Placuszki śniadaniowe odchudzające

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
marcychna @ 12 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1127664Tosty robi sie bardzo prosto, trzeba tylko mieć urządzenie do robienia tostów (takich trójkątów z chleba tostowego ;) ) Nalewam na jedna połówkę, daję do środka jakis dodatek np. surową paprykę lub wędlinę i zamykam drugą połówką tostera. Wychodzą fajne ciepłe trójkątne bułeczki z nadzieniem
icon_smile.gif
mam to urządzenie, ale na gotowe kromki - wkładam 2 pajdy obok siebie, potem dodatki i na to następne 2 pajdy. Zamykam, zapieka się - i wyjmuję w sumie 4 trójkąciki.

Nie wiedziałam, że można tam wlewać surowe ciasto
icon_lol.gif
trzeba będzie spróbować
icon_smile.gif
 

kinia_as

Member
Maj 26, 2011
1
0
0
mam pytanko, co do tych placuszków..można do nich dosypać np nasion słonecznika, albo pestek dyni? strasznie spodobała mi się wersja jako tortilli...mogłabym prosić, tylko trochę dokładniej przepis na kurczaka?
anbetung.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jeśli stosujesz dietę Dukana to pestki itp nie są dozwolone, ale jeśli nie to jak najbardziej można modyfikowac przepis - wg własnych upodobań smakowych.
Co do kurczaka - wszystko napisane, nie wiem co dodać więcej?

Cinka @ 20 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1107669podsmażony na rumiano filet z kurczaka uprzednio pokrojony i zamarynowany w przyprawie do kurczaka, soku z cytryny, sosie sojowym i odrobinie soli
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Fajny ten przepis na placuszki. Pokusiłam się, żeby zrobić ostatnio, chociaż na Dukanie nie jestem. Ale dodałam jakoś więcej otrąb, bo mi się to wydawalo za rzadkie i za jajeczne, dodałam też po szczypcie soli i cukru. Placuszków rzeczywiście wychodzi dość mało, z podwójnej porcji miałam chyba ze trzy
icon_wink.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
poserbaby @ 27 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1202455Fajny ten przepis na placuszki. Pokusiłam się, żeby zrobić ostatnio, chociaż na Dukanie nie jestem. Ale dodałam jakoś więcej otrąb, bo mi się to wydawalo za rzadkie i za jajeczne, dodałam też po szczypcie soli i cukru. Placuszków rzeczywiście wychodzi dość mało, z podwójnej porcji miałam chyba ze trzy
icon_wink.gif
to chyba zależy od wielkości placuszka :D
Ja z pojedynczej porcji mam zawsze 5-6 placuszków
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Nozesz! Mialam zrobic dzis na sniadanie i ...zapomnialam :/
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jak dawno dukałaś to mogłaś nie znać sera Piórko, bo on chyba jakoś od zeszłego roku wszedł na rynek chyba
icon_smile.gif

Nie za smaczny, sztywny taki trochę - ale do pizzy, zapiekanek nadaje się super.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Mam zoladek bez dna!
icon_evil.gif
zjadlam naraz wszystkie 5 i dolozylam jeszcze dwa normalne pancake´s, bo mi bylo za malo
icon_evil.gif
I jak tu sie odchudzac? No jak?
dontknow.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mexi ale same je jadłaś? Jak same to rzeczywiście mało - trzeba by mięso jakieś dołożyc do nich, jajko, warzyw troszkę, twarożkiem posmarować itd
Placuszki traktuję jako deser i najczęściej robię jakieś twarogowe i na słodko - jako przekąskę.
Takie 5 jak tu bez niczego tez by mi na śniadanie solo nie wystarczyły
icon_wink.gif
za to jak zjadam 3 kromki dukanowego chleba w postaci kanapek z różnościami to po 3 mam dość, 4 to przesada.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Uff, to mnie uspokoilas. Jadlam same, ostatnie dwa z odrobina dzemu dietetycznego.
Tak fajnie mi sie trzymalo diete, zanim nie zaczelo sie grypsko, potem popuscilam, a teraz przy nerwach zarlabym, nie jadla
pinggrins.gif

a gadam na psa, ze umiaru nie ma
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: