Mufinki z szynką,cebulą i pomidorami suszonymi

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Mufinki z szynką,cebulą i pomidorami suszonymi

Podsmażyć na oliwie(ok.3 łyżek) 1 większą drobno pokrojoną cebulę,6
pokrojonych w drobną kostkę plastrów szynki,1 drobno pokrojony ząbek
czosnku.Smażyć do zezłocenia cebulki.Posolić ok.3/4 łyżeczki soli i dodać
pieprzu wg uznania.Na końcu dodać 75 g masła i rozpuścić je tylko,nie
smażyć.Zestawić z ognia,odstawić do ostudzenia.
Piekarnik włączyć na 210 stopni.
W misce wymieszać 2 1/3 szklanki mąki z 2 płaskimi łyżeczkami proszku do
pieczenia.Rozkłócić w kubku 2 jajka,dodać do nich 1 szklankę mleka,wymieszać
dokładnie.
Pokroić dość drobno ok.6 kawałków pomidorów suszonych w oliwie.
W mące zrobić dołek łyżką,dodać mleko z jajkiem,pomidory i podsmażoną cebulkę
z szynką i roztopionym masłem.Wymieszać wszystko tylko do względnego
połaczenia składników.Nie mieszać zbyt długo i za dokładnie bo mufinki się
nie udadzą.
Piec 20 minut albo aż się zezłocą a patyczek wbity w mufinkę będzie suchy.

117282.jpg


117283.jpg
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Chciałam je wczoraj zrobić dokładnie tak, jak napisałaś Dziuniu. I co? Najpierw okazało się, że szynki mam za mało, potem okazało się, że jajek mi zabrakło. Pomyślałam ok - jajka zastąpię jogurtem naturalnym. Chciałam dodać mleka do jogurtu i co? Zabrakło... Ech.

Muffinki wyszły bardzo dobre
icon_smile.gif
Zamiast części szynki dodałam boczek (wysmażyłam go porządnie), zamiast cebuli dałam pora, zamiast jajek - jogurt naturalny zmieszany ze śmietaną i odrobiną mleka.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Mężul nie dostał pomidorów suszonych. Dobrze, że mu kazałam przewidująco kupić kukurydzę w puszce
icon_smile.gif


I były pyyyyszne! Połowę posypałam tartym serem przed pieczeniem, bo mi się przypomniało, że od pieczenia pizzy poprzedniego dnia trochę mi zostało. I te z szynką, kukurydzą, cebulką i posypane serem były najpyszniejsze! Ale tyle tych dodatków było, że mi nie urosły, choć na smaku przez to nie straciły...

Ale się nasłuchałam komplementów, ochów i achów! Zupełnie niezasłużenie, bo to Twoja zasługa, Dziuniu, za co dziękuję
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Forma przepisu fatalna jesli ma sie go robic przed wyjsciem meza do pracy. Szczegolnie pierwszy raz. Ale ja panna jestem i wszystko musi stac na bacznosc "pod linijke".

Plynow okazalo sie za malo i ksztaltem wyszly szalone (poszarpane jak gory skaliste
icon_rolleyes.gif
). I proporcje wieksze niz na 12 sztuk. Czyli przypuszczam ze 2 szklanki maki by wystarczyly i moze byloby akurat.

Jesli w smaku dobre to na pewno sprobuje jeszcze raz ze zmienionymi proporcjami, bo bezserowych zawsze poszukuje.

I za ten syr, gleboki uklon
anbetung.gif



mmmmmmmm
smakuja WYSMIENICIE!!! to przez ten boczek.
nawet sie nie poparzylam przy konsumpcji
fiesgrins.gif

bardzo przyjemnie chrupia.

pieprzu nie dalam. Bardziej do pomidorow z zalewy pasowaly mi ziola.
to moze byc nawet numer 1 "moich" wytrawnych muffinek jak dopracuje proporcje
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Gdzie nie zajrze, wszedzie jakies muffinki. Czyzbym byla jedyna osoba, ktora ich nie piecze?
gruebel_2.gif

Czy Wy tez mieszacie skladniki 4-5 razy / tzn. chodzi mi o zamieszanie lyzka /? Kiedy czytalam, ze bylo tego wiecej. Macie jakas regule?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Linn, robi sie je 10 minut plus pieczenie. Chyba ze cos musi ostygnac.
Nie wstawilam chleba wczoraj, Bubek za mocno dokazywal, a musze miec cos do jedzenia "do raczki" i na wynos.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Sinistra @ 28 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=457389Nie jedyną, bo jeszcze ja nie piekę. Robiłam raz- klapa absolutna. Skoro to ma być takie łatwe a mi nie wyszło, to muszę być naprawdę fatalna. Złapałam doła, mocno się zraziłam. Nie piekę.
icon_sad.gif
A nie wiesz, ze pierwszy raz najtrudniejszy
icon_wink.gif
Żeby cos porzucic na zawsze i sie zrazić, to trzeba co najmniej 2 razy zrobić, choć do trzech razy jest sztuka
rofl.gif
Polecam jeszcze raz spróbować pomuffinkować, na pewno teraz sie uda
lecker.gif
daumen.gif



Linn @ 28 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=456713Mnie chodzi o samo mieszanie skladnikow suchych z mokrymi: jak dlugo powinno trwac?
Jak najkrócej - do wymnieszania składnikjów i do foremek
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anowid

Member
Lut 19, 2007
562
0
0
Właśnie włożyłam do piekarnika (wszystko wg przepisu) moje pierwsze w życiu mufinki.
Sama jestem ciekawa ... co to mi z tego wyjdzie
gruebel_2.gif
 

anowid

Member
Lut 19, 2007
562
0
0
anowid @ 16 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=487932Właśnie włożyłam do piekarnika (wszystko wg przepisu) moje pierwsze w życiu mufinki.
Sama jestem ciekawa ... co to mi z tego wyjdzie
gruebel_2.gif
Dzisiaj juz mogę powiedzieć... wyszły bardzo dobre
icon_exclaim.gif
Sama z siebie jestem zadowolona
fiesgrins.gif

Robiłam z połowy porcji (stwierdziłam, że na dwoje powinno wystarczyć) ale zanim przyszedł mąż, wpadła koleżanka na pogaduchy i nic nie zostało
icon_redface.gif

Więc jeszcze raz do kuchni i ponownie mufinki tylko troszkę zmodyfikowane - dodałam chili i posypałam przed pieczeniem ostrym serem żółtym.
Do tego zielona sałatka BARDZO SMACZNE

Dziękuję za przepis i polecam serdecznie.
 

DziaMa

Member
Lip 19, 2007
60
0
0
Chyba będą na śniadanko
icon_smile.gif
 

DziaMa

Member
Lip 19, 2007
60
0
0
Przepyszne! Nie dostałam nigdzie suszonych pomidorów, więc było bez, ale i tak były cudowne, rodzinka objadała się cały dzień, kilka poszło do zamrażalnika coby jutro do zupki mieć
icon_smile.gif
Dziękuje za przepis
dance.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Muszę je zrobić, tylko te pomidory suszone najpierw kupić. Bez nich, to pewnikiem już nie ten smak. Te pomidory, to mogą być z zalewy ??? Aha, jak smakują na drugi dzień? Chciałabym zrobić dla gości, tak dzień wcześniej.
 

DziaMa

Member
Lip 19, 2007
60
0
0
Nie wiem jak z pomidorami bo nigdzie kupić nie umiem
icon_mad.gif
Na drugi dzień pyszne, nawet zamroziłam kilka i zjadłam za 3 dni...mmm dopiero dobre!
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Uwaga, pytanie z serii uznawanych pewnie za głupie, ale naprawdę nie wiem
icon_razz.gif


W wielu przepisach na muffinki dziewczyny piszą, że wrzucają je do zamrażalnika na następny dzień na przykład, tylko niech mi ktoś powe jak je rorzmrozić potem ? Zostawiacie w temperaturze pokojowej czy może do piekarnika ?
icon_confused.gif
: