tortilla po wiejsku

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
porcja dla 2 osob:

4 ziemniaki
1-2 cebule (zalezy jak duze i jak kto lubi)
3 jajka
przyprawa do ziemniakow
olej do smazenia

obrane ziemniaki pokroic cebule posiekac. Zeszklic cebule na oleju dodac ziemniaki i smazyc az zmikękną i sie zezłocą. Podlac troszke oleju i wlać roztrzepane jajka i wszystko przyprawic sola pieprzem przyprawą do ziemniakow. Smazyc na nieduzym ogniu do sciecia jajek.

pasuje do tego pikantna i wyrazna surowka, np kapusta kiszona z cebulka.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja często takie ziemniaczki robię, tylko same bez cebulki i jajka. Podsmażam po prostu takie wymieszane z olejem i przyprawą do ziemniaków na rumiano i to lubię jeść z kefirem, jogurtem, mlekiem zsiadłym albo nawet ze śmietaną. Muszę spróbować tej wersji z jajkiem.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja tez robie czasem takie zwykle a czasem to, bo ta nazwa mi sie podoba. Ja to mam z jakiejs gazety wyciete. I zawsze jak pytaja w pracy co gotuje i mowie ze tortille po wiejsku to taki maly szpan...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No pewnie, że szpan, ja też tak będę mówić na to danie :mrgreen: A co niech wiedzą, że człowiek "bywa" i różne rzeczy jada :mrgreen:
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Lidqa, toz to normalna tortilla hiszpanska jest. :dump: :mrgreen:
Dodam, ze mozna ja tez jesc na zimno. Pokroic na kawalki i podawac do aperitifu. I dopiero jest szpan! :mrgreen:

MzM
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No to będę mówić tortilla hiszpańska a nie wiejska :mrgreen: , o kurde ale zaszpanuję :!: . U mnie w pracy to się nawet będą wstydzili zapytać co to jest, bo ja im co raz jakąś nazwą nowej potrawy, którą aktualnie zrobiłam, rzucam :mrgreen:
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Zaczynam dostawać syndromu
icon_sad.gif
:dump:.
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
A co wchodzi w skład przyprawy do ziemniaczków? Bo nie mam takiej a nie chce mi sie szukać, może sam skomponuję.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No mogę sprawdzić na torebce skład i Ci podać, ale dopiero jutro. A ja jak nie mam przyprawy, to daję co lubię i co mam pod ręką akurat.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
mysle ze glownie ziola prowansalskie, moze tymianek i nie wiem co jeszcze syp co ci pasuje, ja tam zaraz nowy watek zaloze bo mnie zainspirowales
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
W mojej mieszance jest: sól, kolendra, czosnek, kminek ( jakoś go znoszę) papryka słodka, koper, cząber, majeranek, papryka ostra, pieprz czarny, no i wzmacniacz smaku-glutaminian sodu, jak to w przyprawach.
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Mniej więcej taką samą pokazał w swoich podróżach Robert Makłowicz.
Nazywała się Tortille po kapucyńsku.Jedynymi dodatkowymi rzeczami były pokrojone szpargle (ze słoika ok 200 g) i 100 g bułku tartej. Te pozycje zostały dodane do kartofli jak były już miękie.
Bardzo fikuśne było przewracanie tego omleta na drugą stronę. Po prostu omleta musimy mieć dosyć mocno przysmażonego i za wszelką cenę pływającego na patelni(najlepiej patelnia teflonowa).Następnie zręcznym ruchem zsuwamy omleta na przygotowaną deskę. Omleta na desce przykrywamy patelnię i wszystko przewracamy "do góry nogami". Ot jakie to proste.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Emzetko- ja bym zrobila z surowych
icon_wink.gif

Lidqa pisze, ze -> <cyt.> &quot;obrane ziemniaki pokroic cebule posiekac. Zeszklic cebule na oleju dodac ziemniaki i smazyc az zmikękną i sie zezłocą.&quot;
- wiec pokroic, na patelnie i same zmiekna
icon_wink.gif
 

emzetka

Member
Sie 2, 2005
2,255
0
0
pytam dlatego, że robiłam z surowych i baaaardzo długo zajęło im to co pisze Lidqa

pomyślałam, więc że następnym razem zrobiłabym z ugotowanych;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: