Sos pieczarkowy

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Sos pieczarkowy

Sos_pieczarkowy.JPG

niewielka ilość oleju rzepakowego
1 ząbek czosnku
2 cebule, pokrojone w drobną kosteczkę
500 g pieczarek , pokrojonych w czosnek
1 gałązka rozmarynu
100 ml białego wytrawnego wina
50 g masła
200 ml śmietany 30%
2 łyżki sosu sojowego
biały mielony pieprz

1. Na patelni podgrzewamy olej rzepakowy. dodajemy czosnek pokrojony w plasterki, a następnie dodajemy cebulę. Gdy cebula się zeszkli przekładamy do miseczki
2.Ponownie wlewamy niewielką ilość oleju, przesmażamy pieczarki. Dodajemy cebulę i czosnek oraz wino i rozmaryn. Podgrzewamy aż wino wyparuje.
3.Dodajemy masło, śmietanę oraz sos sojowy. Doprawiamy białym pieprzem. W razie potrzeby redukujemy płyn.
 

Załączniki

  • Sos_pieczarkowy.JPG
    Sos_pieczarkowy.JPG
    300.7 KB · Wyświetleń: 0

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
Wyglada przepysznie
lecker.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
mexikana @ 12 Dec 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1488340Wyglada przepysznie
lecker.gif
Zgadzam się z tym, tylko może ktoś mi wytłumaczy, co znaczą te pieczarki pokrojone w czosnek. Godzina co prawda póżna, ale jeszcze chyba na tyle nie jestem spiąca.. Chociaż kto wie? Jesli oczywiście wytłumaczenie mnie przekona.
PS. Przejrzałam większość potraw Karola Okrasy. Nic podobnego nie znalazłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
Tez sie nad tym zastanawialam, ale potem doszlam do wniosku, ze w czosnek czy nie, jutro i tak je zrobie
icon_smile.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,470
113

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Sos zrobiony, bardzo dobry. Nie dodałam tylko sosu sojowego, bo okazało się, ze ten, który siedział u mnie w lodówce, jest przeterminowany z lekka. Ale nie wiem, czy to jest kluczowy smak tej potrawy, w każdym razie bez sosu jest naprawdę pyszne. Makaron dochodzi, idę jeść. Dzięki za przepis.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
AnkaP @ 13 Dec 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1488399Seniorko, Okrasa kroił pieczarki na pół i potem tę połówkę na cząstki, tak, że przypominały ząbki czosnku. Na tym filmie http://kuchnialidla.pl/product/schab-piecz...em-pieczarkowym pokazuje jak to zrobić, gdzieś tak chwilkę przed trzecią minutą filmu.
Serdeczne dzięki. Teraz przynajmniej wiem o co chodzi, a i sos robiony świadomie będzie lepszy. Pozdrawiam - idę robić sos. Zjem z kluchami.

edit: Wyszło pyszne. Dzięki za przepis i wytłumaczenie. Pozdrawiam
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: