Pizza muffins

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Dzis robilam i wyszly bardzo dobre
icon_biggrin.gif


Skladniki:
300g maki pszennej
5g proszku do pieczenia
1 plaska lyzeczka soli
3 lyzeczk przyprawy ziolowej do pizzy lub mozna samemu zmieszac oregano z tymiankiem i bazyli z odrobina czosnku
2 jajka
300 ml mleka
150g krojonej w kostke szynki (mozna tez dodac salami jak ktos lubi)
150g startego zoltego sera (ja dalam goude)
90g roztopionego masla
szczypta galki muszkatulowej
pieprz do smaku

Szynke podsmazamy na patelni by odparowala z niej woda. Ser trzemy na tarce z grubymi oczkami. Make, proszek, ziola mieszamy razem i dodajemy jajka oraz mleko. Do masy dodajemy reszte skladnikow. Mieszamy wszystko lyzka do polaczenia sie skladnikow i wlewamy do papilotek. Pieczemy na termoobiegu 20 minut. Po 20 minutach sprawdzamy patyczkiem i jak trzeba dopiekamy jeszcze troche. Na 5 minut przed wylaczeniem piekarnika posypujemy muffinsy z gory odrobina sera zeby sie zapiekl. Mozna dodac tez oliwki jak ktos lubi
icon_biggrin.gif

a zdjecie wkleje wieczorkiem
icon_biggrin.gif

Smacznego
 

Załączniki

  • Zdj_cie0667.jpg
    Zdj_cie0667.jpg
    108.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dodam jeszcze 2 zdjecia z ostatniego wypieku
 

Załączniki

  • polo.jpg
    polo.jpg
    92.4 KB · Wyświetleń: 0
  • polo2.jpg
    polo2.jpg
    100.4 KB · Wyświetleń: 0

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Zrobiłam wczoraj i smakowały bardzo ale jakoś mi czegoś zabrakło Może by dodać parmezanu do środka ??? W sumie to nie wiedziałam czy ser na wierzch tylko i do ciasta również Dałam tylko na wierzch
Ja swoje wysmarowałam jeszcze ketchupem Moja siostra to była wręcz zachwycona muffinami !!!
Wyszło mi aż 15 sztuk !
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ciesze sie, ze posmakowaly. Ja ostatnio dorwalam wloska przyprawe do pizzy - bardzo aromatyczna i z nia zrobilam muffinsy. Wyszly super
icon_biggrin.gif

Do ciasta wmieszalam tez troche sera i resztka posypalam wierzch.