Tradycyjny krem maślany do tortów-waniliowy

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
no spirytusu na pewno
ccgb.gif
ale.."uroda" tej masy lezy w polaczeniu jajek i masla, dlatego jest taka pyszna
lecker.gif
 

beaa91

Member
Gru 30, 2009
1
0
0
Hej
icon_smile.gif

Mam mały problem - chciałabym zrobić ten krem w dwóch wersjach - waniliowej i czekoladowej. Tylko ze nie wiem w którym momencie dodać tą czekoladę, bo jest inny wątek z wersją czekoladową i tam się tą czekoladę daje do masła. No a tutaj ciężko by mi było podzielić to masło na pół i potem jajka z cukrem na pół, żeby nie popsuć obu kremów. Mogę tą czekoladę dodać do gotowej już masy waniliowej?
 

beataxs

Member
Lut 15, 2013
6
0
0
Witajcie poszukuje przepisu na tort wiem wiem ze jest ich tu duzo imoze to zle ale szukam juz 3 dzien z kolei po troszku i naprawde nie moge sie zdecydowac ktory tort chce upiec toprt na urodziny ale ta solenizantka nie lubi smietany wiec ten wisniowy jest z masa smietanoowa czy mozna by bylo ten krem zastapic np tym tradycyjnym maslanym z jakami ubijanymi na parze
A czy do tej masy maslanej tradycyjnej mozna dodac gruszki i zrobic gruszkowa , albo capuccino w proszku czy nie nadaje sie do tego kremu ?
moze mi podpowiecie cosik wyprobowanego bo mam strach jak przed matura
dziekuje za wszelkie podpowiedzi i rady
 

beataxs

Member
Lut 15, 2013
6
0
0
Dziekuje za odpowiedz budyniowa prawie zawsz mi sie wazy i jest bardzo lejaca to raczej odpada a jak zrobic taka mase gruszkowa ,gruszki takie z puszki z syropu taki jakby dzem ? zrobilabym 2 cienki biszkopty bialy i brazowy przeekroila na pol bylo by 4 krazki i na pierwszy troche masy tej tradycyjnej i pozniej ten dzem gruszkowy (masa gruszkowa ) i pozniej juz nastepne krazki przelozyc tym kremem bialym jak myslicie bedzie to smakowac czy bez sensu taki polaczenia
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
beaa91 @ 1 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1189312Hej
icon_smile.gif

Mam mały problem - chciałabym zrobić ten krem w dwóch wersjach - waniliowej i czekoladowej. Tylko ze nie wiem w którym momencie dodać tą czekoladę, bo jest inny wątek z wersją czekoladową i tam się tą czekoladę daje do masła. No a tutaj ciężko by mi było podzielić to masło na pół i potem jajka z cukrem na pół, żeby nie popsuć obu kremów. Mogę tą czekoladę dodać do gotowej już masy waniliowej?
Nigdy nie dodawałam czekolady do gotowej masy więc nie pomogę, ale dlaczego trudno podzielić masło i jajka na pół
gruebel_2.gif
?

beataxs @ 17 Feb 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1401914A czy do tej masy maslanej tradycyjnej mozna dodac gruszki i zrobic gruszkowa , albo capuccino w proszku czy nie nadaje sie do tego kremu ?
moze mi podpowiecie cosik wyprobowanego bo mam strach jak przed matura
dziekuje za wszelkie podpowiedzi i rady
często robię masę kawową, dodaję kawę rozpuszczalną (taką miałką, np nescafe creme, jacobs velvet) - kilka łyżeczek na sam koniec ubijania, więc cappuccino też możesz dodać
icon_smile.gif

czasami zważy mi się jak dam za dużo spirytusu, ale wtedy dolewam wrzące masło i jest ok, a może nawet lepiej
icon_mrgreen.gif



na komunię robiłam na duży tort, masę z 22 jaj
fiesgrins.gif
(biszkopt z 12 jaj)


często też do tej masy waniliowej dodaję białą czekoladę
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hajastan

Member
Maj 1, 2012
528
0
0
Iva cudny !!!!
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
powiedz proszę czy ten krem może się zwarzyć?
gruebel_2.gif
i czy jest mdły i bardzo słodki?
gruebel_2.gif
można dodac do niego kwasku cytrynowego?
gruebel_2.gif
przepraszam,że tyle pytań zadaje, ale chciałbym go wypróbować
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Hajastan @ 17 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1431512Iva cudny !!!!
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
powiedz proszę czy ten krem może się zwarzyć?
gruebel_2.gif
i czy jest mdły i bardzo słodki?
gruebel_2.gif
można dodac do niego kwasku cytrynowego?
gruebel_2.gif
przepraszam,że tyle pytań zadaje, ale chciałbym go wypróbować
lecker.gif
Może się zwarzyć dlatego jajka trzeba dodawać do masła powoli i po łyżce. W smaku jest waniliowy i słodki, więc pewnie dla niektórych mdły. Kwasku można dodać można też dodać soku z cytryny i otartą skórkę cytrynową.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Otarta skórka może przeszkadzać i psuć efekt gdyby się chciało masą otynkowywac tort na gładko - trzeba o tym pamiętać
icon_smile.gif


Iva - bardzo ładny efekt uzyskałaś
daumen.gif
delikatny i nie przeładowany
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
anbetung.gif
anbetung.gif


Hajastan @ 17 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1431512Iva cudny !!!!
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
powiedz proszę czy ten krem może się zwarzyć?
gruebel_2.gif
i czy jest mdły i bardzo słodki?
gruebel_2.gif
można dodac do niego kwasku cytrynowego?
gruebel_2.gif
przepraszam,że tyle pytań zadaje, ale chciałbym go wypróbować
lecker.gif
Może i czasami mi to robi, zwlaszcza po dodaniu zbyt dużej ilości spirytusu
cheers.gif
icon_redface.gif
. Dodaję wtedy rozpuszczone gorące masło i jest ok.
Mój nigdy nie jest mdły, bo dodaję spirytus i często wiśnie z nalewki
cheers.gif



sabuto @ 17 May 2013 napisał:
 

Kahna

Member
Mar 11, 2016
1
0
0
Witam.Czy ten krem "nie zrobi" krzywdy masie plastycznej?Zamierzam zrobić tort dzień przed czy masa plastyczna tyle przetrwa bez szkód na nim? Może ktoś ma doświadczenie?
Krem "niestety" bez spirytusu jaką ilość cukru minimalnie dać?Prosiłabym o wskazówki aby był jak najmniej mdły.Ile i jak dodać kwasku cytrynowego?
Będę wdzięczna za każdą informacje
icon_smile.gif