Chleb pszenno-gryczany z rodzynkami na zakwasie

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam znów z rodzynkami ale coś mi zakwas się spaskudził, bo ciasto wogóle nie wyrosło już w foremkach posypałam odrobiną drożdży i je wmieszałam, też nie urósł zbytnio, ale jest pyyycha, zajadamy gorący parząc sobie paluszki z pastą jajeczną :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aszszszzszsz, to wredne zakwasisko! Do roboty albo ... No, coś tam wymyśl, bo nie wiem czego akurat Twój się boi?:horrorr:

paluszki z pastą jajeczną
A tego nie znałam, muszę spróbować... :zahn:
Zjedliśmy wczoraj w nocy cały bocheneczek chlebka :lol: o 3 w nocy zakończyliśmy dzieło zniszczenia :dump: :mrgreen:

Kochani, róbcie ten chlebek, ma taki zapach, że można oszaleć :lol:

Dorajku :bussi:

I nie paluszki z jajami tylko Twój chleb, o! :lol: :mrgreen:
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
:rofl22: :rofl22: :rofl22:

Ale to i tak lepiej niż chleb z paluszkami...Kashy.
Chleb z kaszą! Fuj! :tomate:

:horrorr:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,362
1,445
113
Dziś zrobiłam po raz kolejny i tym razem tak jak Kashy też mi nie chciał rosnąć, mimo, że wyrastałam go w piekarniku nastawionym na 50*. Wsadziłam taki niewyrośnięty do pieca i on ze złości chyba pękł wzdłuż, ale smaku mu to nie zepsuło. Doszłam do wniosku, że ten chleb woli chyba zimę, jak grzeją kaloryfery i w domu jest cieplutko. Inne chleby na tym samym zakwasie rosną mi bardzo ładnie.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Hazo ja zrobiłam chlebki w dwóch małych keksówkach i oba mi pękły bardzo mocno, zimno jak diabli i zakwas buntuje
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
Zrobiłam ten chlebek dwa razy w tamtym tygodniu, bo odwiedzili mnie jego wielbiciele i było normalnie (????????????)
Może u Was zakwas wiosny jeszcze nie poczuł? :sniezka: :sniezka: :sniezka:????????????????
 

circir

Member
Paź 24, 2006
36
0
0
a właściwie to na jakim zakwasie powinno się robić ten chleb bo mam zamiar go dziś zrobić. ja mam akurat ożywiony pszenny bo żytni sobie hibernuje. i w przepisie jest w sumie mąka psszenna więc może zakwas też. jak wy robicie?
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
circir @ 30 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=385799a właściwie to na jakim zakwasie powinno się robić ten chleb bo mam zamiar go dziś zrobić. ja mam akurat ożywiony pszenny bo żytni sobie hibernuje. i w przepisie jest w sumie mąka psszenna więc może zakwas też. jak wy robicie?
Oczywiście, że możesz robić na zakwasie pszennym (wszak to chleb pszenno-gryczany)!
Mówiąc szczerze, wogóle się nie przejmuję uwagami na temat tego, z jakiej mąki jest zakwas, a i tak chleby zawsze wychodzą OK. Robię różne chleby na okrągło od ok. roku, na tym samym szcepie "dzikusów" w zakwasie i one mnie dotąd nie zawiodły. Ja zwykle piekę na żytnim, bo mam dobre źródło żytniej mąki i jej używam do produkcji zakwasu.
Pochwal się, co Ci wyszło (mam nadzieję, że chleb, a nie... stół z powyłamywanymi nogami albo wąż boa...).
biggrinflip.gif
biggrinflip.gif
tomate.gif
biggrinflip.gif
biggrinflip.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Hej Dorajl gdzie się podziewałaś?
bussi.gif

Łozwij ze sie no!
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

circir

Member
Paź 24, 2006
36
0
0
wyszły dwa bardzd pyszne chlebki bo zrobiłąm z podwójnej porcji. rodzynek nie lubię więc dodałam na próbę tylko do jednego ale teraz żałuję bo bardzo pasują do tego chleba. aha, i super pomysł z tymi płatkami owsianymi do wysypania foremki bo wyszła extra skórka, i wykorzystam tą metodę do innych chlebków.
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
circir @ 31 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=386505wyszły dwa bardzd pyszne chlebki bo zrobiłąm z podwójnej porcji. rodzynek nie lubię więc dodałam na próbę tylko do jednego ale teraz żałuję bo bardzo pasują do tego chleba. aha, i super pomysł z tymi płatkami owsianymi do wysypania foremki bo wyszła extra skórka, i wykorzystam tą metodę do innych chlebków.
Gratuluję Ci, Circilko!

Mam nadzieję, że zwariujesz chlebowo, tak jak i my tutaj! To bardzo miła odmiana choroby psychicznej, która gwarantuje nieustające, a miłe zainteresowanie Twoją osobą ze strony najbliższych i znajomych! Opiekę masz więc zapewnioną. Obawiam się tylko, że mogą zadbać o to, żeby Ci się ... nie polepszyło....
ugly_08.gif


Jakby co, tworzymy tutaj dla wszystkich pacjentów silną grupę wsparcia!
handclasp.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
A dasz arbuza?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

circir

Member
Paź 24, 2006
36
0
0
dorajl @ 1 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=386870Gratuluję Ci, Circilko!

Mam nadzieję, że zwariujesz chlebowo, tak jak i my tutaj! To bardzo miła odmiana choroby psychicznej, która gwarantuje nieustające, a miłe zainteresowanie Twoją osobą ze strony najbliższych i znajomych! Opiekę masz więc zapewnioną. Obawiam się tylko, że mogą zadbać o to, żeby Ci się ... nie polepszyło....
ugly_08.gif


Jakby co, tworzymy tutaj dla wszystkich pacjentów silną grupę wsparcia!
handclasp.gif
dorajl, ja już zwariowałam, przez dwa tygodnie co noc śniły mi się chleby i rózne sprawy z nimi związane co było trochę męczące bo potem rano nie wiedziałam czy spałam czy rozmyslałam o tych chlebach. narazie od 2 cczy 3 dni mi się nie snią, ale muszę przyznać że to rzeczywiście wciąga.