Kremówka

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
No niestety, na gorąco zapach amoniaku jest bardzo specyficzny, ale w gotowym cieście nie czuje się go wcale.
A że zatęskniłam za tym smakiem, to je dziś upiekłam. Właśnie stygnie.
Do kremu wykorzystałam przekrojoną na pół laskę wanilii, którą zagotowałam z mlekiem.
Do ciasta świetnie pasuje mus truskawkowy lub malinowy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
Stygnie, upieczona na życzenie dziecka, któremu zamarzyło się takie ciasto.

EDIT:

krem_wka.jpg
 

Załączniki

  • krem_wka.jpg
    krem_wka.jpg
    76.9 KB · Wyświetleń: 45
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lut 11, 2011
229
0
0
O mniam, ale bym zjadla. Dodaje na liste, bylam dzisiaj w polskim sklepie, gdybym wczesniej tu wlazla, to kupilabym amoniak, a tak przy nastepnej wizycie.
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
Spodobał mi się wizualny efekt ciasta Krysi, przekładanego dżemem z czarnych porzeczek, a że miałam zamówienie na kremówkę, podzieliłam kremówkowe ciasto na cztery części, upiekłam w mniejszych formach (24,5 x 28), przełożyłam parami galaretką z ciemnych winogron i połową porcji kremu. Wyszło smacznie, galaretka dodała wspaniałego aromatu i wyrazistości.
icon_smile.gif


krem_wka1.jpg
 

Załączniki

  • krem_wka1.jpg
    krem_wka1.jpg
    76.6 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Powiem szczerze, że moja kremówka mnie nie zachwyciła. Spodziewałam sie ciasta troche delikatniejszego w konsystencji, coś jak maślany biszkopt. Po nocy w lodówce dalej jest lekko twardawe, nie zwilgotniało od kremu. Ten kontrast między ciastem a kremem na granicy zestalenia powoduje, że przy krojeniu krem ma tendencje do wypływania.
Myslę, że całość to brak mojego doświadczenia i wprawy. U Joanny na zdjęciu widać, że krem jest bardziej zwarty niż w moim.
Jeśli będzie kiedyś nastepna, wprowadzę odpowiednie zmiany w wykonaniu.
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
Buko, daj jej jeszcze szansę. Ciasto z upływem czasu tylko zyskuje na smaku i staje się tak miękkie, że rozpływa się w ustach, choć to półkruche, a nie biszkopt.
Wydaje mi się, że niepotrzebnie wstawiłaś je do lodówki, gdzie mogło stwardnieć, zanim zmiękło od kremu (a tym samym - zanim krem uzyskał większą zwartość). Lepsze będzie jakieś chłodne miejsce poza lodówką, choćby na kilka godzin "dojrzewania smaku".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Do pory kawowej znacznie zyskała. Serio.
icon_smile.gif
Ciasto zmiękło i razem z kremem stanowi delikatną całość. Tak więc, Joanno, będzie na pewno następny raz, tylko nie jeden dzień, a dwa upiekę wcześniej, bo nie mam chłodnych miejsc w domu poza lodówką.
Dzięki za zachętę i wsparcie.
anbetung.gif
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
Kamień z serca.
icon_smile.gif

Bardzo Ci przy okazji polecam modyfikację z dodatkiem galaretki winogronowej. Jako działkowiczka pewnie masz takową w swojej spiżarni. Rodzina z nabożeństwem delektowała się każdym kęsem i żałowała, że upiekłam tak małą porcję (której większość oczywiście trafiła do torby studenta).
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Widziałam ulepszenie, już dodałam pomysł do przepisu.
icon_smile.gif
Na pewno taki kontrast ożywia ciasto.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Joanno , to tak ugotowałam ten kisiel tyle ,ze bez wody bo wiśnie soczyste i wystudziłam , na ciasto wylałam tak z 1/4 kremu , dałam wiśnie i resztę kremu , no trochę te wiśnie się rozgrzały , ale potem wszystko się zestaliło i dało się kroić, tylko troszkę ta masa zabarwiła się od wiśni ,ale tylko ta blisko , no trzeba by jakoś to jeszcze technicznie u sprawić

Joanna @ 21 Oct 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1638695Buko, daj jej jeszcze szansę. Ciasto z upływem czasu tylko zyskuje na smaku i staje się tak miękkie, że rozpływa się w ustach, choć to półkruche, a nie biszkopt.
o tak tak , tak samo jak tort Napoleon
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: