Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Torty torty torty/Torty-dekoracje
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Masy i kremy, nie tylko do tortów
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Iguana
Jak by jeszcze ktos miał zdrowie o tortach czytac i pisac to prosze bardzo.

Głównie interesuja mnie torty białe bo to na komunie ale wszystkie inne takie typowo imprezowe mile widziane bo trudno przewidziec w jaką stronę mnie poniesie

Masa z bitej śmietany niestety odpada bo tort musi wytrzymac 24 godziny.
Wykluczam tez dodatek surowych jaj.
Coś mi sie kołacze po głowie taka masa budyniowa z dodatkiem żelatyny. Może ktos taka robił albo ma przepis.

Oczywiście dekoracje tortów na te okazje bardzo by sie przydały. Wieczorem wkleje to co znalazłam tym temacie
kamila
Aliny nie dorwałaś rozumiem. Ona taki biały tort komunijny właśnie robiła
tillandsja
a ja dekoracje tortów wkleiłam do "dekoracji"

krasnoludki podrzucaja torciki :

no i torty icon_biggrin.gif

wszystkie te fotki oczywiscie pochdza z netu...

lidqa
iguana ale czemu uwazasz ze bita smietana nie wytrzyma 24 godziny???
Bazylka
icon_smile.gif
masa kefirowa
25 dkg masła
3/4 szklanki cukru pudru
1 szklanka kefiru

Masło utrzeć z cukrem. Stopniowo wlewać kefir stale ucierając aż do uzyskania puszystego kremu. Dodać dowolny aromat.

taką znalazłam w "Ciastach i ciasteczkach", do wszystkich innych dodaje się jedno żółtko.
JotHa
Bazylko i to wychodzi cos jak krem, czy jak takie bardziej na sztywno ? icon_smile.gif
Marcelina
Masa z bitej śmietany będzie sie trzymała, wiem to z własnego doswiadczenia, bo tylko takie robię do tortów i zawsze jest dobra.
lidqa
ja tez wiem ze to sie trzyma spokojnie. Tylko trzeba tam dodac tej chemii troche i spoko bedzie sie trzymac dluzej niz 24 godziny. A do dekoracji duzo poreczniejsza niz kremy no i ludzie z reguly wolą nietluste kremy do tortow. Drugie co mi przychodzi do glowy... widzialas tort niewyprasowany w wyprasowanym wydaniu anusiaczka??? TO jest boskie i bardzo sie nadaje na komunijne moim zdaniem
lidqa
o tu jest:
Iguana
Bita śmietana wcale nie jest mniej tłusta niż inne kremy bo to przecież min 36% tłuszczu. Zwyczajnie sie boję tej bitej smietany... może powinnam zrobić prbe i zobaczyć jak się bedzie trzymać

tillandsja nie ma problemu przeciez moge te fotki przenieśc tutaj i bedzie porządeczek
Graz
Głosuję za niewyprasowanym bądx wyprasowanym - oba są fajne i sie nadają wg mnie
lidqa
Graz przez chwile myslalam ze jestes moją kolezanką z pracy i mialam troszke stresa icon_smile.gif

Iguana ale maslo ma 80 % to jest roznica nie? Smietana jest mniej tlusta i ma inny smak. Zrob probe.

Ale mi sie i tak ten wyprasowany podoba najbardziej. Nikt nie uwierzy w zyciu ze to nie z cukierni
Iguana
CYTAT(lidqa)
Iguana ale maslo ma 80 % to jest roznica nie? Smietana jest mniej tlusta i ma inny smak. Zrob probe.

Ale bita śmietana to 100% masy a masło to tylko jakies 30% masy budyniowej
Zrobie próbe zrobie bo inaczej to sie zestresuje na amen
ide po torciki jaki mi wpały w oko i do Aliny priva wysle bo inaczej jej nie dopadne.
Graz
CYTAT(lidqa)
Graz przez chwile myslalam ze jestes moją kolezanką z pracy i mialam troszke stresa icon_smile.gif

Ale mi sie i tak ten wyprasowany podoba najbardziej. Nikt nie uwierzy w zyciu ze to nie z cukierni

Lidqa, jak zyje w Katowicach nie byłam
lidqa
ale masa budyniowa nie jest biala tylko kremowa. A ja caly czas myslalam o bialej masie stąd nieporozumienie

A mi sie tylko ten 3-ci podoba z tych wklejonych. Az wstyd ze zawodowy cukirnik tylko cos takiego umie zrobic. Ja nie mowie ze ja bym umiala ale ja sie tym zawodowo nie zajmuje... I jak na moj gust te "kielichowe "ozdobki są... albo nie napisze bo obraze czyjes uczucia
Iguana
Ten wygląda na bardzo elegancki i chyba masa prasowana by sie sprawdziła

ten tez w podobnym stylu i ma zalete: te róże można zrobic nawet tydzień wczesniej a jak nie wyjda to połozyc żywe kwiaty

Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe ?

Ten juz typowo komunijny i ładnie wyglada ta kombinacja bieli i błekitu. Problem: brak niebieskiego barwnika :|

i podobny

Z takimi kwadratowymi to jeszcze jest kłopot z paterą bo chyba takich nie ma. Można by chyba znaleźc taką tace tylko one zwykle nie sa bardzo eleganckie ...

A teraz sensacja rewelacja tort Honorata alez się zdziwiłam jak go znalazłam tym bardziej ze wyrabia takie torty forma Consoni która jest rzut berem od mojego byłego domu. Często tam na włoskie lody jeździłam a już z mezem i dizeckiem tez byliśmy i panettone nas zachwyciły i brzydkie ciasteczka i cała masa róznych włoskich pyszności. Sami zobaczcie jaki orginał:

Składa sie z warsw ptysi nadziewanych masa czekoladową i waniliową. Przyznacie ze nie jest typowy Alez jestem dumna
lidqa
co do kwiatow to ty ambitna jestes ja bym zakupila A co do reszty to mi sie ten pierwszy chyba najbardziej podoba. I w lodach byl pomysl zeby te kratke z karmelu zrobic i tym lody ozdabiac. Od tej pory szukam wykorzystania innego dla takiej kratki bo kurcze tak mnie to nęci żeby zobaczyć jak to wyglada...
Marcelina
CYTAT(Iguana)
Z takimi kwadratowymi to jeszcze jest kłopot z paterą bo chyba takich nie ma. Można by chyba znaleźc taką tace tylko one zwykle nie sa bardzo eleganckie ...

Będąc kiedyś na przyjęciu podejrzałam na czym położono prostokątny, duży tort urodzinowy zamówiony cukierni. Była to ''taca'' z odpowiednio przyciętej sklejki, owiniętej folią aluminiową.
bajaderka
CYTAT(Iguana)
Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe  :shock: ?

Chyba po upieczeniu zamiast koric biszkopt horyzntolanie to jest pokrojony na cieniutkie kromki, przelozony masa i sklejony z powrotem, posmarowany kremem i juz - cos w rodzaju metrowca icon_smile.gif

Albo jeszcze inaczej - przekrojony w poprzek na pol i dopiero wtedy na kromki icon_smile.gif
marghe
niektóre są po prostu przepiękne http://www.agrafis.com/pl/index.html
Bazylka
icon_smile.gif
Chyba tych z niebieskimi różami nie będziesz robić. To nie ta religia.
dziunia
CYTAT(Iguana)

Trzeba biszkopt upieczony w formie cieniutkiej rolady pociąć na pasy o wysokości docelowego tortu,posmarować pasy masą i zwijać je spiralnie.Nierówność pozostałą na boku po zwinięciu maskuje się masą i to wszystko icon_smile.gif

CYTAT(Iguana)
A teraz sensacja rewelacja  :mrgreen: tort Honorata  :shock: alez się zdziwiłam jak go znalazłam tym bardziej ze wyrabia takie torty forma Consoni która jest rzut berem od mojego byłego domu. Często tam na włoskie lody jeździłam a już z mezem i dizeckiem tez byliśmy i panettone nas zachwyciły i brzydkie ciasteczka i cała masa róznych włoskich pyszności. Sami zobaczcie jaki orginał:

Składa sie z warsw ptysi nadziewanych masa czekoladową i waniliową. Przyznacie ze nie jest typowy  :mrgreen:  :cheers: Alez jestem dumna  :lol:

A to jest wariacja nt Gateau St.Honore,ciasta nazwanego tak we Francji na cześć Świętego Honoriusza patrona cukierników i piekarzy.W oryginale składa się ono z krążka z ciasta kruchego wypełnionego kremem patissiere,a naokoło układa się ptysie wypełnione bitą śmietaną i pokryte karmelem.A wygląda to tak

dziunia
I jeszcze co do bitej śmietany.Oczywiście ona wytrzyma 24 godziny ale trzeba tak jak chyba Lidqa pisała,dodac śmietan-fixu drOetkera.Ale IMHO torty z bitą śmietaną powinno się zjadać w dniu zrobienia,na drugi dzień śmietana ma już posmak 'starości',ale ja jestem może przewrażliwiona także Iguano nie pozostaje Ci nic innego jak wypróbować taką masę wcześniej.Poza tym do tortów jak tort wyprasowany masa powinna być bardziej stała,śmietana mogłaby wychodzić bokami po przykryciu tortu warstwą masy wyprasowanej.Lepsza byłaby wtedy biała masa kefirowa,która ma konsystencję jak normalna masa maślana,ale jest kwaskowa co nadaje jej lekkości.Zawsze tez można tort tylko wykończyć z wierzchu bita smietaną w dniu konsumpcji ale nie wiem czy to możliwe w Twojej sytuacji.
Iguana
CYTAT(Bazylka)
icon_smile.gif  
Chyba tych z niebieskimi różami nie będziesz robić. To nie ta religia.
nie identycznego nie bede robić ale mis ie podobał to wstawiłam będzie na zapas.

