Ciasto cytrynowe z makiem i z tymiankiem

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Przepis jest z książki Słodko Yotama Ottolenghi. Agnieszka dodała tymianek i ja też. Ottolenghi nie wpadł na takie połączenie, Agnieszka tak.
Bardzo polecam ciasto, bo dość szybko się robi a smakuje wybornie.



20200321_145533.jpg



Składniki:

* 3 jajka (miałam dość spore jajka)
* 200 g cukru drobnego
* 120 ml śmietanki kremówki 30%
* 170 g mąki tortowej
* 1 łyżeczka proszku do wypieków
* szczypta soli
* 75 g masła
* otarta skórka z całej cytryny (cytrynę wcześniej sparzyć)
* 1 łyżka soku z cytryny
* 1 łyżeczka drobno posiekanego tymianku
* 10 g maku (1 łyżka z małą górką odmierzona)

* Lukier cytrynowy: po prostu cukier puder utarty z sokiem z cytryny

Sposób przygotowania:

Keksówkę wyłożyć papierem do pieczenia. Piekarnik nastawić na 180 stopni (mój piekarnik mocniej piecze więc dałam 175 a pod koniec zmniejszyłam jeszcze do 170 stopni).
Mąkę wymieszać z solą i proszkiem.
Masło, mak, skórkę, sok i tymianek włożyć do rondelka i podgrzać do roztopienia masła.
Jajka wbić do miski i dodać cukier. Ubijać ok. 5 minut. Wlać śmietankę i jeszcze ubijać ze 2-3 minuty. Obroty miksera zmniejszyć do minimum i dosypywać mąkę. Na koniec wlać przestudzone masło i krótko wymieszać.
Ciasto wlać do keksówki i wstawić do gorącego piekarnika. Piec ok. 50- 60 minut. Sprawdzić patyczkiem. Wyjąc i odstawić na 10 minut a w tym czasie przygotować lukier cytrynowy. Wyjąć ciasto z formy i ciepłe jeszcze polać lukrem.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Jakiej wielkości powinna być keksówka? Tu jest niewiele mąki, to wydaje mi się, że taka typowa 30 cm będzie za duża. Może się mylę, a chciałabym upiec.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
ja mam taką szklaną keksówkę i fakt, ona raczej trochę krótsza jest. Nie wiem ile na dokładnie długości ale chyba gdzieś 25 cm
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,277
3,520
113
Wychowałam się na książkach kucharskich, w których nie podawano nie tylko wielkości foremek, ale też temperatury i czasu pieczenia, więc nauczyłam się to sama oceniać. Do tego mam tyle różnych foremek w różnych rozmiarach, że zawsze jakąś dopasuję, patrząc na ilość składników.
To ciasto upiekłam w tradycyjnej "dwudziestce piątce" i uważam, że wyszło idealne, równe i kształtne:

ciasto_cytrynowe_z_tymiankiem.jpg

Nie miałam już kremówki; dałam zwykłą osiemnastkę. Soku z cytryny wlałam więcej, niż w przepisie - jakieś dwie łyżki. Piekłam 50 minut w 180 stopniach. Mak dałam mielony, więc w przekroju wygląda inaczej niż ciasto Krystyny, ale w smaku jest wyśmienite.
 

Załączniki

  • ciasto_cytrynowe_z_tymiankiem.jpg
    ciasto_cytrynowe_z_tymiankiem.jpg
    52.9 KB · Wyświetleń: 113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Powiem Ci Joanno, że ja specjalnie do tego ciasta kupiłam mak normalny. Głównie używam tego zmielonego ale on wizualnie niestety nie wygląda tak "artystycznie"
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Nie pomagasz. Doceniłabym radę "olej mak, tylko włazi miedzy zęby", albo "pieprz też jest czarny".