Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ozdoby z masy cukrowej krok po kroku
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Masy i kremy, nie tylko do tortów
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
lambethka
a ja sie meczylam z wypelnianiem bebnow ugly_08.gif
Jo_anna1
CYTAT(lambethka @ 2 Dec 2011, 19:42 ) *
a ja sie meczylam z wypelnianiem bebnow ugly_08.gif

nawet nie myślałam o wypełnianiu. Na samym początku założyłam, że to ma być lekka konstrukcja żeby patyczek wytrzymał icon_mrgreen.gif
lambethka
moja tez byla lekka bo uzylam ryzu ..ale mimo tego Twoje rozwiazanie Jo_anno jest o wiele prostsze icon_biggrin.gif
Jo_anna1
CYTAT(devillwoman @ 2 Dec 2011, 17:37 ) *
icon_eek.gif eek2.gif eek2.gif eek2.gif eek2.gif eek2.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Nieskazitelnie prosta i dokładna... jak zawsze w Twoim wykonaniu, masz linijke i kątomierz w oczach?

tak się teraz z tego uśmiałam, bo moje dzieci zawsze się smieją jak składam ubrania w szafie,że poziomicy to ja nie potrzebuję icon_mrgreen.gif
Goska8406
Powrzucam wam kilka fotek jak zrobić różne figurki. Zdjęcia sa pościągane z różnych stron. Nie są mojego wykonania. Mam nadzieję że komuś się przydają. icon_smile.gif
Tygrysek, Ben10.
Goska8406
Spidermann, hipcio, misie, robaczek.
Goska8406
A tutaj macie szablony na buciki:

Kubuś Puchatek

Pluto:

Goofy:

Prosiaczek:

Kłapouchy:

Bambi:

A tu wrzucam jak zrobić kapsel do piwka. Też nie mojego wykonania icon_smile.gif tylko ściągnięty z jakiejś strony.
lambethka
dziewczyny czy macie moze jakis tutorial jak zrobic tort ksiege?
Goska8406
Niestety usunęli.
h-elen
CYTAT(lambethka @ 11 Mar 2012, 19:01 ) *
dziewczyny czy macie moze jakis tutorial jak zrobic tort ksiege?

Np tak: http://www.wielkiezarcie.com/recipe32198.html
Wypukłości można zrobić też podkładając pod ostatni płat ciasta np. banana wzdłuż przekrojonego albo pas stężałej galaretki owocowej albo biszkopt uformowany .
Tutaj jest ta metoda: http://www.coquinaria.it/cgi-bin/ubb/ultim...=5;t=004674;p=0
lambethka
dziekuje icon_biggrin.gif
dorga
Dziewczyny mam zrobić tort o temetyce STAR WARS. Doradźcie coś.
Jo_anna1
CYTAT(dorga @ 24 Apr 2012, 14:26 ) *
Dziewczyny mam zrobić tort o temetyce STAR WARS. Doradźcie coś.

Jeżeli nie masz żadnej opcji to obejrzyj, może cos Ci wpadnie w oko
http://www.google.pl/search?tbm=isch&h...0.0.Uf4yWoDo8OQ
dorga
Przeglądałam to już wcześniej, ale miałam nadzieję, że mi to ktoś wytłumaczy łopatologicznie. Jestem kompletnym beztalenciem artystycznym. Piec uwielbiam, ale jak już przychodzi do ozdabiania, to brakuje mi czasu. Miałam też nadzieję, że może ktoś natrafił na jakiś filmik na you tubie, bo z Hello Kitty jest ich ogrom, a tu nic ciekawego nie znalazłam.
Megi428
ksiązeczka w stanie surowym - dalsza dekoracja do wyobraźni icon_smile.gif
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
aneczka1
CYTAT(Jo_anna1 @ 12 Nov 2011, 15:19 ) *

dlaczego nie mogę otworzyc tej strony? czy wy też tak macie czy to tylko u mnie?
malena h
sprawdzone... u mnie się otwiera wink.gif
lambethka
Orchidea zielona

Mase dzielimy na male czesci i formujemy kulki wielkosci malej wisni. W kazda kulke wbijamy drut zamoczony wczesniej w wodzie z cukrem(ja uzylam grubosci 26 i kazdy drut przecielam jeszcze na 3 czesci dlugosci) . Drucik nalezy jedynie zanurzyc i wyjac. Moje druciki sa specjalne - z atestem do zywnosci i otoczone cienkim papierem.
Kazda kulke walkujemy do uzyskania porzadanej grubosci.

Nastepnie wycinamy ksztalt platka, a ''resztki'' odcinamy skalpelem. Przy wycinaniu platkow nalezy zwrocic uwage aby foremka byla okolo 1-1,5 cm nad drucikiem. By nadac kwiatu autentycznosci mozemy odbic ''unerwienie'' na specjalnych podkladkach lub zrobic je wykalaczka. Mimo obrazka ja robilam wykalaczka bo ta foremka ma za delikatne nierownosci i nic nie bylo widac. Brzegi platka wygladzamy kulka i jednoczesnie ''wyciagamy'' czubek lekko do gory.

Kazdy platek podsuszamy na lyzeczce, dociskajac go delikatnie do lyzeczki tak by drucik i platek byly dopasowane. Suszymy tak dlugo az platek po postawieniu pionowo przestanie uginac sie pod wlasnym ciezarem. Mozna skrocic sobie czas czekania i dodac uprzednio do masy CMC lub inny stabilizator.

Aby zrobic precik nalezy najpierw pozaginac lekko druty. Tu uzylam juz grubosci druta 20 bo precik byl ciezszy i musial jeszcze udzwignac kielich. W kazdym razie postepowalam podobnie jak przy platkach. Formowalam kulki, ktore nabijalam na drut i nastepnie formowalam ''kielbaski'' zwezajace sie ku dolowi. Na wzor ze zdjecia orchidei formowalam glowke precika, a cienka koncowka zrobilam po wewnetrznej stronie rowek (czerwona strzalka na zdjeciu 8). Zanim zaczniemy przyklejac kolejny element, trzeba najpierw podsuszyc prety by nie uginaly sie pod ciezarem kolejnej warstwy masy.

Aby zrobic kielich nalezy rozwalkowac mase troche grubiej i wyciac porzadany ksztalt. Nastepnie go rozwalkowac i nadac ksztalt kulka. Na srodku kielicha przykleilam kawalek zoltej masy i wykalaczka zaznaczylam rowek (widoczny na zdjeciu 11). Calosc sklejamy woda z cukrem. W tym celu smarujemy dolne brzegi mokrym pedzelkiem i zawijamy brzegi kielicha na precik

Wszystko zostawiamy do calkowitego wyschniecia i dopiero jak masa bedzie twarda i sucha to zaczynamy malowanie. Kolor zielony i czerwony na platkach to barwnik w pudrze, nanoszony pedzelkiem. Czerwone plamki na kielichu to czerwony barwnik rozpuszczony w paru kroplach wodki. Po malowaniu znowu zostawiamy wszystko do wyschniecia icon_biggrin.gif

Na koniec lacze elementy razem za pomoca tasmy florystycznej i cienkimi kombinerkami ukladam platki, rozsuwajac je na boki i nadaje ostateczny ksztalt orchidei.
bumelka
tutorial pierwsza klasa daumen.gif ...dzięki cvety.gif
zahir2006
Super wykonanie lambethka daumen.gif dzięki tobie może nawet kiedyś ja się odważe zrobić orchidee icon_mrgreen.gif
lambethka
robcie robcie - to tylko tak trudno wyglada ale w rzeczywistosci robi sie je szybko i latwo icon_biggrin.gif i koniecznie chwalcie sie efektami icon_biggrin.gif a jak macie jakies swoje tutoriale to wstawiajcie icon_biggrin.gif
malena h
tutorial rewelacyjny!!!
mówią, że do trzech razy sztuka - może i ja posiłkując się Twoimi zdjęciami lambethko - zrobię trzecie podejście do orchidei daumen.gif
Rastiusza
Wielkie dzięki Lambethko cvety.gif
Zmobilizowałas mnie do działania
Czy możesz podać nazwy użytych barwników?
lambethka
Przepraszam - jakos zapomnialam odpowiedziec icon_redface.gif

