'szmaty w pomidorach' *

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Przepis ten dostałam od mojej koleżanki Joli, która też go dostała od swojej koleżanki.....
Pyszne!!!!!!!!

skladniki: baklażan, czosnek, oliwa, pomidory, ocet balsamiczny, sol, pieprz, suszona bazylia, sproszkowana papryka slodka

baklazana pokroic w plastry ok 5 milimetrow, mocno nasolic i odstawic na ok. 4 h lub nawet wiecej.
nastepnie odlac sok i dobrze wyplukac plastry, odcisnac wode i podsuszyc na papierowych recznikach
podsmazyc na oliwie na zlocisto-brazowy kolor i przelozyc do naczynia.

sos: pomidory obrac ze skorki i pokroic w kostke, dodac czosnek i bazylię tez podsmazyc na czystej patelni na swiezej oliwie

marynata: do oliwy dodac rozgnieciony czosnek i ocet balsamiczny i troche papryki,

baklazany przekladac sosem i marynata. Na koniec zalac wszystko sosem i odstawic na dobe, aby skladniki przeszly swoim smakiem.

Zrobic grzanki z chleba (kromki), nakładac na to bakłażany z sosem (zimne, nie podgrzane).
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a na cieplo tez mozna?

pewnie nie bedzie zle jak baklazan bedzie z grilla?
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
pewnie można, ale ta marynata jest zimna
i generalnie , to się powinno przegryzac ok 24h, więc siłą rzeczy jest zimne
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Szmaty to pewnie przez uroczy, siny kolor usmażonego bakłażana :lol:
Brzmi pysznie i strasznie się obśliniłam, ale chyba trzeba poczekać do jesieni, bo pomidory teraz kiepskie i bakłażany pieruńsko drogie. Chyba, ze zbankrutować sie na bakłażany, a pomidory z puszki? Nie wiem czy wytrzymam do jesieni :mrgreen:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
właśnie je robię i pomyślałam, że dopiszę, żeby brac duzo pomidorów np. na dwa średniej wielkości bakłażany ok. min 500g pomidorów pokrojonych z puszki, świeże daję na oko. Zalewa to tak ok 3/4 szkl. oliwy + łyżka octu.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Bożesztymój, jakie to dobre :!: Zaczęłam wyżerać jeszcze nieprzegryzione i nie mogłam się oderwać :roll: Tylko resztki woli powstrzymały mnie przed wrąbaniem całości. Dzisiaj jeszcze lepsze. Mlask.
Dałam trochę ostrej papryki, bo lubię ostro ;)
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
:mrgreen:

ja czasami robię z 2 bakłażanów i jem codziennie na sniadanie aż do znudzenia.
Coś mi się wydaje, że niedługo zrobię
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
dodam jeszcze, ze jak mam lenia, to pomidorów z puszki i reszty składników nie podsmażam tylko same bakłażany. Ale jak ma byc ideał, to jednak trzeba podsmażyc.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Przesmaczna przystaweczka... Smakowało nam BARDZO!!!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Ze względu na to, że dzieć nie lubi bakłażanów w plastrach, przerobiłam to danie na pastę do pieczywa. Posolonych bakłażanów nie płukałam, tylko dokładnie osuszyłam papierowym ręcznikiem. Posmarowałam je lekko oliwą i upiekłam w piekarniku. Kilka plastrów posmarowałam przed pieczeniem na próbę marynatą - wyszły wyśmienite!
icon_smile.gif

Upieczone bakłażany posiekałam, wymieszałam z marynatą, a następnie - z pomidorami.
Wstawiłam do lodówki, ale już są pyszne!
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Czosnkowe!
icon_mrgreen.gif

I właśnie zjadło na kolację 3 kromy chleba z tą pastą!
icon_eek.gif
icon_smile.gif

Dodatkowo posypałam ją pokrojoną w kosteczkę fetą.
Bardzo smaczne jedzonko!
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: