sałatka ziemniaczana

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Beata! Twoje sałatki uzależniają!
mniam.gif
daumen.gif
Wczoraj na kolację zrobiłam! pyszna! im więcej jesz tym bardziej masz na nią ochotę!
fiesgrins.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
a przez 7 lat nikt jej nie robił!
ja też już bardzo dawno nie robiłam, a teraz nabrałam straszliwej ochoty-idę obierać ziemniaki
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Robił robił tylko nie pokazał bo jakoś niewyględnie wyszła. Za to dobra, mniam!
 

olatka

Member
Lut 28, 2009
138
0
0
Ja robię regularnie- w paru wersjach.

Ta sama baza:
-ziemniaki w kostkę (najlepiej mundurowe ;) )
-ogórki (kiszone i korniszone) w kostkę

I teraz dodatki:
wersja a: czosnek, pietruszka, majonez
wersja b: cebula (najlepiej czerwona), oliwa, ocet
wersja c: cebula, koperek, majonez kielecki+jogurt

Bardzo dobre w kazdym wariancie. Doskonałe do klasycznych schabowych, do rozmaitych panierowanych filetów kurczaczych lub rybnych, do "dewolajów" w każdej wariacji, do śledzi.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no i zrobiłam po długiej przerwie-przepysznie wyszło, mocno czosnkowo
mniam.gif
lecker.gif

majonez wymieszałam z sosem czosnkowym Heinz'a, który mi jakoś nie idzie do niczego, a w tej sałatce jest zjadliwy, a nawet sałatka na tym zyskała.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Buuu.Wstyd się przyznać,ale mnie nie wyszła
cry_1.gif
Chyba ziemniaki pokroiłam w zbyt małą kostkę,albo je trochę rozgotowałam,bo przy mieszaniu(delikatnym) z ogórkami i majonezem wyszła mi pasta ziemniaczana. Dziś będzie powtórka.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
icon_frown.gif
tu raczej grubsza kostka powinna być, ziemniaki też nie mogą się rozgotować. Najlepsze byłyby sałatkowe, takie które łatwo pokroić i nie rozpadają się przy tym, ale wiadomo, że nie zawsze takie mamy
icon_sad.gif


wstawiłam zdjęcia w pierwszym poście, może będzie widać jakiej wielkości jest moja kostka
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Wczoraj użyłam ziemniaków z Biedronki, ładnie się kroją i nie rozpadają.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Beatko
anbetung.gif
za fotkę poglądową. No to moja kostka była sporo mniejsza.A ziemniaki to ja mam od mamy i sałatkowe to one na bank nie są.Dziś zrobię tak jak radzisz-krócej pogotuję i grubiej pokroję.Mam nadzieję że wyjdzie taka smakowita jak Twoja.Zdjęcia niezwykle apetyczne
lecker.gif

Kurcze,ale wstyd
icon_redface.gif
.Zepsuć taką prostą sałatkę
icon_redface.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
I koniecznie wystudź zupełnie ziemniaki - one kiedy są już zimne mają zupełnie inną konsystencję niż takie letnie.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
BeataSz @ 19 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1257352
icon_frown.gif
tu raczej grubsza kostka powinna być, ziemniaki też nie mogą się rozgotować. Najlepsze byłyby sałatkowe, takie które łatwo pokroić i nie rozpadają się przy tym, ale wiadomo, że nie zawsze takie mamy
icon_sad.gif


wstawiłam zdjęcia w pierwszym poście, może będzie widać jakiej wielkości jest moja kostka
Które ziemniaki z naszych okolic to te sałatkowe?
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
anbetung.gif
Tym razem się udało!Tylko mąż mnie eksmituje z sypialni za taką ilość czosnku.Ale co tam,warto było.Jutro powtórka
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
sionia @ 19 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1257508Które ziemniaki z naszych okolic to te sałatkowe?
nie znam odmian, a i kupując, niezmiernie rzadko spotykam się z nazwami, a jeśli, to i tak niewiele mi one mówią. Ale bywa, że w większych sklepach widzę takie paczkowane(w siatkach) i na nich napisane sałatkowe, np. Onix ( chyba z Leclerc'a).
Wiem tylko, że odmiany te charakteryzują się zwartym, nierozzsypującym się po ugotowaniu miąższem
A w internecie znalazłam, że do takich należą: Bard, Lord, Denar, Albina i Korona

Najlepiej, jak Cinka radzi, kroić takie dobrze wystudzone, nawet następnego dnia po ugotowaniu.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Dziękuję bardzo.

A swoja drogą to zawsze się dziwiłam, że my jako kraj ziemniaczany, mamy tak mało rozpowszechnione informacje dotyczace odmian ziemniaków (ich przeznaczenia).
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Wyciągam, bo zapomniałam kompletnie o tej sałatce, a jak mnie nie będzie kłuła w oczy, to znowu o niej zapomnę.