ja uzywam pudrowych barwnikow firmy Sugarflair. Kolor zielony to Spring Green http://www.janeasher.com/sugarcraft_images/1859sf.jpg , a czerwony to Ruby http://i.ebayimg.com/03/!BzJzRFg!m...,H2fsw~~_35.JPG icon_biggrin.gif
Cinka
Lambtehko dołącz tu zdjęcie tych orchidei w pełnej krasie - już poskładanych w całość, bo szkoda żeby ich tu nie było, a w tamtym wątku nie każdy je znajdzie po jakimś czasie icon_smile.gif
lambethka
sie robi icon_biggrin.gif

pozniej poprawie i wstawie je na koniec tutorialu
Cinka
O, dzięki - teraz to zupełnie co innego jak widać efekt końcowy daumen.gif
subtelna30
o matko jakie piękne anbetung.gif baaardzo Ci dziękuję za ten tutorial naprawdę jesteś wielka , ze poświęcasz tyle czasu żeby nam ułatwić pracę herz.gif

i mam pytanie : a skąd bierzesz druciki ? Bo ja swoje kupiłam na tortowni ale one moim zdaniem są trochę za cienkie .....
lambethka
ja kupuje moje w internecie w sklepach z produktami do tortow ale po niemieckiej stronie. Druciki maja poszczegolne grubosci. Na poczatku w opisie podalam jakich uzywalam - moze poszukaj podobnych bo na tych dwoch rozmiarach mi sie osobiscie najlepiej pracuje.
Moja rada:
drucik otoczony papierem, bez zaginania koncowki mozna zanuzyc w wodzie z cukrem pudrem, nabic ozdobe i pozostawic dobe do wyschniecia.
druciki gladkie najlepiej jest zagiac mocno na koncuwce, zamoczyc w wodzie z cukrem i nabijac i tez zostawic do wyschniecia
sprawdzilam jeszcze - moje druciki sa firmy Hamilworth
i jesli potrzebujecie mocniejszy drucik niz taki, ktory akurat posiadacie to polaczcie dwa druciki tasma florystyczna.
lambethka
CYTAT(Jo_anna1 @ 13 Nov 2011, 13:10 ) *
A może dzidziuś icon_mrgreen.gif

zmobilizowalam sie i zrobilam icon_biggrin.gif
malena h
CYTAT(lambethka @ 25 Jun 2012, 22:35 ) *

cudny!!! anbetung.gif
bumelka
lambethko brak mi słów...Twój dzidziuś ładniejszy od tego widzianego w necie. anbetung.gif
Jo_anna1
hi, hi super i wcale nie jest to takie trudne jak się wydaje icon_mrgreen.gif
lambethka
CYTAT(Jo_anna1 @ 26 Jun 2012, 11:16 ) *
hi, hi super i wcale nie jest to takie trudne jak się wydaje icon_mrgreen.gif

prawda? ale pamietasz co musimy jeszcze popelnic ? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
beata34
wow, podziwiam anbetung.gif
hkitlas
CYTAT(lambethka @ 25 Jun 2012, 23:35 ) *

Siliczny to malo powiedziane cudowny Twoj dzidzis a jaki dopracowany.Pozdrawiam
lambethka
dziekuje dziewczyny icon_biggrin.gif
Jo_anna1
CYTAT(lambethka @ 26 Jun 2012, 15:05 ) *
prawda? ale pamietasz co musimy jeszcze popelnic ? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Noooooooo, dajcie mi dłuższą dobę baa.gif
lambethka
chetnie bym moja oddala gdyby mi cos z nie zostalo icon_biggrin.gif
ja czuje dzis natchnienie - ide do mojej ''pracowni'' icon_biggrin.gif

no-moze zaraz pojde... icon_biggrin.gif
dionislawa
Witam wszytkich.Od dość dawna obserwuję wasze piękne prace i podziwiam te dzieła oraz korzystam z waszych podpowiedzi:)Mam sprawę do wszystkich,na jutro mam do zrobienia tort na wieczór panieński.Na torcie ma być jaskiniowiec z dużym interesem:)I tu pojawia się problem ponieważ nie mam żadnego zdjęcia z którego mogłabym podpatrzeć jak go stworzyć z masy plastycznej.Koncepcje już mam ale co innego jak ma się taki obrazek przed oczami,na necie nie mogę nic takiego znaleść.Więc sobie pomyślałam,że zwrócę się o pomoc do was:)Proszę podajcie jakieś stronki lub pomysły!!!Pozdrawiam
lambethka
ojoj dionislawo, pytania o pomysly najlepiej zadawac w watku o masie cukrowej do dekoracji tortow. Pozdrowienia
Cinka
Lambethko jak widzisz Dionisława jest tu nowa więc pewnie troszkę się jeszcze gubi, z czasem będzie wiedziała co i gdzie a tymczasem pomoc potrzebna wink.gif

Dionisławo ja proponuję zrobić takiego pana captain caveman https://www.google.pl/search?num=10&hl=...1ac.DVYmBb6YZPo
Tu tort z nim http://cakecentral.com/gallery/1454889/captain-caveman
Tu jest niezły obrazek http://www.fitnessforever.com.au/wp-conten.../08/caveman.jpg jakby go robić na płasko...
Tu też niezła inspiracja http://cakecentral.com/gallery/2148387/caveman-by-the-fire
lambethka
Cinko ja wiem, ze Dionislawa jest nowa ale popatrz kiedy byl post napisany, a pomoc byla potrzebna na drugi dzien icon_biggrin.gif tak wiec dlatego tylko poradzilam Dionislawie zeby lepiej pisac w tym drugim watku pytania bo jest czesciej odwiedzany icon_biggrin.gif
Cinka
A icon_mrgreen.gif no ale nie doczekała się tu odpowiedzi i nigdzie więcej nie pytała... gruebel_2.gif
lambethka
no wlasnie, przykro ze pytanie zostalo bez odpowiedzi icon_frown.gif
Dionislawo - nastepnym razem jakby co - pisz nawet na PW
Samson1500
Za namową koleżanki wklejam tu- mój patent na kalie- jest taki: żółty pręcik nadziewam na kawałek makaronu nitki i suszę, kielich kalii formuję i suszę na rożku (ostrosłup) wykonanym z brystolu. Po wyschnięciu maluję barwnikiem kielich kalii, smaruję końcówkę żółtego pręcika klejem cukrowym i wklejam go do kielicha podpierając kawałkiem ręcznika papierowego. Po wyschnięciu odłamuję nadmiar pręcika makaronowego i doklejam zieloną końcówkę. Przez pośpiech zapomniałem obtaczać pręcik kalii w barwnym cukrze, co jak myślę dodaje jej uroku.
Jeszcze jedna moja rada: brzegi kielicha zrobiłem cieńsze tym śmiesznym acz przydatnym narzędziem z końcówką kulkową , wywinołem je i wysuszyłem, po zmontowaniu kwiatków umieściłem je w pudełku po lodach, no i nastepnego dnia okazało się że pod wpływem własnego ciężaru brzegi kalii połamały się-powinienem je położyć na "kołderce" z ręczników papierowych , lub chusteczek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.