Figi nadziewane

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Niesamowita pycha, szkoda, że świeże figi to u nas rzadkość. Zrobiłam z czterech.

12 świeżych fig
4 plastry prosciuto
12 łyżeczek fety
majeranek, pieprz

- górną część fig naciąć na krzyż,
- wędlinę pokroić w cieniutkie paski i wymieszać z fetą i przyprawami,
- nadzieniem wypełnić nacięcie w figach.

Nie umiałam zrobić tak, jak każe przepis, poza tym nie bardzo wiedziałam, jak to potem jeść, więc obrałam figi, pokroiłam na kawałeczki, wymieszałam z fetą, szynką (użyłam westfalską) i przyprawami i pożarłam. Wspaniałe!

figi_z_fet_.jpg
 

Załączniki

  • figi_z_fet_.jpg
    figi_z_fet_.jpg
    86.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
No proszę, to ja niechcący podobnego coś uczyniłam. Zamiast fety za pierwszym razem mozzarella, za drugim kozi ser. Z mozzarellą lepsze. Do tego rukola i dressing z oliwy i balsamico figowego. A Ciebie na sucho?
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Tak, ale IMO zupełnie niepotrzebne wszelkie dressingi. Zakochałam się. Aha, jakiś czas temu szarpnęłam się i kupiłam prawdziwą fetę. Teraz nadszedł jej czas.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Figa kocha balsamico
fiesgrins.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
No niech sobie kocha, może kiedyś spróbuję, ale póki co zestawienie na sucho wydaje mi się idealne. No nie mogę się powstrzymać od zachwytów, ciągle czuję ten smak.
Mówię Ci, Yrs, spróbuj.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Z feta jeszcze nigdy nie robilam... Bardziej tak jak Yrsa, z tym ze najczesciej w wersji figi - gorgonzola - prosciuto, czesto zapiekane jeszcze chwile; i do tego wlasnie dressing z balsamico i jesli salatka, to dodatek zrumienionych orzechow.
Wersja z feta do przetestowania
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Będę wypróbowywać różne wariacje, z dressingiem na pewno też, ale najpierw muszę się nasycić tą 'suchą' wersją. Byle tylko figi były i w jakiejś ludzkiej cenie. Bo widziałam też takie po dwa złote za sztukę.
icon_evil.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
kawazmlekiem @ 15 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343186Będę wypróbowywać różne wariacje, z dressingiem na pewno też, ale najpierw muszę się nasycić tą 'suchą' wersją. Byle tylko figi były i w jakiejś ludzkiej cenie. Bo widziałam też takie po dwa złote za sztukę.
icon_evil.gif
No wlasnie, u nas tez ceny fig srednio przystepne niestety :/

yrsa @ 15 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343187O, spróbuję z jakimś niebieskim serem
daumen.gif
Yrso, z kozim tez lubie, ale i do niebieskich wlasnie figi tez swietnie pasuja.
(a jesli lubisz figi i balsamico, to mozesz zrobic takie 'glazurowane' na patelni z dodatkiem odrobiny miodu np., mniam
lecker.gif
)

przepraszam za 'zasmiecanie' Kawo...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Tak sobie myślę, że z niebieskim będą mi smakowały, bo on ma słodkawą nutę. Glazurowane, mówisz Beo?
fiesgrins.gif
Rany, muszę zrobić wyprawę po figi, koło mnie w strasznych cenach.

Kawo, w Auchan mieli figi w dobrej cenie 12,99 za kg (w weekend było 11,99).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Moniak @ 15 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343183Kawo! szalejesz kulinarnie
icon_smile.gif
No jakoś tak mi się porobiło, Moniaku.
icon_lol.gif
Teraz mam coraz mniej czasu, ale póki mogę, to jeszcze popichcę, bo już od października to mogiła, czas tylko w weekendy.

yrsa @ 15 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343191Kawo, w Auchan mieli figi w dobrej cenie 12,99 za kg (w weekend było 11,99).
No proszę. Jednak coraz mocniej kocham Auchan. Czyli jutro wyprawa po figi i jagnięcinę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ja Auchan pokochałam, jak kupiłam olej z pestek dyni taniej o 11 zł niż w Leclercu i kawę o 7 zł taniej. A figi w Leclercu 2,49, czy 2,59 za małą zdechłą sztukę. To ja już wolę jechać z przesiadką do Auchan.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
kawazmlekiem @ 15 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343190Dawaj, dawaj, żadne zaśmiecanie. Pokochałam figi i chętnie poczytam, co można z nimi jeszcze ciekawego zrobić.
Kawo, ja lubie tez takie najprostsze : kroisz je na pol, rozgrzewasz patelnie + droche masla, figi ukladasz ta przecieta czescia do spodu, dodajesz troche miodu i smazysz kilka-kilkanascie minut; a koniec trzeba 'déglacer' (jak to jest po polsku?
gruebel_2.gif
) sporym chlustem porto (lub czerwonego wytr. wina) et voila
icon_smile.gif
Mozna dodac troche balsamico i / lub szczypte przypraw (np. cynamonu) w zaleznosci od tego, do czego sa Ci potrzebne.