IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Schabowy inaczej, można przygotować do smażenia dzień wcześniej
qd
post 9 Jul 2020, 17:33
Post #1

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 692

Składniki:
• 400 g schabu - 4 duże kotlety grubości ok. 2 cm
• 1 średnie jajko
• 1 łyżka majonezu
• po łyżce siekanego koperku i natki pietruszki
• łyżka soku z cytryny
• przyprawy: pół łyżeczki soli, 1/4 płaskiej łyżeczki pieprzu
• 4 łyżki bułki tartej
• olej roślinny do smażenia
Na desce kładź po kolei kotlety i ubijaj tłuczkiem do mięsa, aż rozpłaszczą się do około 8 mm grubości.
Rozbite kotlety odłóż na bok i przygotuj sobie marynatę majonezową. W szerszej i głębszej misce umieść łyżkę dobrej jakości majonezu. Wbij jedno średniej wielkości jajko. Dodaj po łyżce siekanego koperku i natki pietruszki. Wyciśnij łyżkę soku z cytryny i dodaj pół łyżeczki soli oraz 1/4 płaskiej łyżeczki pieprzu. Całość wymieszaj dokładnie.

Uwaga.. zamiast natki pietruszki możesz dać kolendrę. Jeśli nie masz świeżych, to możesz też użyć suszonych ziół. Dodaj wówczas po jednej, płaskiej łyżeczce ziół suszonych. Sok z cytryny możesz pominąć.
Każdego kotleta osusz na kawałku ręcznika papierowego a następnie oblep powstałą marynatą i kładź jeden na drugim w szklanej lub ceramicznej miseczce. Naczynie z kotletami inaczej przykryj przykrywką czy folią i odłóż do lodówki na minimum cztery godziny. Ilość marynaty jest idealna do obtoczenia czterech dużych kotletów. Nic nie zabraknie, nic nie zostanie icon_smile.gif
Na godzinę przed smażeniem kotletów wyjmij miskę z lodówki. Mięso powinno mieć temperaturę pomieszczenia. Do obtoczenia kotletów potrzebujesz cztery łyżki bułki tartej. Ja nie kupuję bułki, tylko ścieram suche bułki paryskie na tarce. Taka bułka jest o niebo lepsza niż sklepowa i nigdy mi się nie pali.

Schabowe inaczej obtaczam tylko raz w bułce. Obtoczone kładź jeden obok drugiego na drewnianej desce.

źródło : https://aniagotuje.pl/przepis/schabowy-inaczej

Skopiowałam, bo co tu poprawiać. Namawiam tylko do zrobienia większej ilości sosu-marynaty. Mnie zostało ( robiłam zdecydowanie mniejsze kotleciki). No i zostało mi nieco sosu po usmażeniu, Więc ryż ( wcześniej ugotowany) wymieszałam z tym sosem i tak podsmażyłam, żeby podgrzać. I to dopiero była bomba! Kotlety owszem ale chłopaki moje ryżu nie mogli się nachwalić, że taki smaczny. Polecam ku uwadze.
Go to the top of the page

+Quote Post
hazo
post 9 Jul 2020, 18:52
Post #2

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

Polecam tak przygotowane schabowe. Robiłam już z tego przepisu tylko trzymałam w lodówce całą noc. Smażyłam na smalcu.

+Quote Post
AnkaP
post 11 Jul 2020, 16:01
Post #3

szef kuchni

Użytkownik nr: 6.990

Dobrze, że tu zajrzałam, bo planuję na jutro i uświadomiłam sobie, że smalcu w lodówce brak, więc pognałam do osiedlowego sklepiku i zdążyłam przed zamknięciem. A schabowe u mnie muszą być na smalcu icon_smile.gif

+Quote Post
europa112
post 8 Aug 2020, 10:55
Post #4

czeladnik

Użytkownik nr: 140

Muszę także spróbować.

+Quote Post
Krystyna9
post Wczoraj, 17:33
Post #5

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 4.258

no to wsadziłam w marynatę. Miałam dzisiaj kotlety takie świeżutko ucięte w znajomym mi sklepie

+Quote Post
AnkaP
post Wczoraj, 20:26
Post #6

szef kuchni

Użytkownik nr: 6.990

A to ja sobie z piersi kurczaka zrobię. Tylko pokombinuję z przyprawami, bo kurczak jest dla mnie bardziej mdły, niż schab, więcej przypraw potrzebuje. Ale smażyć będę na smalcu.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 15th August 2020 - 05:36