Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Biały sernik z brzoskwiniami
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
Stron: 1, 2, 3, 4
.agatka.
Ten sernik to jeden z tych, których się poszukuje. Jeden z idealnych.
Jest gęsty, ciężki, trochę sypki, trochę kremowy.

Po wielu eksperymentach nie ubijam już piany z białek. Dodaję całe jajka na zmianę z serem i to wystarcza. Sernik tylko lekko rośnie i nie opada.
Pieczony w niskiej temperaturze nie wysycha, jest wilgotny. Nie rumieni się z wierzchu, pozostaje jasny i jest bardzo elegancki.
Najlepszy dzień, dwa po upieczeniu, nie musi stać w lodówce.
Kupując twaróg należy wybrać tłusty, niekwaśny i dość twardy. Dla mnie idealny jest twaróg z mleczarni w Miechowie (dostępny w Makro w dużych kostkach 700-1500 g).

Masa serowa po utarciu jest gęsta.

Proporcje na wielki i wysoki sernik (blacha 25 x 40 cm)

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.

Ciasto kruche

* 150 g zimnego masła
* 280 g mąki
* 50 g cukru pudru

Składniki posiekać, aż powstaną drobne okruszki. Ja robię to w malakserze. Wysypać na blachę i ugnieść równą warstwę.
Piec 10 minut w temp. 200 stopni. Wyjąć z piekarnika, a piekarnik wyłączyć.

Masa serowa

* 300 g masła
* 1800 g tłustego twarogu
* 400 g cukru
* 10 dużych jaj
* 4 łyżki mąki ziemniaczanej

* 1 puszka brzoskwiń w syropie

Brzoskwinie osączyć i pokroić w kostkę ok. 1 x 1 cm.

Masło rozpuścić, przelać do dużej miski, w której będzie ucierana masa i odstawić żeby przestygło.
Ser zemleć w maszynce (wystarczy 1 raz).
Do miski z masłem wsypać cukier i ucierać, aż zbieleje. Miksując dodawać po trochu twarogu i po 1 jajku. Na koniec dodać mąkę ziemniaczaną i zmiksować.
Na podpieczony spód wyłożyć 1/2 masy, ułożyć brzoskwinie, przykryć resztą masy, wyrównać powierzchnię.
W piekarniku powinno być teraz ok. 120 stopni. Wstawić sernik i piec 80 minut (sernik nie powinien się rumienić, jeśli zacznie to można go przykryć folią aluminiową).
Po tym czasie piekarnik wyłączyć i zostawić sernik na ok. 1 godzinę. Otworzyć drzwiczki i zostawić, aż sernik wystygnie.

madziawoj
Dziękuję bardzo i zapisuję do wypróbowania:)
Eklerek
coś czuję, że to to, czego szukam. lecker.gif
a myslisz, ze gdybym zredukowała mąkę ziemniacaną, byłby jeszcze cięższy?
.agatka.
CYTAT(Eklerek @ 16 Aug 2010, 15:06 ) *
coś czuję, że to to, czego szukam. lecker.gif
a myslisz, ze gdybym zredukowała mąkę ziemniacaną, byłby jeszcze cięższy?

Mąka ziemniaczana nie powoduje, że on lekki. Ona ma za zadanie związać.
Ja zawsze dodaję (nie za dużo), ale myślę, że same jajka też pozwolą masie się ściąć.
ANNEBLACK
Zrobiłam (bez brzoskwiń) z połowy porcji i jest to najlepszy sernik jaki dotąd upiekłam - ciężki, kremowy - wspaniały. Wszystkim nareszcie smakuje mój sernik - następnym razem dodam rodzynki i polewę ( na życzenie rodziny - ja mogę jeść taki czysty). Zapisuję do zeszytu ze sprawdzonymi ciastami!!! Dzięki Agatko za przepis!!!
ewa1203
zapisany do zrobienia..ale małe pytanko: czy pieczemy w tych 120st. przez 80min? bez termoobiegu?... cos niska temteratura, ale jesli taka ma byc to tak też zrobie;) prosze o zdjęcie jeśli takowe ktoś ma, a jak nie to jak upiekę to postaram sie wrzucić (nie obiecuje, bo mój antytalent czasem nie pozwala pokazywac zdjęć)
.agatka.
ANNEBLACK bardzo się cieszę, że sernik i Tobie przypadł do gustu icon_smile.gif

CYTAT(ewa1203 @ 23 Aug 2010, 15:55 ) *
zapisany do zrobienia..ale małe pytanko: czy pieczemy w tych 120st. przez 80min? bez termoobiegu?... cos niska temteratura, ale jesli taka ma byc to tak też zrobie;) prosze o zdjęcie jeśli takowe ktoś ma, a jak nie to jak upiekę to postaram sie wrzucić (nie obiecuje, bo mój antytalent czasem nie pozwala pokazywac zdjęć)

ewa, cały czas w 120 stopniach. Ja piekę z termoobiegiem, bo mój piekarnik z grzaniem góra-dół nie dopieka.
Piecze się go w tak niskiej temperaturze przez długi czas, po to żeby był jasny. Jeśli chcesz piec go w wyższej temperaturze, to możesz piec przez ok. 50 minut w 170 stopniach (mniej więcej tak robi moja mama). Tylko wtedy sernik się rumieni.
Gucio
.agatko. anbetung.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
pyyyyyyszny lecker.gif mniam.gif pieczony z 2/3 porcji a i tak duużżżżżżżżżżżżżzzo było smacznej rozpusty lecker.gif rofl.gif
.agatka.
CYTAT(Gucio @ 24 Aug 2010, 22:19 ) *
.agatko. anbetung.gif

pyyyyyyszny lecker.gif mniam.gif pieczony z 2/3 porcji a i tak duużżżżżżżżżżżżżzzo było smacznej rozpusty lecker.gif rofl.gif

Alez się cięsze Guciu, że Wam smakuje icon_smile.gif wink.gif
Eklerek
mój właśnie w piekarniku. icon_smile.gif
Eklerek
i zrobiony!
wyszedł pyszny!
samanta
Piekłam go na wyjeździe , dałam rodzynki i sporo skórki pomarańczowej. Piekłam w 150 stopniach, nie pamiętam ile czasu bo... nie spojrzałam za zegar wkładając ciasto do piekarnika.
Na wierzchu polukrowałam. Mogłam nie lukrować, byłby lepszy ale to ze względu na zagrażających gości icon_mrgreen.gif
Napewno jeszcze nieraz go upiekę , ale niestety nieprędko, albo nie dla siebie bo jakoś nie mam pomysłu, jak go tu przerobić na protal.
.agatka.
Gdyby ktoś chciał robić WIELKI sernik na blasze z piekarnika (42x35 cm) to proporcje powinny być takie:

2500 g sera
400g masła
600 g cukru
16 jajek
5 łyżek mąki ziemniaczanej

Zrobiłam na cieście kakaowym
250 g masła
450 g mąki
10 łyżek kakao
150 g cukru pudru
zunia
Wczoraj upiekłam sernik z tego przepisu, co prawda nie dawałam brzoskwiń, cukru dałam trochę mniej, dlatego że na wierzch dałam karmel. Nigdy, ale to nigdy nie upiekę innego sernika, to jest najlepszy przepis jaki miałam, sernik jest nieziemski. Od dłuższego czasu poszukiwałam przepisu na dobry sernik, oczywiście niektóre były nawet dobre, ale ten "wymiata" wszystkie. Jest taki kremowy, delikatny, naprawdę rewelacja.
vana
Piekłam z połowy porcji z mandarynkami, bo brzoskwinie wyszły mi z domu... gruebel_2.gif
Podobno pyszny icon_smile.gif Kremowy, nie opadł, c u d o! Jeśli nie znajdę lepszego przepisu, to ten znajdzie się na świątecznym stole (ale w wersji z brzoskwiniami).
Agatko, dziękuję za przepis! bussi.gif
.agatka.
Bardzo, bardzo się cieszę icon_smile.gif
Gucio
.agatka. przepyszny jest ten serniczek anbetung.gif :
elianka
Ten sernik jest rewelacyjny, w życiu nie jadłam lepszego.

