Murzynek

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
MURZYNEK
Wilgotny, zawsze się udaje. Przepis dostałam od mamy i to był jeden z pierwszych, który wykonywałam jako młoda gospodyni. Lata mijają a przepis nadal się sprawdza :mrgreen:

2 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
1 kostka margaryny lub masła
4 łyżki kakao
3 jaja
3 łyżeczki proszku do pieczenia
zapach
1/3 szklanki wody
5 łyżek oleju
Cukier, margarynę, kakao, wodę rozpuścić.
Wystudzić, odlać 1/2 szklanki na polewę
Dodać do masy żółtka, mąkę, proszek.
Następnie ubite białka, olej i zapach
Smacznego
 

an666

Member
Lis 22, 2007
28
0
0
Witam , przestudiowalam wszystkie(chyba wszystkie) przepisy murzynkowe na forum i ten wydal mi sie najlepszy i najczytelniejszy.
Ciasto wlasnie siedzi w piecu , dam znac po konsumpcji czy bylo warto:))
aneta
 

an666

Member
Lis 22, 2007
28
0
0
Melduje ze Murzynek wyszedl wlasnie taki jaki zapamietalam z dziecinstwa a nawe bardziej wilgotny. Nastepnym razem do polewy wrzuce garsc posiekanych orzechow wloskich. Pysznosci!!!! Acha pieklam 50 min w 170 stopniach.
Dziekuje:)
 

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
robiłam:) bardzo dobry, chociaż taki mi lekko suchy wyszedł, myślę że dlatego bo dałam dwie różne maki- tortową i krupczatkę ale i tak b. smakował
lecker.gif
 

Załączniki

  • Obraz_1769.jpg
    Obraz_1769.jpg
    98.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

melazja

Member
Wrz 25, 2009
36
0
0
Zrobiłam wczoraj i jest przepyszny, taki wilgotny.
Na pewno zrobię go jeszcze nie raz, tylko następnym razem zmniejszę trochę ilość tłuszczów.
 

melazja

Member
Wrz 25, 2009
36
0
0
No właśnie boję się, że straci tę cudną wilgotność.
Ale z drugiej strony jak go jem, to zostaje mi na ręce taki tłusty ślad i dlatego o tym pomyślałam.

Jak przetestuję to się pochwalę.
 

melazja

Member
Wrz 25, 2009
36
0
0
Długo się zabierałam, ale w końcu spróbowałam.

Jednak miałaś rację Joannas. Co prawda mocno ograniczyłam tłuszcz, dając tylko pół kostki (olej bez zmian) ale już było przysuchawe.
Tzn tym którzy nie próbowali pierwotnej wersji samkowało, ale dla mnie to już nie było to.
 

Marti

Member
Mar 23, 2006
106
0
0
Bardzo lubię ciasto z tego przepisu.
Zastępuję nim biszkopt czekoladowy do tortów;)

Jak się zrobi w małych foremkach, to ciasto rozpada się w ustach
icon_smile.gif

Ale w pozytywnym sensie się rozpada, że takie delikatne
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
a ja skopalam, czyli za dlugo przytrzymalam w piekarniku i takie bylo suchawe. Wlozylam w oreczku do lodowki, jak Kasha kazala
icon_smile.gif
i lepiej - co nie znaczy,z e nie poszlooooo,moj maz i dzieci domagali sie tylko bitej smietany
 

melazja

Member
Wrz 25, 2009
36
0
0
asika @ 8 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=941970a ja skopalam, czyli za dlugo przytrzymalam w piekarniku i takie bylo suchawe. Wlozylam w oreczku do lodowki, jak Kasha kazala
icon_smile.gif
i lepiej - co nie znaczy,z e nie poszlooooo,moj maz i dzieci domagali sie tylko bitej smietany
O, takiej metody, z woreczkiem i lodówką to nie znałam
icon_razz.gif

Ja, jak mi ciasto wyjdzie za suche albo już trochę leży i stwardnieje, to podgrzewam w mikrofali i zajadam z lodami
lecker.gif


Zaraz się zabieram za murzynka i mam zamiar podać teściom na deser, więc modlę się żeby wyszedł mi idealnie