kolejny rok z pyszną pastą ... Właśnie zabieram się za siekanie :D
jean
...znaczy ręcznie siekane będzie lepszejsze? gruebel_2.gif

Dziś zrobię lecker.gif
margarett
Jeśli pominę anchois i dodam zielone oliwki zamiast czarnych, to warto wogóle robić tą pastę? gruebel_2.gif Bo brzmi smacznie, ale akurat nie mam tych składników...
seniorka
Nie umiem odpowiedzieć, bo nigdy tak nie robiłam. Można zaryzykować, ale smak będzie na pewno inny.
Ashira
ja robię podobną pastę właśnie bez anchois, bez kaparów, na zielonych oliwkach i bez mleka.
I jest smaczna. Na pewno inna ale smaczna.
I właśnie najbardziej lubię ją jako dodatek do makaronu ale na kanapkę równie pyszna
margarett
O, dziękuję, w takim razie spróbuję wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.