Wczoraj zrobiłam z połowy porcji, z wanilią i rodzynkami mniam.gif
anusia_sz
też robiłam ten sernik jakiś czas temu i był przepyyyyyszny! ciężki, witlgotny, jak marzenie :)dokładnie taki, jakiego się spodziewałam icon_smile.gif i jak pięknie się upiekł - pierwszy raz miałam sernik równy jak stół :D dziękuję za przepis!
ela2225
Tak zachwalacie że muszę zrobić i ja
.agatka.
Wyciąga. Jutro robię icon_smile.gif
e-lunia
Ja też :D
mariola196412
wygląda pyszniutko lecker.gif
martyna22a
no i padlo na ten sernik,patrzac na zdjecia nie moglam sie powstrzymac, wlasnie takie serniki lubie,zmykam do kuchni icon_razz.gif
piorunkowa
Zrobiłam na święta, sernik jest rzeczywiście biały i ciężki - taki właśnie najbardziej mi smakuje. Nie dałam brzoskwiń, zrobiłam z rodzynkami i startą skórką z cytryny. Dziękuję za przepis, od teraz to jest mój ulubiony sernikowy przepis. Aaaaaa...ciasta nie robiłam bo mi się nie chciało, sernik był wysoki, równiutki i nie opadł nic a nic.
martyna22a
moj sie studzi w piekarniku, zrobilam z brzoswiniami bo inna opcja nie wchodzila w gre icon_smile.gif degustacja jutro
Maria z Łeby
CYTAT(piorunkowa @ 30 Dec 2010, 17:03 ) *
Zrobiłam na święta, sernik jest rzeczywiście biały i ciężki - taki właśnie najbardziej mi smakuje. Nie dałam brzoskwiń, zrobiłam z rodzynkami i startą skórką z cytryny. Dziękuję za przepis, od teraz to jest mój ulubiony sernikowy przepis. Aaaaaa...ciasta nie robiłam bo mi się nie chciało, sernik był wysoki, równiutki i nie opadł nic a nic.

Rozumiem, że robiłaś bez spodu - takie lubię najjjjbardziej, skoro wszystko ok. to i ja muszę zrobić.
martyna22a
REWELACJA! mokry,ciezki,takie serniki kocham,agatko za przepis anbetung.gif
.agatka.
CYTAT(piorunkowa @ 30 Dec 2010, 17:03 ) *

Cieszę się icon_smile.gif

Ja na święta też robiłam bez brzoskwiń, ale za to z masą makową na spodzie. Jako masa do seromakowca sprawdził się doskonale!

Robiłam z 750 g sera na taką samą blachę, więc warstwa była niezbyt wysoka, ale na dole był mak.

CYTAT(Maria z Łeby @ 30 Dec 2010, 19:51 ) *
Rozumiem, że robiłaś bez spodu - takie lubię najjjjbardziej, skoro wszystko ok. to i ja muszę zrobić.

Bez spodu też jest pyszny. Tylko warto wyłożyć formę papierem do pieczenia icon_smile.gif

CYTAT(martyna22a @ 31 Dec 2010, 12:58 ) *
REWELACJA! mokry,ciezki,takie serniki kocham,agatko za przepis anbetung.gif

Piękny! Aż mi się zachciało sernika.
A piernik czeka na zjedzenie icon_smile.gif
bietka
Miałam do utylizacji ser z lidla Pilos /1100 g/ więc padło na ten przepis bo mało czasu miałam a wydawał się szybki.Spód darowałam sobie/papier/.7 jaj 250 g cukru kostka masła i 3 łyzki maki,brzoskwinie i gotowe.Po ukręceniu wyszedł rzadki,lejący ale ogólnie nam bardzo smakował. Piekłam w 140 st 80 min. Czytam że Wasze są cięzkie a mój lekki,piankowy.
Mąz poprosił o dokładkę a ogólnie za sernikami nie przepada.
Szczerze polecam.Mikser sam wszystko za mnie zrobił w parę minut i ciasto gotowe.Na wierzch dałam rozpuszczoną z mlekiem czekoladę.
Dziękuję za przepis- u mnie wchodzi na stałe.Polecam.
Joanna
CYTAT(bietka @ 8 Jan 2011, 06:42 ) *
Czytam że Wasze są cięzkie a mój lekki,piankowy.