Dzieki Marge ten link cos mi nie chce wejść ale moze dzis jakies problemy z netem.
kamila
Tylko czy one aby jadalne są?
Bo podobać mi się podobają, ale nie mam ochoty ich spróbować.
Wydają sie potwornie słodkie
Graz
To jest niezłe
Iguana
:eek: no prosze prosze jaki konstrokcje te figurki można u nas kupic ale w hurcie dla zawodowców więc 24 szt w opakowaniu można by zrobić inscenizacje całej komunii na torcie

To chyba taka amerykańska wersja tortu na komunie. Bella mi to wyjaśniałą kiedys jak znalazłam w net torty w kształcie krzyża . Ciekawa byłam na jaką okazje takie robia i nadal wydaje mi sie to dziwne ale cóż to zupełnie inny świat

Graz
Oj inny świat

taka inscenizacja tortowa - niezły pomysł - można by zatrudnić wszystkich gości. Jak by to zacieśniło więzy rodzinne
Iguana
Dziuniu ty jestes encyklopedia chyba tez kombinowałam zeby zwijac roladki a teraz to juz chyba nie wytrzyam i sprawdze jak to się robi.

Tort Honorata oczywiście okazał się dla faceta ale jak patron cukierników to mu wybaczam

Dzieki wielkie za oświecenie dobra kobieto
kamila
A może ozdobę, taki krzyż na przykład zrobić tak jak robiłyśmy pierniki witrażyki na choinkę? Upiec kruche ciastko w landrynkami w środku?

Mogło by nieźle wygladać
Iguana
Zrobić ten krzyz to nie jest wielki problem ale jakos mi jedzenie krzyża nie bardzo lezy ze tak powiem filozoficznie

Graz tak też sobie wyobraziłam jak każdy gośc zjada jednego komuniste z tortu a jak komuś braknie to kroja jednego na pół i kłóca sie kto głowe kto nogi
kamila
amoże cos innego, tak samo proatego.

Bo różne ozdoby na tort komunijne to mozna kupić w sklepie.
Ale jak mmasz ambicję, zeby sama zrobić, to trzeba pokombinować
Graz
CYTAT(Iguana)
Zrobić ten krzyz to nie jest wielki problem ale jakos mi jedzenie krzyża nie bardzo lezy ze tak powiem filozoficznie

Graz tak też sobie wyobraziłam jak każdy gośc zjada jednego komuniste z tortu a jak komuś braknie to kroja jednego na pół i kłóca sie kto głowe kto nogi

Zjada to na końcu, wcześniej jakas mała scenka rodzajowa
Iguana
Nie planuje jakis wielkich mecyji na tym torcie ale jak jest coś na wzór to łatwiej zdecydowac. Jak przykryje całość masą białą prasowaną a na niej zrobie kilka zawijasów i ewentualnie napis (choc jestem pewna ze wyjdzie do kitu bo krzywo) Do tego położe jaka s róże albo kokarde wykonaną tydzień wczesniej i basta

Ładnie wyglądają te kropeczki po 3 szt ładnie rozmieszczone. Niby banał a jak już sie stoi nad tortem to trudno się zdecydować co dalej
Marcelina
[quote="bajaderka"][quote=Iguana] Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe ?

[/quote]

Tutaj jest odpowiedź jak go wykonać.

