Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Melba
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Stron: 1, 2
kamila
jakoś nikt tego przepisu nie wkleił, to może nie znacie?

Melba
1 litr mleka
1 kostka masła
0,5 litra ukwaszonej śmietany
0,5 szklanku cukru
4 jajka
zapach
bakalie

Mleko zagotować, wlać do niego jajka roztrzepane ze śmietaną. Warzyć na małym ogniu aż zrobi się twaróg.
Odcedzić. ostudzić
Masło lekko rozetrzeć z cukrem, dodawac po łyżce twaróg.
Dodać zapach i bakalie. Przełożyć do małej tortownicy, wstawić do lodówki.
Polać polewą lub galaretką.
Ja wolę z galaretką i owocami.
Do połowy masy można dodać kakao.

lidqa
to jest cos jak pascha nie?
kamila
No coś w stylu, w mojej rodzinie właśnie jako melba funkcjonuje.
Dawno nie robiłam, muszę nadrobić zaległości
Johasia
A to nie powinno być w deserach?
kamila
Jak uważacie, moge przenieść. Wg mnie jest to ciasto
Johasia
Ja zawsze melbę kojarzyłam jako kawałki galaretki podane w pucharku z czymś tam jeszcze. Nie pamiętam z czym, bo galaretki nie lubię, a jako dziecko nienawidziłam. Ale na pewno nie można było jej nazwać ciastem.

Paschy też bym ciastem nie nazwała...
Paulinka
a u mnie melba to taka masa z twarożku na biszkopcie, jakby kto chcial przepis to ja moga dac.
AgusiaH
Tak w oryginale to melba jest chyba deserem z brzoskwin, lodow waniliowych i sosu z przetartych malin. Deser ten wymyslil pan Escoffier na czesc slynnej pod koniec XIX wieku spiewaczki operowej Nellie Melba.

Ale twoja melba Kamila tez mi sie bardzo podoba.A zeby ja jeszcze uwiarygodnic to bym polozyla na nia brzoskwinie i zalala galaretka malinowa.
dziunia
Kamila,zgadnij co dzisiaj robię serek już się cedzi Jutro jadę do babci na urodziny no i premiera jednak dzisiaj a nie w święta
kamila
o matko, ale mam stracha

mam nadzieję, że będzie smakowała
dziunia
Zrobiłam icon_smile.gif Masa bardzo dobra bardzo kremowa(bardziej niż paschowa).Wyłozyłam ją na blat biszkoptowy i na wierzch jeszcze ubiłam ganache czekoladowy-pełen wypas Jeść będziemy jutro icon_smile.gif
Lis
Zrobię 8) Na wierzch dam rozmrożone wiśnie, lekko zagotowane w soku, który puszczą, z niewielką ilością cukru i w tym gorącym soku rozpuszczę galaretkę wiśniową. A na spód może cieniutka warstwa kruchego ciasta?
dziunia
Melba super smaczna ale ja jednak przesadziłam z tym ganaszem na wierzchu-galaretka byłaby znacznie lepsza.Bo wszyscy się dopytywali co to za tajemnicza i smaczna biała masa pod tą okropną czekoladową śmietaną
Malgosimi
och, a ja tak kocham ubite ganache! jak można go nie lubić
Lis
Może się z syrem kiepsko komponuje. Mnie w ogóle kakao z syrem nie leży. Takie kwaskowato- kakaowe.
dziunia
CYTAT(Malgosimi)
och, a ja tak kocham ubite ganache! jak można go nie lubić

Ja też kocham ale tu najzwyczajniej nie pasowało-za mdłe było wszystko.

CYTAT(lislawa)
Może się z syrem kiepsko komponuje. Mnie w ogóle kakao z syrem nie leży. Takie kwaskowato- kakaowe.

Lis,ten serek nie jest ani trochę kwasny,on jest słodkawo-kremowo-tłusty,zaryzykowałabym nawet że przypomina ciut mascarpone icon_smile.gif Też nie lubię gdy np.normalny sernik ma polewę czekoladową bo mi to połaczenie nie smakuje icon_smile.gif
kamila
CYTAT(dziunia)
Melba super smaczna ale ja jednak przesadziłam z tym ganaszem na wierzchu-galaretka byłaby znacznie lepsza.Bo wszyscy się dopytywali co to za tajemnicza i smaczna biała masa pod tą okropną czekoladową śmietaną

Ja też najbardziej lubię z galaretką, bo z polewą jest za ciężkie a z galaretką w sam raz
Malgosimi
Dziuniu, widziałam, ze i z przpeisu Kręglickiej robiłaś pasche, więc pytanko: czym one się różnią? Poza tym, że ta jest z mniejszej porcji (2 jajka mniej i 1 litr mleka mniej)?
Bo nie moge się zdecydowac....
kamila
Dziś wrzucę zdjęcie.

Melba jest na małą tortownicę, dlatego mniej mleka i jaj
Ilona
CYTAT(kamila)
Dziś wrzucę zdjęcie.

dziunia
CYTAT(Malgosimi)
Dziuniu, widziałam, ze i z przpeisu Kręglickiej robiłaś pasche, więc pytanko: czym one się różnią? Poza tym, że ta jest z mniejszej porcji (2 jajka mniej i 1 litr mleka mniej)?  
Bo nie moge się zdecydowac....

Wydaje mi się że melba jest bardziej kremowa,po prostu mniej jest tego twarożku jednak.
kamila
dodałam zdjęcie
Layla
Skusiłam się na Twoją Melbę, bo w tamtym roku smakowała mi pascha. I powiem, że jest to dobre, nawet bardzo. To taka pascha z galaretką...Konsystencja troszkę inna, ale warto spróbować, polecam !!!!!!!!!!!!!
kamila
Malgosimi
pyszna ta melba - dałam mniej masła trochę, pychotka! Dzięki za super przepis!
kamila
asika
robie
carbonicum
zrobilam, a przy okazji namowilam niechcacy asike

wyszlo mi cos przepysznego, lekkiego, niebo w gebie :!: :!: :!: :!:
Marc jak jadl to caly czas wydobywaly sie z niego takie odglosy jak "mmmmm", pytajac skad mam przepis, odpowiedzialam oczywiscie, ze z forum :!:

a on na to:" to forum to jest najlepsze co mi sie kiedykolwiek udalo stworzyc"

serkowi dalam odkapnac cala noc, dodalam do mleka laske wanili, a do masy prawdziwego olejku waniliowego+ namoczone rodzynki
na wierzch polozylam maliny i polalam cienutko galaretka

na drugi raz dam na spod pokruszone herbatniki

kamila dziekuje za pyszny przepis

a oto zdjecie, wyszla mi troche plaska bo nie mialam malej formy

kamila
Vidarka
Zawsze na swieta w. robie te niby-pasche.Jest cudna(nazywa sie sernik na zimno icon_wink.gif )

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

barbi1
pamietam ze u nas robiono ja z alkoholem (chyba 1/2 szkl.wodki) jak pierwszy raz ja jadlam...poszlam spac ...tyle zjadlam -pycha
Vidarka
znowu zrobilam

Vidarka
Wariacja z malinami

Moniak
Vidar icon_smile.gif a jak robiłaś z malinami? I dlaczego w tych wcześniejszych wersjach masz dwie warstwy?
Vidarka
Ta biala warstwa to byla bita smietana z zelatyna.
A dzis wmixowalam do masy serowo-maslanej mase smietanowo-malinowa(ubita smietana kremowka+ mrozone dzikie maliny)
Moniak
AAAAAAAAAAAAA! i pewnie było pyszne? icon_smile.gif
Vidarka
NOOOOO!
Krystyna9
A ja zawsze robię, jak tylko zacznie się sezon truskawkowy. Uwielbiam z truskawkami.

Mam w zamrażalniku maliny, to chyba wypróbuję tę wersję. Tylko nie wiem czy maliny rozmrażać?
Vidarka
znowu zrobilam-nie ma nas w swieta to i dobra okazja na niedziele palmowa zrobic icon_wink.gif
Moniak
Ja tez chyba na święta zrobię icon_smile.gif
Vidarka
sznurka
CYTAT(kamila @ 28 Oct 2004, 19:34 ) *
0,5 litra ukwaszonej śmietany

głupie pytanie będzie pewnie
ale co to ukwaszona śmietana?
Vidarka
Zrobilam znowu-swieta przeciez.
Zdjecie w przekroju pozniej.
Moniak
Ooooo, i ja robię! icon_smile.gif
Vidarka
Z brzoskwiniami i mandarynkami

Moniak
Pyszne! moje miało na wierzchu ubranko z mandarynki i winogron i galaretki. Zjedliśmy całe na raz i wszystkim bardzo smakowało.
kamila
bardzo się cieszę icon_smile.gif
Moniak
Znowu robię icon_smile.gif
Vidarka
Moniak
Znowu zrobiłam, z podwójnej porcji. Pychota, nie mogę się oprzeć mniam.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.