Wykwintna sałatka z kurczaka

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
O Joannas, ja wlasnie przymierzam sie do Twojej salatki, dlatego tak sie rozpisalam planujac. Na pewno zaczne od wersji oryginalnej
icon_biggrin.gif


Prazenie orzechow wyzwla w nich wszystkie te aromaty i smaki, ktorych nie maja przed, a ja szczegolnie lubie nerkowce po delikatnej obrobce termicznej. .
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ja użyłam nerkowców pół na pół z orzeszkami ziemnymi.
Do sosu nie dawałam soli.
Winogrona różowe tym razem.
icon_smile.gif

Myślę, że pokrojone w kostkę jabłko by tu pasowało.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (.agatka. @ 11 May 2014, 20:49 ) index.php?act=findpost&pid=1522302Myślę, że pokrojone w kostkę jabłko by tu pasowało.
i posiekany seler naciowy, a do sosu majonezowego curry w proszku albo tarragon...nie moge przestac myslec o tej salatce, musze ja miec na talerzu!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wlasnie dlatego zaczne od wersji podstawowej joannas (moze wlasnie tylko z odrobina cayenne i uprazonymi orzechami
icon_wink.gif
). Brzmi pysznie i taka na pewno jest; nastepnie zabiore sie za modyfikacje. Dam znac.

Daje znac "na szybko" - salatka jest boska, wiecej gdy wroce z ogrodu - przestalo padac i musze...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
A ze wrocilam pozno, i na dodatek cos dziwnego dzialo sie z cinem...

jak pisalam wczesniej salatka jest pyszna, szczerze mowiac jedna z pyszniejszych kurczakowych salatek jakie jadlam. Kurczak moj byl spory wiec wzielam tylko polowe (doprawilam go obficie i nadzialam czosnkiem niedzwiedzim). Moj maz pojechal rano na rynek i przywiosl mi pare kilo pysznych kalifornijskich winogron, czerwonych i bez pestek, o slodkim wnetrzu i cierpkiej skorce, co dalo sie wyczuc w salatce. W dodatku skroilam tez 6 wiosennch cebulek. Nerkowce oczywiscie uprazylam (170C 10-12 min) i dodalam po wystygnieciu.
Sos doprawilam cayenne i estragonem, i oczywiscie masa czarnego pieprzu, oraz sokiem z cytryny. Miodu dalam polowe i odrobine wiecej jogurtu.
Tyle modyfikacji. Calosc "przegryzla" sie w lodowce pare godzin.

Joannas, dziekujemy po stokroc za pomysl na super salatke - lekka, chrupiaca i soczysta jednoczesnie, pelna protein - co jest waznym elementem dla mojego syna
icon_wink.gif

Zapewniam, ze powtorzymy.

Chicken_Grape_Cashew_Salad_Ingredients.jpgChicken_Grapes_Cashew_Salad.jpg
 

Załączniki

  • Chicken_Grape_Cashew_Salad_Ingredients.jpg
    Chicken_Grape_Cashew_Salad_Ingredients.jpg
    253.9 KB · Wyświetleń: 75
  • Chicken_Grapes_Cashew_Salad.jpg
    Chicken_Grapes_Cashew_Salad.jpg
    268.1 KB · Wyświetleń: 73
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Dzieki Hazo
icon_biggrin.gif
Goraco polecam.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (joannas @ 13 May 2014, 11:41 ) index.php?act=findpost&pid=1522536Tatter, piękna prezentacja i najważniejsze, ze smakowała. Tez spróbuję uprażyć nerkowce.
Powiem szerze, że jeszcze nie spotkałam nikogo (z moich gości) komu by ona nie smakowała.
icon_biggrin.gif
Jeśli ktoś lubi wszystkie składniki, to to połączenie jest bardzo smaczne.
Dziekuje.
Wszystkim smakowalo i to bardzo, byly dokladki. Odrobina ostala sie na dzisiejszy lunch, ktory wlasnie zaraz...
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Zrobiłam dzisiaj, bo udało mi się kupić bardzo smaczne i bez pestek winogrona.
Dodałam wg sugestii Tatter trochę zielonej cebulki i od siebie trochę ostrej papryczki.

kurczak__winogrona__nerkowce.jpg

Bardzo smaczna!
 

Załączniki

  • kurczak__winogrona__nerkowce.jpg
    kurczak__winogrona__nerkowce.jpg
    83 KB · Wyświetleń: 80

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Wyciągam
icon_smile.gif
Będzie w sobotę gościć gości
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Jak to dobrze, że czasami ktoś po kilku latach wyciąga nieco zapomniany przepis.
Zapytana o taką sałatkę, odpowiedziałabym, że nie znam. A okazuje się, że ją robiłam i mi smakowała.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Zrobiłam z grillowanych piersi z kurczaka i migdałów, bo nie miałam akurat na stanie nerkowców. Od siebie dołożyłam resztki różnych serów i koperek. Dobra. :mniam:
IMG_20221001_182827.jpg
 

Aceluna

Member
Maj 26, 2006
48
1
8
Zachęcona komentarzami zrobiłam sałatkę w wersji z wędzonem kurczakiem. Wyszła pyszna. Nawet część rodziny, która do połączenia mięsa i owoców podchodziła jak do jeża, uznała, że jest naprawdę smaczna. Dziękuję za przepis :) Następnym razem zrobię z pieczonym kurczakiem.
 
  • Like
Reakcje: janie