http://mojegotowanie.onet.pl/151,przepis.html
BeataSz
Do mnie jakoś nie przemawia ten opis, nie kapuję nic, zupełnie inaczej bym to zrobiła, raczej tak jak bajaderka mówiła.
dziunia
Beato,tak jak Bajaderka mówiła to przekrój taki jak na tym zdjęciu wyjdzie tylko w jednym kierunku-tylko krojąc prostopadle do warstw kremu i ciasta będą paski dwukolorowe.W drugą stronę będzie widać albo sam krem albo samo ciasto.To jest tak jak ja pisałam i tak jak w tym przepisie,paski ciasta tniemy na wysokość taka jaką ma mieć tort,smarujemy je równomiernie kremem i zwijamy kremem do środka zaczynająć od środka tortu.Patrząc z góry będzie widac spralę po prostu.
No chyba że ja źle Bajaderkę zrozumiałam
bajaderka
Dobrze dziuniu mnie zrozumialas icon_smile.gif Chociaz glupoty gadalam Teraz widze, jakby to bylo - ale ja z tortami to raczej na bakier, rzadko robie icon_smile.gif Ale ogladam chetnie bo musze niedlugo dziecku jakis zrobic na urodziny i natchnienia szukam
BeataSz
No to już zrozumiałam, że ten opis bajaderkowy będzie zły, tak jak mówisz w pewnym miescu może być widać sam krem. Ale nadal nie rozumiem Twojego objaśnienia, coś mam dziś z wyobraźnią nie tak. Będę musiała chyba jakoś poćwiczyć w domu...
dziunia
Dzięki Bajaderko za wyjaśnienie
Ale głupot nie gadałaś wcale,tylko inaczej trzeba byłoby kroić taki tort,tak nietypowo bo nie w trójkąty ale w paski
dziunia
Beato,wyobraź sobie jakbyś posmarowała kremem bandaż i zwijała go,a później ustawiła pionowo-tak samo trzeba postąpić z paskami biszkoptu
BeataSz
Bandaż już widzę jak stoi
To chyba najbliższe urodziny ma mój brat, spróbuję. Dzięki
dziunia
No z kremem na pewno się utrzyma w pionie
Iguana
Tez planuje na próbe taki torcik zrobić Ona ma jeszcze pewna zalete: mozna zdecydowac jaki będzie wysoki i duzy za pomoca noża a nie trzeba sie słuchac biszkopta Mnie się to bardzo podoba. Ten na foto jest produkcji firmy Consonni i pisało ze migdałowy. Ja bym zrobiła zwyczajnie ciemny biszkopt i waniliowy kremik. Na nasączenie nie mam pomysłu. Ktoś kiedys na mniam pisał o nasączaniu biszkopta zredukowanym sokiem z pomarańczy. Czy ktos tego próbował? Ciekawe czy nie trzeba wtedy dodać jeszcze jakiegoś likierku
dziunia
Sok z pomarańczy jest dobry do nasączania biszkoptu,ale czy ja wiem czy akurat trzeba go redukować?Jak dla mnie to trochę zawracanie głowy z tym redukowaniem A likierek nigdy nie zaszkodzi,no chyba że tort dzieci będą jadły to wtedy bez likierku
Iguana
Tez mnie nie bawi stanie nad soczkiem z pomarańczy i pilnowanie zeby sie nie zredukował do zera ale moze jest w tym jakas filozofia smaku której ja prosta gospodyni wiejska nie rozumiem. Cos mi sie zdaje ze do crepes czyli tych francuskich nalesników tak się z tym soczkiem robi i nawet chyba dodaje sie do niego troszke skórki dla wzmocnienia efektu
dziunia
Robi się tak do crepes Suzette,tyle że ta redukcja trwa krótko tylko do rozpuszczenia się w tym soku uprzednio zrobionego na tej samej patelni karmelu.IMHO to ten aromat jest inny niż w świezym soku,co nie znaczy że gorszy.I do tortu wolę jednak sok nieprzegotowany icon_smile.gif
Liska
CYTAT(Graz)
Oj inny świat    

taka inscenizacja tortowa - niezły pomysł - można by zatrudnić wszystkich gości. Jak by to zacieśniło więzy rodzinne  :mrgreen:  :dump:

Siostra_Ducket
CYTAT(Iguana)

Wydaje mi się, że kiedyś Iwcia to objaśniała, nawet rysowała.
piecze się dwa biszkopty, jasny i ciemny i wykraja się krązki, które kładzie się naprzemiennie.
Aha, ten iwci (chyba, że to był ktoś inny ) tort-ciasto było jeszcze bardziej zagadkowe, bo po przekrojeniu były naprzemienne kwadraciki icon_smile.gif
dziunia
CYTAT(Siostra_Ducket)
Wydaje mi się, że kiedyś Iwcia to objaśniała, nawet rysowała.  
piecze się dwa biszkopty, jasny i ciemny i wykraja się krązki, które kładzie się naprzemiennie.
Aha, ten iwci (chyba, że to był ktoś inny ) tort-ciasto było jeszcze bardziej zagadkowe, bo po przekrojeniu były naprzemienne kwadraciki icon_smile.gif

To też jest proste icon_smile.gif Piecze się-jak już napisałaś-dwa normalne okrągłe biszkopty-jasy i ciemny.Kroi je się na warstwy-placki jak zawsze,tylko trzeba pilnować żeby były jednakowej grubości.Następnie każdy placek kroi się na krążki-obręcze i później składa spowrotem w placki tylko kolorami na przemian i wychodzi kratka w przekroju icon_smile.gif Kiedyś można było kupić specjalne foremki do tych krążków i obywało się bez krojenia,ale można poradzić sobie używając odpowiednio dobranych średnicą tortownic.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.