Bo wzięłaś do niego chudy ser. Z tłustego wyjdzie ciężki. icon_smile.gif
bietka
No fakt to co było to wzięłam ale naprawdę smaczny jest nawet z chudego.Właśnie jesteśmy po kawie i serniczku.
Mała_Mi
Agatko, wykorzystałam Twój sposób pieczenia ( długi czas, niska temperatura) przy pieczeniu mojego nowojorczyka. Wyszedł idealny icon_biggrin.gif
.agatka.
Świetnie icon_smile.gif
Ja tak piekę wiele serników teraz. Lubię takie jasne.
Mała_Mi
Ja też, takie mi się najbardziej podobają icon_biggrin.gif Dzięki! icon_biggrin.gif
sionia
Agatko,
wyciągnęłam nowiutką forme prostokatną rozsuwaną Zenkera (kupiona kiedys w lidlu). Tylko czy nie jest ona za niska? ma tylko 3 cm wysokości. może lepiej zrobić w tortownicy?
.agatka.
Za niska zdecydowanie. Chyba, że zrobisz z takiej ilości, że wyjdzie niski sernik.
Ja preferuje wysokie.
sionia
Kupiłam wysoką blachę, sernik jest w piekarniku.

Nawiedziły mnie strzępki piosenki z czasów studenckich "tata miesza zacier nogą w wannie starannie... dzieci wylizują łyżki i kieliszki...." Nie mogłam się powstrzymac i wystrobywałam resztki masy z thermomixa, tak mi smakowało choć jeszcze surowe.
sionia
Po serniku dawno nie ma śladu. Był bardzo dobry. Z pewnością powtórzę.
Dziękuję Agatko!!!!
Gucio
Pyszny lecker.gif
bietka
To również ulubieniec mojej rodziny-2 dni i nie ma sladu po nim
.agatka.
Ależ się cieszę! Guciu- piekny! lecker.gif lecker.gif
zauberi
ojej, dostałam ślinotoku :D wygląda wspaniale!
.agatka.
Wyciągam, kupiłam twaróg.
Może ktoś jeszcze się skusi icon_smile.gif
bietka
Mój stygnie wlasnie
Joanna
Dostałam jakiś czas temu prawdziwy wiejski domowy ser, zamrożony.
Czas by go wyciągnąć z wykopalisk, a chyba byłby dobry do takiego sernika.... gruebel_2.gif
.agatka.
CYTAT(bietka @ 16 Apr 2011, 18:04 ) *
Mój stygnie wlasnie

Smacznego icon_smile.gif

CYTAT(Joanna @ 16 Apr 2011, 18:07 ) *
Dostałam jakiś czas temu prawdziwy wiejski domowy ser, zamrożony.
Czas by go wyciągnąć z wykopalisk, a chyba byłby dobry do takiego sernika.... gruebel_2.gif

Jeśli domowy, to powinien być tłusty. Będzie idealny.

Ja mam 1,3 kg tłustego, ale niestety kupnego (tego samego, o którym piszę w przepisie). Na szczęście jest bardzo smaczny.
bietka
Lubię ten przepis za to że wychodzi z każdego sera.Ma inną konsystencję ale za każdym razem smaczny jest.Robiłam wczoraj z biedronkowego z wiaderka.Nie wyszedłi cięzki tylko taki piankowy.
elianka
Nie wiem czy już pisałam, że to mój ukochany sernik mniam.gif

Własnie dostałam od Teściowej tłusty domowy twaróg, tylko co dziś rano zrobiony, zamrożę go na troszkę i zrobię świąteczny sernik Agatki mniam.gif
Joanna
Siedzi w piecu. Zrobiłam bez spodu, jak klasyczny wiedeński, z wanilią, skórką i sokiem z cytryny oraz garścią rodzynek.
Sto lat takiego nie piekłam. icon_wink.gif
Ser okazał się być bardzo tłusty, wręcz żółtawy w kolorze, więc zmniejszyłam ilosć masła do 200 g, za to jajców dałam jedenaście, bo były małe. Masa zajęła mi calą tortownicę o średnicy 28 cm.

EDIT:
Wyszedł piękny. Idealnie biały, idealnie równy. Mam nadzieję, że również idealnie smaczny... icon_wink.gif
Piekłam 80 minut w 130 stopniach z mokrymi opaskami z gazet, a potem studziłam 3 godziny w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.