pigwowka*

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Poszukuje przepisu na pigwowke, slyszalam, ze jest bardzo dobra
cheers.gif
Jesli mozecie to prosze o pomoc,a sprawa jest dosc pilna poniewaz pigwe juz mam
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
a ja robię tak:
Umytą i oczyszczoną z ziaren pigwę ważę, kroję na cieniutki plasterki i zasypuję cukrem w ilości odpowiadającej wadze pigwy. Słoik odstawiam na kilka dni /ok. 7 dni/, następnie zlewam sok i mieszam z wódką w proporcji 1:1.
Pigwę zasypuję jeszcze raz cukrem /tak trochę cukru - robie to na oko/ i wkładam do słoiczków, które albo przechowuję w lodówce albo krótko pasteryzuję i wynoszę do piwnicy. Tych "odpadów" używam potem jako dodatek do herbaty zamiast cytryny.
 

Suonko

Member
Wrz 19, 2006
99
0
0
Ja też kilka razy robiłam, ale wszystko "na oko".
Pigwę bez ziarenek kroiłam na cieniutkie paseczki, przesypywałam cukrem warstwami (warstwa pigwy, warstwa cukru). To sobie stało jakiś czas - nawet kilka tygodni. A potem wszystko zalałam uczciwie wódeczką i dalej sobie stało kilka tygodni. Potem przecedziłam i przefiltrowałam.
Wg mnie najlepsze jest, jak jest bardzo słodkie, no ale to kwestia gustu.
 

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Wznawiam temat bo chce zrobic nalwke z pigwy...Czy faktycznie jest mdła?Wyczytałam gdzies w necie,ze z pigwy jest nijaka,lepsza z pigwowca...
SUONKO Ty pisałas,ze robiłas.....Dobra jest?A i jeszcze jedno-czy moge razem z pigwa dac inne owoce? Np.maliny??
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Oto przepis na pigwowke, z ktorego ja korzystam:

1kg pigwy
1 szkl. cukru
1/2 l wodki
4 lyzki plynnego miodu lipowego lub akacjowego najlepiej
skorka i sok z pol pomaranczy
50 ml rumu

owoce oczyscic z gniazd nasienych, pokroic i wlozyc do sloika, zalac wodka( ja daje wodki troche wiecej niz w przepisie). Po 2-3 tyg. odlewam sok do sloika, owoce zasypuje cukrem i odstawiam na tydzien w cieple miejsce, dobrze jest troche wstrzasac sloikiem zeby cukier sie rozpuscil. Zlac powstaly sok i polaczyc z sokiem poprzednim, dodac miod, skorke i sok z pomaranczy i rum, odstawic na 2 tyg. Po tym czasie cedze nalewke przez sito wylozone gaza(troche to trwa
icon_razz.gif
) i odstawiam na ok. 2 miesiace, ale przewaznie w tym czasie moj mezus i goscie zdaza to wypic.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Podnoszę. Własnie zamówiłam 3 kilo pigwowca, dwa razy drapałam samochód, czyli mogę chyba uznać, że przymrozki już były.
W sobotę szwagrostwo wychlało resztki pigwówki, trzeba nową nastawić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Pośpiech niewskazany. Zostawiłam część poprzedniego nastawu na dwa lata, bo nie miałam czasu się tym zająć i jest o wiele lepsza, niż ta zlewana po pół roku.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Bo to trzeba na jakimś targu kupować, najczęściej tam, gdzie po prostu rolnicy przyjeżdżają.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Chyba na pigwę to jeszcze czas. Jeszcze sobie dojrzewa.
icon_smile.gif
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Moja pigwa zaczynała już spadać z drzewa, więc chyba nadeszła dobra pora. Dobrze, że mecz był wczoraj
icon_smile.gif
W tych sprzyjających okolicznościach m. sporządził naleweczkę z 4 litrów soku (wyciskarka+przecedzanie). Dla mnie już jest pyszna.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Zmasakrowałam sobie paluchy, ale pigwówka już naciąga. Znalazłam zaginioną wanilię, więc zaraz dorzucę.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
ja płaciłam 15, ale jestem zdeterminowana
rofl.gif
Na wiosnę posadzę swoją.