sałatka ziemniaczana do grilla

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
W związku z faktem ze zaczęły się wakacje chciałam zaproponować salatke ziemniaczana do grilla, a oto składniki:
ziemniaki ugotowane w mundurkach
korniszony
majonez o wyrazistym smaku
sól, pieprz
musztarda
jogurt naturalny


!!! nie podaje ilości poniewaz to każdy sam sobie dobiera w zależności od pożądanej ilości sałatki!!!


Ziemniaki obrać i pokroić w grubą kostkę, korniszony pokroić drobno dodać do ziemniaków. Wymieszać majonez z odrobina musztardy i jogurtu, następnie połączyć z ziemniakami i korniszonami. Solimy i pieprzymy do smaku. Przed podaniem na 2 godz wstawiamy do lodówki. Idealna do dań mięsnych grilla.
Jak ktoś lubi można dodać tez koperek.
Przepis znalazłam na jednym z serwisów kulinarnych ale jest tak pyszny że trzeba sie nim podzielić z jak największa ilością osób.
SMACZNEGO
 

Durlikowa

Member
Maj 29, 2007
267
0
0
Znam tą sałatkę i naprawdę ją lubię, ja ją znam pod nazwą "Ruska".
Tylko nie dodawałam tam jogurtu, a zamiast ogórka konserwowego można dodać kiszonego i cebólę pokrojoną w piórka, trochę posoloną aby zmiękła przed dodaniem.

Ale podejrzewam że każda wersja jest smaczna, ja ją polecam. I nabrałam na nią ochoty, chyba ją dzisiaj zrobię.
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
to salatka babci Marysi!!!
icon_mrgreen.gif
tylko jeszcze cebuli brakuje. czasem moja mama (corka Marysi
icon_mrgreen.gif
)robi ja ze smietana kwasna i tez jest pyszna...
ja chce do domu...
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Robię różne wariacje tej sałatki, ostatnio ziemniaki gotowane kroję w plasterki, pomidory, ogórki małosolne też w plasterki, do tego drobno pokrojona cebulka, sól, pieprz i oliwa albo kwaśna śmietana. Polecam, bo pyszne!